BNP Paribas Faktoring rozwija system do obsługi transakcji faktoringowych
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
BNP Paribas Faktoring, przy wsparciu i bezpośredniej współpracy ze swoimi klientami, rozwija system online do obsługi transakcji faktoringowych. Intuicyjny system e-trade charakteryzuje się swobodną wymianą danych pomiędzy klientem a faktorem przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, przyjaznym i prostym w obsłudze interfejsem oraz dostępem do wielu raportów sprawozdawczych, które można dowolnie definiować w zależności od indywidualnych potrzeb. Ponadto, jest dostępny online w cyklu 24/7.
Każdy nowy klient BNP Paribas Faktoring uzyskuje dostęp do innowacyjnego systemu faktoringowego, który w ostatnim czasie przeszedł zaawansowaną transformację. Zapewnia szeroki wybór poziomów funkcjonalności oraz różne scenariusze akceptacji działań użytkownika. Klient, po zarejestrowaniu faktur w systemie faktora, co odbywa się poprzez zgłoszenie jedynie danych z wystawionych faktur, może zdecydować, za które faktury chce wcześniej otrzymać środki z wystawionych faktur. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika systemowi e-trade, usługa faktoringu jest elastyczną formą finansowania – dostosowuje się do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa, pozwalając na korzystanie z udzielonego limitu jedynie w razie potrzeby i często w 100% zapewniając bieżące finansowanie firmy.
Rozwijany przez nas system e-trade jest doskonałym przykładem skutecznego wdrożenia automatycznych procesów do obsługi faktoringu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdybyśmy nie zderzyli naszej wizji z realnymi potrzebami Klientów. Przeprowadziliśmy szereg rozmów i odbyliśmy wiele spotkań, aby poznać ich punkt widzenia, jako finalnych użytkowników systemu, to właśnie do nich należało ostatnie słowo. Przejrzysty język, nowoczesna szata graficzna, praktyczne zastosowanie oraz wprowadzone funkcjonalności powstały w odpowiedzi na zgłoszone potrzeby. Rozwijając system, nie domyślamy się, nasze propozycje konsultujemy bezpośrednio z Klientami. Takie podejście jest kluczowe, aby udostępniać system faktoringowy, dzięki któremu stale wyznaczamy trendy – mówi Edyta Oszajca, kierowniczka zespołu ds. relacji z klientami w BNP Paribas Faktoring.
Faktoring pozwala przedsiębiorcy otrzymać pieniądze szybciej niż wynika to z terminu płatności określonego na fakturze, nawet zaraz po jej wystawieniu. Wszystko dzięki narzędziom faktoringowym, za pomocą których faktura w momencie przesłania do kontrahenta, trafia jednocześnie do firmy faktoringowej, która może ją sfinansować. W efekcie klient faktoringowy może otrzymać środki jeszcze tego samego dnia. Natomiast źródłem spłaty faktoringu są wpłaty dokonywane przez kontrahentów w terminie płatności określonym na fakturze.
Korzystanie z systemu e-trade niesie za sobą szereg korzyści. Klient na bieżąco może zarządzać listą swoich kontrahentów, ma możliwość wieloosobowej akceptacji wniosków o finansowanie faktur, może korzystać z dedykowanych szkoleń online wspierających korzystanie z systemu oraz samodzielnie tworzyć szczegółowe raporty ułatwiające obsługę faktoringu.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.