Dobra passa Monevii. Tendencja wzrostowa trwa do dziś
KLANG! Media
Prosta 68
00-838 Warszawa
m.marciniak|klangmedia.pl| |m.marciniak|klangmedia.pl
(+48) 510 029 844
https://klangmedia.pl
Pandemia przyczyniła się do zamknięcia wielu firm, zwłaszcza tych, dla których pomoc rządowa była niewystarczająca lub całkowicie niedostępna. Alternatywą dla przedsiębiorców ratujących swoje biznesy okazał się faktoring od Monevii – lidera mikrofaktoringu online w Polsce. Monevia w 2020 roku sfinansowała blisko 110 milionów faktur wystawianych przez mikro i małych przedsiębiorców. Ta wzrostowa tendencja trwa do dziś.
Na koniec pierwszego półrocza 2021 zanotowaliśmy obrót o ponad 30% większy niż w 2020 roku o tej samej porze – stwierdza Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia sp. z o.o. Pomimo trwających ograniczeń, niezmiennie dostarczamy bezpieczne i stabilne finansowanie polskim przedsiębiorcom. Wspieramy ich płynność finansową, bez której trudno byłoby przetrwać ten trudny czas – dodaje Drowanowski.
Sięgając pamięcią do marca 2020 roku, czyli do początków pandemii w Polsce, Monevia zaczęła notować znaczący wzrost zainteresowania mikrofaktoringiem online, co przełożyło się na szybki przyrost rejestracji na Platformie Monevia. W pierwszym półroczu 2020 przybyło o ponad 60% więcej klientów, niż w tym samym okresie w 2019 roku. To bardzo korzystny wynik w kontekście całego rynku. Statystyki Polskiego Związku Faktorów wykazują, że w 2020 roku firmy faktoringowe zanotowały ponad 3% wzrost obrotów, w porównaniu do roku 2019.
Nasi klienci potrzebowali gotówki, by przetrwać ten trudny okres. Już po trzech miesiącach uzyskaliśmy o 20% większy obrót w porównaniu do 1Q2019. Pomimo, że kryzys w Polsce pojawił się mniej więcej w połowie marca 2020 roku, to i tak ten miesiąc zamknęliśmy zdecydowanie lepszym wynikiem niż rok wcześniej – tłumaczy Prezes Monevii.
Spowolnienie gospodarcze (okresowo wręcz jej zamrożenie) osłabiło mnóstwo firm, a tysiące z nich upadło. Nie pomagały też pomoce rządowe w postaci tarczy antykryzysowych. Grono firm dostało spory zastrzyk gotówki, ale większość jednak nie spełniała warunków do udzielenia dotacji. W ankiecie, którą Monevia przeprowadziła w 2020 roku wśród swoich klientów, aż 60% z nich negatywnie oceniło pomoc rządową, a kolejne 25% nie zauważyło pozytywnego wpływu tarczy na ich działalność.
Dostępność produktu na Platformie Monevia, na której można finansować faktury w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca, zachęca do współpracy podmioty gospodarcze wszelkich branż. Przejrzysty panel klienta i natychmiastowa decyzja o finansowaniu to atuty bardzo istotne z punktu widzenia mikroprzedsiębiorców. A elastyczność obsługi oraz online’owy proces transakcyjny są w zasadzie główną przesłanką, dla której faktoring od Monevii jest tak często wybieranym źródłem finansowania w sektorze MSP.
W obecnych czasach nasi klienci wymagają, aby pieniądze z faktur były wypłacane natychmiast – mówi Maciej Drowanowski. Dzięki naszym rozwiązaniom małe firmy unikają nieprzewidzianych braków gotówki. Nie muszą też gromadzić nadwyżki środków planując zapłatę podatków, obsługę leasingów, czy kredytów. Po prostu, gdy zbliża się istotny termin zapłaty zobowiązania wrzucają wybraną fakturę na Platformę Monevia i otrzymują potrzebne środki – wskazuje Prezes Monevii.
Monevia działa na polskim rynku od 2015 roku. W tym czasie dostarczyła finansowanie blisko 4 000 podmiotom gospodarczym na łączną kwotę ponad 430 mln zł. To najdłużej działający w Polsce Fintech mikrofaktoringowy, który do dziś regularnie notuje zyski z prowadzonej działalności. Monevia dostarcza bezpieczne finansowanie swoim klientom oraz sumiennie wywiązuje się z własnych zobowiązań, utrwalając przy tym zaufanie w oczach inwestorów.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.