Komunikaty PR

5 wskazówek jak zacząć inwestować w kryptowaluty w 2022 roku

2022-01-31  |  08:30
Biuro prasowe

Rynek kryptowalut kusi możliwością naprawdę wysokich zarobków. Często słyszymy o ogromnych wzrostach wartości poszczególnych kryptowalut, jednak zdarzają się także nagłe korekty. Wiele osób zastanawia się jak zacząć bezpiecznie inwestować w kryptowaluty, nie ryzykując utraty środków. Z myślą o nich eksperci słowackiej firmy Fumbi przygotowali krótki poradnik. 

 

1. Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu

Inwestując w kryptowaluty, musisz przede wszystkim pomyśleć o bezpieczeństwie. Upewnij się, że wybrałeś wiarygodnego i sprawdzonego partnera. Jeśli firma obiecuje Ci gwarantowane zarobki, to znaczy, że nie jest uczciwa. Kryptowaluty nie tylko rosną, ale ich kurs czasem także spada. Nikt nie zagwarantuje Ci pewnego zysku. Wchodząc na rynek kryptowalut, wybierz poważnego i bezpiecznego partnera, na którym możesz polegać i który w bezpieczny sposób będzie przechowywać Twoje aktywa.

2. Nie komplikuj sprawy

Istnieje wiele portali internetowych, z których możesz czerpać wiedzę o tym, w którą kryptowalutę zainwestować i jak to zrobić. Przydatny będzie blog Fumbi, na którym znajdziesz cotygodniowy przegląd bieżących wydarzeń.

Kiedy już zdecydujesz, w które kryptowaluty zainwestować, powinieneś również zastanowić się, dlaczego wybrana kryptowaluta została opracowana i jaki jest jej cel. Nie każdy, kto wprowadza swoją kryptowalutę, dostarcza również unikalne rozwiązanie i wartość. Jeśli kryptowaluta jest wprowadzana na rynek za pośrednictwem struktury MLM lub systemu, który obiecuje natychmiastowy zysk, to może to być po prostu klasyczny schemat Ponziego. Dlatego ostrożność jest zawsze zalecana.

W 2022 roku możemy spodziewać się kontynuacji trendu rozwoju w zakresie gier blockchain, Metaverse i ich ulepszonej interakcji z Web 3.0. Równocześnie przewiduje się wdrożenie dowodu z wiedzą zerową (zero-knowledge protocol), który powinien zwiększyć ochronę prywatności w ramach publicznych blockchainów. Warto więc inwestować w projekty, które mają potencjał rozwoju w tych obszarach.

Jeśli nie masz czasu, aby zagłębić się w ten temat, najbezpieczniej zdać się na ekspertów. Na rynku istnieją usługi pozwalające kupić całe portfolio kryptowalut wybranych przez ekspertów. Wtedy przekazujesz jedynie środki, a firma kupuje w Twoim imieniu aktywa. 

3. Nie licz na szybkie zyski 

Postrzegaj kryptowaluty jako długoterminowe narzędzie inwestycyjne, a nie okazję do szybkiego zarobku. Szybka kapitalizacja kusi wiele osób, jednak jest to obarczone ryzykiem. Spójrz na swoją inwestycję w kryptowaluty jako na długoterminową strategię finansową i staraj się poddawać swoje depozyty ponownej ocenie przynajmniej co trzy do pięciu lat.

4. Dywersyfikuj ryzyko

Nie polegaj na tylko jednej kryptowalucie — zamiast tego zminimalizuj ryzyko i kup cały portfel kryptowalut. Możesz wybrać kilka aktywów i wpłacać kwoty na podstawie ich kapitalizacji rynkowej i potencjału. Możesz także umieścić pieniądze w pasywnych funduszach, które inwestują w konkretny rynek jako całość. Historycznie osiągały one wyższe zyski w porównaniu z funduszami z aktywną kontrolą. 

5. Nie czekaj na lepszą okazję

Mimo że rynek kryptowalut znany jest ze swoich wahań, jego ogólna wartość wciąż rośnie. Na początku 2021 roku kapitalizacja rynku kryptowalut wynosiła 670 miliardów euro, a w ciągu roku wzrosła o 186%, osiągając wartość 1,928 biliona euro. Wartość Bitcoina na początku roku wynosiła 24 165 euro, natomiast na koniec 40 897 euro. Juraj Forgács, CEO Fumbi, przewiduje, że Bitcoin może osiągnąć wartość 400 000 euro w ciągu najbliższych czterech lat. Dlatego warto zainwestować kryptowaluty już teraz. 

Jeśli nie wiesz, kiedy kupować, możesz dokonywać regularnych inwestycji. Powtarzanie mniejszych miesięcznych inwestycji jest mądrą strategią, dzięki której zmniejszasz ryzyko zakupu w złym momencie, gdy ceny są stosunkowo wysokie. Rynek kryptowalut ma niezrównany potencjał wzrostu, ale również możliwość wahań wartości. Dlatego mądrze jest obniżyć ryzyko poprzez uśrednianie cen zakupu. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online? Biuro prasowe
2025-07-09 | 14:40

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Zakupy internetowe zapewniają dużą wygodę. Nie trzeba jeździć po sklepach w różnych lokalizacjach, by znaleźć coś dla siebie. To duża oszczędność czasu
Finanse Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy
2025-06-30 | 15:00

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Ailleron Innovation Forum w Krakowie stało się centrum przełomowych idei i globalnych inspiracji. Liderzy FinTech spotkali się 12 czerwca  w Muzeum Sztuki i Techniki
Finanse Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
2025-06-16 | 13:15

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Wiodąca giełda kryptowalutowa Bitget i UNICEF Luksemburg ogłaszają nawiązanie współpracy w celu rozwijania umiejętności cyfrowych i technologicznych wśród

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Prawo

Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.