Komunikaty PR

14 mln zł dla seniorów

2020-07-13  |  13:00
Biuro prasowe

Fundusz Hipoteczny DOM podsumował na koniec czerwca wartość świadczeń pieniężnych wypłacanych seniorom z tytułu renty dożywotniej. Od początku działalności, czyli od blisko 12 lat instytucja wypłaciła emerytom 14 mln zł. Pod koniec listopada 2019 r. kwota wypłacanych środków oscylowała wokół 13 mln, a to oznacza, że 1 mln zł trafił do osób starszych w pół roku.

 

Średnie świadczenie pieniężne wypłacane w ramach renty dożywotniej to 1000 zł miesięcznie – tak wynika z oficjalnych raportów Związku Przedsiębiorstw Finansowych, który zbiera i przetwarza dane od największych funduszy hipotecznych zrzeszonych w strukturach tej organizacji. – Te kwoty zależą od wieku, płci i wartości nieruchomości seniora. Mówi się, że średnie świadczenie to 1000 zł, ale w naszym Funduszu bywają wypłaty rzędu 3000 zł a nawet 5000 zł miesięcznie – mówi Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM. – Od jakiegoś czasu dostępne jest u nas również nowe rozwiązanie. Senior może otrzymać dużą sumę pieniędzy w momencie podpisania umowy, a później, co miesiąc, otrzymywać świadczenia w równych transzach. Takie rozwiązanie jest dla niektórych ważne, gdyż osoby starsze decydujące się na rentę dożywotnią mają niejednokrotnie zadłużenie i z pomocą tych pieniędzy chcą je spłacić – dodaje. 

Zainteresowanie rentą dożywotnią wciąż nie jest w Polsce porównywalne do Stanów Zjednoczonych, czy Wielkiej Brytanii, ale usługa jest dostępna na rodzimym rynku od 12 lat. Wiedza na temat renty dożywotniej również jest większa niż jeszcze trzy lata temu. Z ostatniej ankiety przeprowadzonej przez Fundusz Hipoteczny DOM (podczas której przepytano 1000 seniorów) wynika, że ponad 90 proc. emerytów słyszało o tym rozwiązaniu.[1] Dla porównania, w 2017 roku, było to 69,3 proc.[2]

 

 

 

 

 


[1] Ankieta telefoniczna przeprowadzona przez Fundusz Hipoteczny DOM wśród osób 65+ pod koniec 2019 roku. Próba = 1007 osób.

[2] Ankieta telefoniczna przeprowadzona przez Fundusz Hipoteczny DOM wśród osób 65+ w lipcu 2017 roku. Próba = 1200 osób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2020-08-12 | 13:00

Aplikacje do controllingu szansą na oszczędności w czasach kryzysu

Epidemia COVID-19 wpłynęła na zmianę myślenia o prowadzeniu biznesu i zarządzania finansami. W obecnej sytuacji gospodarczej zyski to nie wszystko. Ważne jest zachowanie płynności finansowej. Pora pomyśleć o
Finanse Alternatywne inwestowanie w czasach globalnej zapaści
2020-08-12 | 10:00

Alternatywne inwestowanie w czasach globalnej zapaści

Autor: Bartosz Tomczyk – przewodniczący rady nadzorczej w polskim fintechu Provema  Czas pandemii koronawirusa to dla analityków i inwestorów na całym świecie czas
Finanse Rozmowa z Bartoszem Tomczykiem z PROVEMA
2020-08-12 | 10:00

Rozmowa z Bartoszem Tomczykiem z PROVEMA

Provema to polski fintech z siedzibą w Katowicach, który działa na rynku od 2015 roku. Spółka oferuje szybkie finansowanie online. Specjalizuje się

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Telekomunikacja

Polska na razie nie wyklucza chińskich dostawców z budowy infrastruktury 5G. Sytuacji nie powinna zmienić wizyta amerykańskiego sekretarza stanu [DEPESZA]

Wdrożenie standardu telekomunikacyjnego 5G będzie mieć rewolucyjny wpływ na globalną i polską gospodarkę. Bezpieczeństwo nowej technologii jest obecnie odmieniane przez wszystkie przypadki i wciąż trwają spekulacje dotyczące komponentów 5G dostarczanych przez producentów z Chin. Jednak do tej pory Polska, podobnie jak Niemcy, nie zdecydowała się na wykluczenie żadnego dostawcy, w tym spoza Europy. Nie powinna wpłynąć na to również zaplanowana na 15 sierpnia w Warszawie wizyta sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo. Eksperci podkreślają, że przy wdrażaniu nowego standardu telekomunikacyjnego należy oceniać warunki techniczne urządzeń, a nie miejsce ich pochodzenia.

Transport

UE zainwestuje miliardy w zielony wodór. W tej chwili aż 95 proc. tego surowca wciąż pochodzi z paliw kopalnych

W tej chwili wodór ma zastosowanie głównie w sektorze chemicznym, jego wykorzystanie w transporcie czy energetyce wciąż jest marginalne. Co więcej, aż 95 proc. produkowanego wodoru wciąż pochodzi z paliw kopalnych, a tylko 5 proc. jest wytwarzane z odnawialnych źródeł. Unia Europejska zamierza odwrócić te proporcje, a opublikowana na początku lipca strategia wodorowa ma być impulsem dla rozwoju tego rynku w Europie, której szacunkowe zapotrzebowanie na wodór w 2030 roku ma już sięgnąć 16,5 mln ton. Wyzwaniem pozostają jednak koszty, bo wytwarzanie zielonego, niskoemisyjnego wodoru wciąż jest droższe od innych form, i bariery technologiczne związane z produkcją i transportem tego surowca.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Odradzająca się gastronomia w Europie może pomóc polskim eksporterom drobiu nadrobić straty wywołane pandemią. Branża liczy także na ponowne otwarcie rynków azjatyckich

Zamknięcie w marcu granic wewnątrzunijnych oraz lokali gastronomicznych spowodowało zatrzymanie eksportu polskiego mięsa drobiowego i nadpodaż tego produktu na rynku. Wynikiem tego był spadek cen, które obecnie nie wyrównują nawet kosztów produkcji. Producenci mają nadzieję na powrót na rynek kolejnych firm z sektora HoReCa i na uznanie Polski za kraj wolny od grypy ptaków, co pozwoliłoby na powrót na rynki pozaeuropejskie, głównie azjatyckie.

Transport

Popyt na usługi związane z przeprowadzkami znowu wysoki. Firmy przewozowe mają coraz więcej zleceń z kraju i zagranicy

W czasie pandemii znacząco spadł popyt na krajowe usługi przeprowadzkowe – wynika z raportu Clicktrans.pl. Firmy przewozowe miały też mniej zleceń związanych z transportem samochodów, natomiast w innych kategoriach – takich jak przewóz palet, motocykli, mebli, ale również zwierząt – zanotowały wzrosty. Gorzej wyglądała sytuacja ze zleceniami międzynarodowymi. Te jednak od połowy kwietnia notują tendencję wzrostową i już powróciły do poziomów sprzed pandemii.