Cashless Congress zaprasza na dziesiątą edycję!
Cashless Congress to wydarzenie cykliczne, które odbędzie się już 10-ty raz. Z początku lokalnie już po dwóch latach stał się kongresem międzynarodowym. Spotkanie najważniejszych osób z branży płatności, które przedstawią najnowsze informacje, praktyki i technologię. Panele, prelekcje, stoiska czołowych dostawców - to wszystko, a nawet więcej, już wkrótce na Cashless Congress X.
KRÓTKA HISTORIA CASHLESS CONGRESS
W 2013 roku Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego połączyli siły i zrealizowali postawiony sobie cel. Celem było zorganizowanie kongresu dotyczącego sfery płatności na polskim rynku. Udało się to, a wydarzenie szybko zdobyło międzynarodową renomę. Już dwa lata później, prócz polskich przedstawicieli branży płatności, na wydarzeniu pojawiła się cała masa gości zza granicy. Tym samym Cashless Congress zyskał nie tylko czołówkę polskiego rynku finansowego, ale gości światowych reprezentantów, którzy z roku na rok coraz tłumnie zjeżdżają do kraju nad Wisłą.
CZYM WŁAŚCIWIE JEST CASHLESS CONGRESS?
Cashless Congress to cykliczne wydarzenie poświęcone nowościom ze świata płatności. Specjaliści z polski i zza granicy, którzy reprezentują szerokorozumianą branżę Fintech, spotykają się, aby skupić się na konkretnym jej wycinku - na płatnościach. Podczas Cashless Congress można spotkać światowej sławy specjalistów rynku płatności, a także dowiedzieć się nowinek technologicznych, poznać zmiany w prawie oraz wsłuchiwać się w setki prelekcji i paneli na dwóch scenach kongresowych. Do tego dochodzą liczne stoiska z polski i ze świata, gdzie można uzyskać informację i poznać najnowsze trendy w świecie finansów i płatności. Każdy, komu bliski sektor płatności, nie tylko bezgotówkowych, znajdzie coś dla siebie na dziesiątym już z rzędu Cashless Congress.
CASHLESS CONGRESS - CO, GDZIE, KIEDY?
Portal Loando ma ogromną przyjemność zaprosić na jubileuszowy dziesiąty już Cashless Congres, którego jest patronem medialnym. Cykliczny kongres, który w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny, zaprasza do hotelu Intercontinental w Warszawie w dniach 31 maja - 1 czerwca. Prelekcje, panele dyskusyjne i niezliczone stoiska, oraz światowej sławy autorytety, to atrakcje, pośród których każdy fascynat rynku płatności znajdzie coś dla siebie. Zarezerwuj czas na 31 maja i 1 czerwca i przyjedź do Warszawy na Cashless Congress. Nie czekaj, tylko już dziś zgłoś chęć udziału.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.