Cashless Congress zaprasza na dziesiątą edycję!
Cashless Congress to wydarzenie cykliczne, które odbędzie się już 10-ty raz. Z początku lokalnie już po dwóch latach stał się kongresem międzynarodowym. Spotkanie najważniejszych osób z branży płatności, które przedstawią najnowsze informacje, praktyki i technologię. Panele, prelekcje, stoiska czołowych dostawców - to wszystko, a nawet więcej, już wkrótce na Cashless Congress X.
KRÓTKA HISTORIA CASHLESS CONGRESS
W 2013 roku Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego połączyli siły i zrealizowali postawiony sobie cel. Celem było zorganizowanie kongresu dotyczącego sfery płatności na polskim rynku. Udało się to, a wydarzenie szybko zdobyło międzynarodową renomę. Już dwa lata później, prócz polskich przedstawicieli branży płatności, na wydarzeniu pojawiła się cała masa gości zza granicy. Tym samym Cashless Congress zyskał nie tylko czołówkę polskiego rynku finansowego, ale gości światowych reprezentantów, którzy z roku na rok coraz tłumnie zjeżdżają do kraju nad Wisłą.
CZYM WŁAŚCIWIE JEST CASHLESS CONGRESS?
Cashless Congress to cykliczne wydarzenie poświęcone nowościom ze świata płatności. Specjaliści z polski i zza granicy, którzy reprezentują szerokorozumianą branżę Fintech, spotykają się, aby skupić się na konkretnym jej wycinku - na płatnościach. Podczas Cashless Congress można spotkać światowej sławy specjalistów rynku płatności, a także dowiedzieć się nowinek technologicznych, poznać zmiany w prawie oraz wsłuchiwać się w setki prelekcji i paneli na dwóch scenach kongresowych. Do tego dochodzą liczne stoiska z polski i ze świata, gdzie można uzyskać informację i poznać najnowsze trendy w świecie finansów i płatności. Każdy, komu bliski sektor płatności, nie tylko bezgotówkowych, znajdzie coś dla siebie na dziesiątym już z rzędu Cashless Congress.
CASHLESS CONGRESS - CO, GDZIE, KIEDY?
Portal Loando ma ogromną przyjemność zaprosić na jubileuszowy dziesiąty już Cashless Congres, którego jest patronem medialnym. Cykliczny kongres, który w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny, zaprasza do hotelu Intercontinental w Warszawie w dniach 31 maja - 1 czerwca. Prelekcje, panele dyskusyjne i niezliczone stoiska, oraz światowej sławy autorytety, to atrakcje, pośród których każdy fascynat rynku płatności znajdzie coś dla siebie. Zarezerwuj czas na 31 maja i 1 czerwca i przyjedź do Warszawy na Cashless Congress. Nie czekaj, tylko już dziś zgłoś chęć udziału.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.