Komunikaty PR

Dobra passa Monevii. Tendencja wzrostowa trwa do dziś

2021-07-13  |  15:00
Kontakt
Magdalena Marciniak
KLANG! Media

Prosta 68
00-838 Warszawa
m.marciniak|klangmedia.pl| |m.marciniak|klangmedia.pl
(+48) 510 029 844
https://klangmedia.pl

Pandemia przyczyniła się do zamknięcia wielu firm, zwłaszcza tych, dla których pomoc rządowa była niewystarczająca lub całkowicie niedostępna. Alternatywą dla przedsiębiorców ratujących swoje biznesy okazał się faktoring od Monevii – lidera mikrofaktoringu online w Polsce. Monevia w 2020 roku sfinansowała blisko 110 milionów faktur wystawianych przez mikro i małych przedsiębiorców. Ta wzrostowa tendencja trwa do dziś. 

Na koniec pierwszego półrocza 2021 zanotowaliśmy obrót o ponad 30% większy niż w 2020 roku o tej samej porze – stwierdza Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia sp. z o.o. Pomimo trwających ograniczeń, niezmiennie dostarczamy bezpieczne i stabilne finansowanie polskim przedsiębiorcom. Wspieramy ich płynność finansową, bez której trudno byłoby przetrwać ten trudny czas – dodaje Drowanowski.

Sięgając pamięcią do marca 2020 roku, czyli do początków pandemii w Polsce, Monevia zaczęła notować znaczący wzrost zainteresowania mikrofaktoringiem online, co przełożyło się na szybki przyrost rejestracji na Platformie Monevia. W pierwszym półroczu 2020 przybyło o ponad 60% więcej klientów, niż w tym samym okresie w 2019 roku. To bardzo korzystny wynik w kontekście całego rynku. Statystyki Polskiego Związku Faktorów wykazują, że w 2020 roku firmy faktoringowe zanotowały ponad 3% wzrost obrotów, w porównaniu do roku 2019.

Nasi klienci potrzebowali gotówki, by przetrwać ten trudny okres. Już po trzech miesiącach uzyskaliśmy o 20% większy obrót w porównaniu do 1Q2019. Pomimo, że kryzys w Polsce pojawił się mniej więcej w połowie marca 2020 roku, to i tak ten miesiąc zamknęliśmy zdecydowanie lepszym wynikiem niż rok wcześniej – tłumaczy Prezes Monevii.

Spowolnienie gospodarcze (okresowo wręcz jej zamrożenie) osłabiło mnóstwo firm, a tysiące z nich upadło. Nie pomagały też pomoce rządowe w postaci tarczy antykryzysowych. Grono firm dostało spory zastrzyk gotówki, ale większość jednak nie spełniała warunków do udzielenia dotacji. W ankiecie, którą Monevia przeprowadziła w 2020 roku wśród swoich klientów, aż 60% z nich negatywnie oceniło pomoc rządową, a kolejne 25% nie zauważyło pozytywnego wpływu tarczy na ich działalność. 

Dostępność produktu na Platformie Monevia, na której można finansować faktury w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca, zachęca do współpracy podmioty gospodarcze wszelkich branż. Przejrzysty panel klienta i natychmiastowa decyzja o finansowaniu to atuty bardzo istotne z punktu widzenia mikroprzedsiębiorców. A elastyczność obsługi oraz online’owy proces transakcyjny są w zasadzie główną przesłanką, dla której faktoring od Monevii jest tak często wybieranym źródłem finansowania w sektorze MSP.

W obecnych czasach nasi klienci wymagają, aby pieniądze z faktur były wypłacane natychmiast – mówi Maciej Drowanowski. Dzięki naszym rozwiązaniom małe firmy unikają nieprzewidzianych braków gotówki. Nie muszą też gromadzić nadwyżki środków planując zapłatę podatków, obsługę leasingów, czy kredytów. Po prostu, gdy zbliża się istotny termin zapłaty zobowiązania wrzucają wybraną fakturę na Platformę Monevia i otrzymują potrzebne środki – wskazuje Prezes Monevii. 

Monevia działa na polskim rynku od 2015 roku. W tym czasie dostarczyła finansowanie blisko 4 000 podmiotom gospodarczym na łączną kwotę ponad 430 mln zł. To najdłużej działający w Polsce Fintech mikrofaktoringowy, który do dziś regularnie notuje zyski z prowadzonej działalności. Monevia dostarcza bezpieczne finansowanie swoim klientom oraz sumiennie wywiązuje się z własnych zobowiązań, utrwalając przy tym zaufanie w oczach inwestorów.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Nieznaczny spadek obrotów w faktoringu Biuro prasowe
2024-04-24 | 10:30

Nieznaczny spadek obrotów w faktoringu

Pierwszy kwartał 2024 roku na rynku faktoringu przyniósł nieznaczny spadek obrotów w relacji do analogicznego okresu rok temu. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów w
Finanse Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP
2024-04-24 | 08:00

Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP

W trakcie uroczystego wieczoru na zakończenie konferencji E-Leasing Day 6.0, organizowanej przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL), zostały wręczone odznaczenia państwowe dla osób
Finanse Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy
2024-04-22 | 09:00

Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy

Toyota Bank kontynuuje wprowadzanie korzystnych zmian w ofercie lokat, reagując na oczekiwania klientów. Bank podnosi oprocentowanie swojej flagowej Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.