BVT zmieniło nazwę na LexBono
Spółka notowana na NewConnect z branży finansowej zakończyła proces zmiany nazwy. Od 23 listopada działa jako LexBono. W rezultacie zrealizowała jeden z kroków w transformacji modelu biznesowego. LexBono rozwija działalność w nowym obszarze: dochodzeniu roszczeń z tytułu wadliwych umów bankowych, w tym związanych z kredytami frankowymi.
Zmiana marki jest wynikiem uchwał walnego zgromadzenia akcjonariuszy LexBono z 16 października. Akcjonariusze zatwierdzili propozycję zarządu dotyczącą wejściu na nowy rynek. Spółka, której siedziba znajduje się w Tarnowie, będzie prowadzić samodzielną działalność w zakresie pozyskiwania i obsługi roszczeń klientów banków z tytułu wadliwych umów kredytowych. Zmiana nazwy z BVT na LexBono ma na celu podkreślenie rozpoczęcie nowego etapu w ponad 10-letniej historii spółki.
- Rejestracja nowej marki spółki to dla nas ważny krok w procesie transformacji modelu biznesowego. Istotą nowej nazwy jest chęć podkreślenie znaczenia nowego obszaru oraz fakt, że jednoznacznie kojarzy się ona z obsługą spraw prawnych, co pomoże operować na rozproszonym rynku obsługi roszczeń z tytułu wadliwych kredytów bankowych. Liczymy, że dzięki silnej i rozpoznawalnej marce będziemy coraz skuteczniej docierać do nowych klientów oraz do partnerów biznesowych, którzy będą zainteresowani wspólną działalnością na rynku roszczeń kredytowych – mówi Robert Gądek, prezes LexBono.
Wcześniejsza marka spółki – BVT – będzie nadal używana do działalności związanej z obsługą wierzytelności, która będzie kontynuowana niezależnie. Od ponad 10 lat spółka zajmuje się odzyskiwaniem wierzytelności, w tym m.in. masowych, pochodzących od operatorów usług komunikacyjnych, z branży telekomunikacyjnej i finansowej oraz obrotem wierzytelnościami.
LexBono prowadzi już od roku działalność w obszarze obsługi roszczeń klientów banków, związanych z wadliwymi umowami kredytowymi. W drugiej połowie 2022 roku spółka zawiązała konsorcjum z jedną z renomowanych kancelarii prawnych, specjalizujących się w obsłudze spraw związanych z nieprawidłowościami w umowach kredytów hipotecznych, waloryzowanych w walutach obcych. Do tej pory konsorcjum pozyskało ponad 1,6 tys. spraw kredytowych, z czego ponad 250 jest aktywnie prowadzonych, a pozostałe są analizowane pod kątem prawnym. Przez ten czas BVT zbudowało zespół prawników, specjalizujących się w tematyce roszczeń wobec banków oraz dostosowało systemy IT do obsługi spraw związanych z kredytami, dla sprawnego nadzorowania prowadzonych spraw oraz natychmiastowo dostępnej informacji dla klientów i obsługującego zespołu.
Od 2015 roku akcje LexBono są notowane na rynku NewConnect.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.