Komunikaty PR

Akwizycje i zmiany w zarządzie Grupy E-Kancelaria

2021-07-02  |  01:00
Biuro prasowe
  • Grupa E-Kancelaria zakupiła nowy podmiot – spółkę windykacyjną Dial Tone, zajmującą się windykacją dla dużych towarzystw ubezpieczeniowych, telekomów i banków.
  • Spółka powołała nowe osoby do zarządu. To wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem na rynku wierzytelności.
  • Grupa zwiększa udział w rynku masowej windykacji dla partnerów biznesowych. Jednocześnie E-Kancelaria podwyższyła kapitał do 5,5 mln zł.

 

 

W maju do Grupy E-Kancelaria dołączyła spółka Dial Tone, zajmująca się windykacją dla czołowych spółek ubezpieczeniowych, telekomów i banków. W 2020 roku spółka prowadziła ponad 321 tys. spraw o łącznej wartości 312,5 mln zł. E-Kancelaria jako udziałowiec Dial Tone, patrzy strategicznie na rozwój jej nowej spółki. Jednym z pierwszych kroków, będzie dokończenie procesu uzyskania licencji KNF na zarządzanie sekurytyzowanymi wierzytelnościami.

 

E-Kancelaria coraz skuteczniej i efektywniej konkuruje z liderami branży odzyskiwania należności. Nie tylko biznesowo, na polu pozyskiwania zleceń czy skuteczności procesu windykacyjnego. W czerwcu 2020 r. E-Kancelaria zakupiła spółkę pożyczkową Vippo dysponującą wierzytelnościami wartymi ok. 25 mln zł i bazą klientów liczącą 150 tys. rekordów. Vippo to już trzecia spółka pożyczkowa kupiona przez E-Kancelarię w ciągu 12 miesięcy. Wcześniej były to Axcess Financial Poland sp. z o.o. oraz Easy Money sp. z o.o.

 

Poszerzony skład zarządu

W związku ze swoim rozwojem E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa Sp. z o.o. poszerzyła skład zarządu o trójkę wybitnych managerów z wieloletnim doświadczeniem w finansach. Są to:

 

Barbara Kielt-Wielgosz odpowiada za pion sprzedaży B2B

Bartosz Kolek zarządza pionem operacyjnym

Konrad Rosiński objął pion prawny

 

Nowi członkowie zarządu to osoby od lat związane z windykacją. Na czele grupy pozostaje Piotr Maciągowski.

 

- Rozwój firmy, rosnąca liczba obsługiwanych klientów indywidualnych i firmowych oraz nowe linie biznesowe wymagały wzmocnienia zarządu o osoby z odpowiednimi kompetencjami. Nowi członkowie zarządu będą odpowiadać za kluczowe dla nas zakresy działalności. Cele jakie stawiamy przed nowym zarządem to sekurytyzacja, zakupy wierzytelności, rozwój masowej windykacji, a także kolejne transakcje M&A na rynku finansowym – mówi Piotr Maciągowski CEO w E-Kancelaria Grupa Prawno Finansowa sp. z o.o.

 

W porównaniu do ubiegłego roku bardziej widoczny w przychodach Grupy stał się rynek masowej windykacji dla Towarzystw Ubezpieczeń. Grupa umocniła również swoją pozycję w obsłudze rynku pożyczek pozabankowych.

 

Grupa E-Kancelaria podwyższyła kapitał spółki – do 5,5 mln zł.

 

 

***

Nowi członkowie zarządu

Barbara Kielt-Wielgosz z rynkiem windykacyjnym związana od ponad 20 lat. Stworzyła i nadal kieruje Dial Tone Sp. z o.o. Wcześniej związana była z firmami Intrum Justitia, Ultima Ratio, P.R.E.S.C.O. oraz Altus Risk Management Services. Jest absolwentką Uniwersytetu SWPS.

 

 

Bartosz Kolek przez 11 lat był związany z firmą Kruk, a do kwietnia 2020 r. był Dyrektorem Generalnym Kruk España S.L.U. w Madrycie. Jest magistrem Ekonometrii i analityki danych, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył też Studia podyplomowe Ubezpieczenia i Windykacja na Uniwersytet Ekonomicznym w Poznaniu.

 

 

Konrad Rosiński jest Radcą Prawnym, doświadczonym managerem – 8 lat w branży sekurytyzacyjnej. Do 2021 roku kierował Vindix Investmets Sp. z o.o. (obecnie spółka z Grupy Polsat), wcześniej był też członkiem zarządu DTP BIS Sp. z o.o. (obecnie PRA Group Polska). Jest absolwentem Prawa na Uniwersytecie Łódzkim.

