Aplikacja DotBee udostępniła multiwalutową kartę
Provema Sp. z o.o.
Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl
DotBee – aplikacja finansowa oferująca płatności mobilne, szybkie przelewy i możliwość opłaty bilet na parking czy komunikację miejską – udostępniła również swoim użytkownikom multiwalutową kartę płatniczą.
Karta wielowalutowa to karta debetowa, przy użyciu której można płacić nie tylko w złotówkach, ale także w walutach obcych (np. w euro, dolarach USA czy funtach szterlingach) zakupy za granicą. Bardzo często nie ponosząc kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji.
Jak informuje DotBee karta multiwalutowa dostępna jest wyłącznie dla zweryfikowanych użytkowników aplikacji poprzez KYC. W aplikacji dostępny jest przelicznik walut pozwalający użytkowników poznać koszt dokonuje transakcji niezależnie czy będzie to płatność wykonana kartą za granica kraju czy internetowe zakupy.
Aktywowanie karty nie jest skomplikowane. Należy pobrać aplikację z google play, app store lub app gallery, założyć konto, a następnie przejść proces weryfikacji. Pozytywna weryfikacja umożliwia aktywowanie wirtualnej karty płatniczej, którą można następnie dodać do Gpay lub Apple Wallet.
Jak działa karta wielowalutowa? Płacąc kartą DotBee za granicą rzeczywiście wykorzystywane są środki dostępne w aplikacji. Płacąc za rachunek np. w euro karta rozpozna walutę transakcji i odpowiednio ja zaksięguje.
Większość operatorów prowadzi rachunki w najbardziej popularnych walutach - EUR, USD, GBP czy CHF. Jak będą rozliczane transakcje dokonane w innych walutach? Użytkownik DotBee może zweryfikować koszt operacji przed dokonaniem transakcji korzystając właśnie z wcześniej wspomnianego przelicznika walut.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.