Komunikaty PR

BNP Paribas Faktoring rozwija system do obsługi transakcji faktoringowych

2023-11-21  |  07:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.03 MB )

BNP Paribas Faktoring, przy wsparciu i bezpośredniej współpracy ze swoimi klientami, rozwija system online do obsługi transakcji faktoringowych. Intuicyjny system e-trade charakteryzuje się swobodną wymianą danych pomiędzy klientem a faktorem przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, przyjaznym i prostym w obsłudze interfejsem oraz dostępem do wielu raportów sprawozdawczych, które można dowolnie definiować w zależności od indywidualnych potrzeb. Ponadto, jest dostępny online w cyklu 24/7.

Każdy nowy klient BNP Paribas Faktoring uzyskuje dostęp do innowacyjnego systemu faktoringowego, który w ostatnim czasie przeszedł zaawansowaną transformację.  Zapewnia szeroki wybór poziomów funkcjonalności oraz różne scenariusze akceptacji działań użytkownika. Klient, po zarejestrowaniu faktur w systemie faktora, co odbywa się poprzez  zgłoszenie jedynie danych z wystawionych faktur, może zdecydować, za które faktury chce wcześniej otrzymać środki z wystawionych faktur. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika systemowi e-trade, usługa faktoringu jest elastyczną formą finansowania – dostosowuje się do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa, pozwalając na korzystanie z udzielonego limitu jedynie w razie potrzeby i często w 100% zapewniając bieżące finansowanie firmy.

Rozwijany przez nas system e-trade jest doskonałym przykładem skutecznego wdrożenia automatycznych procesów do obsługi faktoringu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdybyśmy nie zderzyli naszej wizji z realnymi potrzebami Klientów. Przeprowadziliśmy szereg rozmów i odbyliśmy wiele spotkań, aby poznać ich punkt widzenia, jako finalnych użytkowników systemu, to właśnie do nich należało ostatnie słowo. Przejrzysty język, nowoczesna szata graficzna, praktyczne zastosowanie oraz wprowadzone funkcjonalności powstały w odpowiedzi na zgłoszone potrzeby. Rozwijając system, nie domyślamy się, nasze propozycje konsultujemy bezpośrednio z Klientami. Takie podejście jest kluczowe, aby udostępniać system faktoringowy, dzięki któremu stale wyznaczamy trendy  – mówi Edyta Oszajca, kierowniczka zespołu ds. relacji z klientami w BNP Paribas Faktoring.

Faktoring pozwala przedsiębiorcy otrzymać pieniądze szybciej niż wynika to z terminu płatności określonego na fakturze, nawet zaraz po jej wystawieniu. Wszystko dzięki narzędziom faktoringowym, za pomocą których faktura w momencie przesłania do kontrahenta, trafia jednocześnie do firmy faktoringowej, która może ją sfinansować. W efekcie klient faktoringowy może otrzymać środki jeszcze tego samego dnia. Natomiast źródłem spłaty faktoringu są wpłaty dokonywane przez kontrahentów w terminie płatności określonym na fakturze.

Korzystanie z systemu e-trade niesie za sobą szereg korzyści. Klient na bieżąco może zarządzać listą swoich kontrahentów, ma możliwość wieloosobowej akceptacji wniosków o finansowanie faktur, może korzystać z dedykowanych szkoleń online wspierających korzystanie z systemu oraz samodzielnie tworzyć szczegółowe raporty ułatwiające obsługę faktoringu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.