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Emeryci coraz lepiej spłacają zadłużenie Biuro prasowe
2021-10-25 | 08:00

Emeryci coraz lepiej spłacają zadłużenie

Zadłużenie emerytów spada. Jeszcze w styczniu tego roku wynosiło 6,4 mld zł, a obecnie 5,9 mld zł. Seniorom pomaga trzynasta emerytura, zmiana w postawie wnuków, którzy
Finanse Nieczystość. Za zasłoną biznesu, we wnętrzu człowieka
2021-10-21 | 13:30

Nieczystość. Za zasłoną biznesu, we wnętrzu człowieka

Czy nieczystość w biznesie to synonim skuteczności? Czy sukces usprawiedliwia ofiary? Co możemy zrobić w kwestii zmian klimatu, zanieczyszczenia środowiska? Jak wpływa na nas cyfrowa
Finanse Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?
2021-10-18 | 01:00

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?   Patrząc obiektywnie na rynek inwestycyjny okazuje się, że nieruchomości to doskonałe miejsce na ulokowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Wykluczenie Huaweia z polskiego rynku może wywołać ostrą reakcję Chin. Łańcuchy dostaw dla fabryk będą zagrożone [DEPESZA]

– To będzie jeden z najważniejszych papierków lakmusowych polskich intencji w stosunku do Chin – mówi prof. Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego UW, oceniając prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Projekt, który w ocenie rynku telekomunikacyjnego stał się narzędziem politycznych rozgrywek, zawiera zapisy pozwalające wykluczyć z polskiego rynku firmy technologiczne na podstawie kryteriów narodowościowych. W ocenie ekspertów są one wprost wymierzone w chiński koncern technologiczny Huawei, a ich uchwalenie może zaszkodzić polskim relacjom gospodarczym z Państwem Środka.

Motoryzacja

Podwyżki cen paliw, prądu i gazu najwyższe od kilkunastu lat. W przyszłym roku wzrosną nawet o 30–40 proc.

Na globalnych rynkach rosną ceny surowców energetycznych, a to pociąga za sobą podwyżki detalicznych cen prądu czy gazu. Od października więcej płacą klienci PGNiG, a koncern zapowiada kolejne wnioski o zatwierdzenie wyższych taryf, które będą obowiązywać od nowego roku. Więcej muszą płacić m.in. mieszkańcy Włoch, Francji czy Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że przeciętne gospodarstwo domowe w UE wyda w tym roku na gaz od 800 do 1150 euro więcej niż przed rokiem. Drożeją też paliwa – na Węgrzech za benzynę trzeba płacić blisko 30 proc. więcej niż rok temu, w Polsce w październiku wzrost cen za paliwo wyniósł już 34 proc. r/r.

Handel

Opakowania po chipsach, słodyczach i zupkach instant mogą posłużyć do produkcji mebli. Najczęściej trafiają jednak do złego worka na śmieci

Polacy zużywają rokrocznie ok. 32 tys. ton elastycznych opakowań z tworzyw sztucznych, takich jak folie po chipsach, słodyczach czy zupkach instant. Zwykle konsumenci wyrzucają je nie tam, gdzie trzeba, czyli do odpadów zmieszanych zamiast do żółtego worka na śmieci. W efekcie tylko niewielki odsetek trafia później do recyklingu. Tę proporcję ma odwrócić uruchomiony właśnie program ReFlex, który jest unikalny nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku. Jego celem jest to, aby do 2025 roku zbierać i poddawać recyklingowi co najmniej 50 proc. elastycznych opakowań wprowadzanych do obrotu. Odpowiednio przetworzone mogą później znaleźć zastosowanie m.in. w przemyśle budowlanym, transportowym czy meblarskim.

Media i PR

Hybrydowa formuła może zdominować rynek konferencji i spotkań również po pandemii. Do nowych realiów przekonali się zarówno organizatorzy, jak i dziennikarze

Branża eventowa jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. Kiedy większość wydarzeń została odwołana ze względu na reżim sanitarny, branża ekspresem przeniosła się do online’u, a agencje i ich klienci przeszli przyspieszony kurs digitalizacji. Z raportu „Digital Event 2020/21” wynika, że największą popularnością cieszyły się realizowane w formule online webinary, szkolenia i konferencje. Choć część z nich prawdopodobnie zostanie utrzymana w tym formacie także po wygaszeniu pandemii, to organizatorzy chętnie wracają do tradycyjnych spotkań.