Komunikaty PR

5 wskazówek jak zacząć inwestować w kryptowaluty w 2022 roku

2022-01-31  |  08:30
Biuro prasowe

Rynek kryptowalut kusi możliwością naprawdę wysokich zarobków. Często słyszymy o ogromnych wzrostach wartości poszczególnych kryptowalut, jednak zdarzają się także nagłe korekty. Wiele osób zastanawia się jak zacząć bezpiecznie inwestować w kryptowaluty, nie ryzykując utraty środków. Z myślą o nich eksperci słowackiej firmy Fumbi przygotowali krótki poradnik. 

 

1. Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu

Inwestując w kryptowaluty, musisz przede wszystkim pomyśleć o bezpieczeństwie. Upewnij się, że wybrałeś wiarygodnego i sprawdzonego partnera. Jeśli firma obiecuje Ci gwarantowane zarobki, to znaczy, że nie jest uczciwa. Kryptowaluty nie tylko rosną, ale ich kurs czasem także spada. Nikt nie zagwarantuje Ci pewnego zysku. Wchodząc na rynek kryptowalut, wybierz poważnego i bezpiecznego partnera, na którym możesz polegać i który w bezpieczny sposób będzie przechowywać Twoje aktywa.

2. Nie komplikuj sprawy

Istnieje wiele portali internetowych, z których możesz czerpać wiedzę o tym, w którą kryptowalutę zainwestować i jak to zrobić. Przydatny będzie blog Fumbi, na którym znajdziesz cotygodniowy przegląd bieżących wydarzeń.

Kiedy już zdecydujesz, w które kryptowaluty zainwestować, powinieneś również zastanowić się, dlaczego wybrana kryptowaluta została opracowana i jaki jest jej cel. Nie każdy, kto wprowadza swoją kryptowalutę, dostarcza również unikalne rozwiązanie i wartość. Jeśli kryptowaluta jest wprowadzana na rynek za pośrednictwem struktury MLM lub systemu, który obiecuje natychmiastowy zysk, to może to być po prostu klasyczny schemat Ponziego. Dlatego ostrożność jest zawsze zalecana.

W 2022 roku możemy spodziewać się kontynuacji trendu rozwoju w zakresie gier blockchain, Metaverse i ich ulepszonej interakcji z Web 3.0. Równocześnie przewiduje się wdrożenie dowodu z wiedzą zerową (zero-knowledge protocol), który powinien zwiększyć ochronę prywatności w ramach publicznych blockchainów. Warto więc inwestować w projekty, które mają potencjał rozwoju w tych obszarach.

Jeśli nie masz czasu, aby zagłębić się w ten temat, najbezpieczniej zdać się na ekspertów. Na rynku istnieją usługi pozwalające kupić całe portfolio kryptowalut wybranych przez ekspertów. Wtedy przekazujesz jedynie środki, a firma kupuje w Twoim imieniu aktywa. 

3. Nie licz na szybkie zyski 

Postrzegaj kryptowaluty jako długoterminowe narzędzie inwestycyjne, a nie okazję do szybkiego zarobku. Szybka kapitalizacja kusi wiele osób, jednak jest to obarczone ryzykiem. Spójrz na swoją inwestycję w kryptowaluty jako na długoterminową strategię finansową i staraj się poddawać swoje depozyty ponownej ocenie przynajmniej co trzy do pięciu lat.

4. Dywersyfikuj ryzyko

Nie polegaj na tylko jednej kryptowalucie — zamiast tego zminimalizuj ryzyko i kup cały portfel kryptowalut. Możesz wybrać kilka aktywów i wpłacać kwoty na podstawie ich kapitalizacji rynkowej i potencjału. Możesz także umieścić pieniądze w pasywnych funduszach, które inwestują w konkretny rynek jako całość. Historycznie osiągały one wyższe zyski w porównaniu z funduszami z aktywną kontrolą. 

5. Nie czekaj na lepszą okazję

Mimo że rynek kryptowalut znany jest ze swoich wahań, jego ogólna wartość wciąż rośnie. Na początku 2021 roku kapitalizacja rynku kryptowalut wynosiła 670 miliardów euro, a w ciągu roku wzrosła o 186%, osiągając wartość 1,928 biliona euro. Wartość Bitcoina na początku roku wynosiła 24 165 euro, natomiast na koniec 40 897 euro. Juraj Forgács, CEO Fumbi, przewiduje, że Bitcoin może osiągnąć wartość 400 000 euro w ciągu najbliższych czterech lat. Dlatego warto zainwestować kryptowaluty już teraz. 

Jeśli nie wiesz, kiedy kupować, możesz dokonywać regularnych inwestycji. Powtarzanie mniejszych miesięcznych inwestycji jest mądrą strategią, dzięki której zmniejszasz ryzyko zakupu w złym momencie, gdy ceny są stosunkowo wysokie. Rynek kryptowalut ma niezrównany potencjał wzrostu, ale również możliwość wahań wartości. Dlatego mądrze jest obniżyć ryzyko poprzez uśrednianie cen zakupu. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych

Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.

Transport

Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów

Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.