Komunikaty PR

Dobra passa Monevii. Tendencja wzrostowa trwa do dziś

2021-07-13  |  15:00
Kontakt
Magdalena Marciniak
KLANG! Media

Prosta 68
00-838 Warszawa
m.marciniak|klangmedia.pl| |m.marciniak|klangmedia.pl
(+48) 510 029 844
https://klangmedia.pl

Pandemia przyczyniła się do zamknięcia wielu firm, zwłaszcza tych, dla których pomoc rządowa była niewystarczająca lub całkowicie niedostępna. Alternatywą dla przedsiębiorców ratujących swoje biznesy okazał się faktoring od Monevii – lidera mikrofaktoringu online w Polsce. Monevia w 2020 roku sfinansowała blisko 110 milionów faktur wystawianych przez mikro i małych przedsiębiorców. Ta wzrostowa tendencja trwa do dziś. 

Na koniec pierwszego półrocza 2021 zanotowaliśmy obrót o ponad 30% większy niż w 2020 roku o tej samej porze – stwierdza Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia sp. z o.o. Pomimo trwających ograniczeń, niezmiennie dostarczamy bezpieczne i stabilne finansowanie polskim przedsiębiorcom. Wspieramy ich płynność finansową, bez której trudno byłoby przetrwać ten trudny czas – dodaje Drowanowski.

Sięgając pamięcią do marca 2020 roku, czyli do początków pandemii w Polsce, Monevia zaczęła notować znaczący wzrost zainteresowania mikrofaktoringiem online, co przełożyło się na szybki przyrost rejestracji na Platformie Monevia. W pierwszym półroczu 2020 przybyło o ponad 60% więcej klientów, niż w tym samym okresie w 2019 roku. To bardzo korzystny wynik w kontekście całego rynku. Statystyki Polskiego Związku Faktorów wykazują, że w 2020 roku firmy faktoringowe zanotowały ponad 3% wzrost obrotów, w porównaniu do roku 2019.

Nasi klienci potrzebowali gotówki, by przetrwać ten trudny okres. Już po trzech miesiącach uzyskaliśmy o 20% większy obrót w porównaniu do 1Q2019. Pomimo, że kryzys w Polsce pojawił się mniej więcej w połowie marca 2020 roku, to i tak ten miesiąc zamknęliśmy zdecydowanie lepszym wynikiem niż rok wcześniej – tłumaczy Prezes Monevii.

Spowolnienie gospodarcze (okresowo wręcz jej zamrożenie) osłabiło mnóstwo firm, a tysiące z nich upadło. Nie pomagały też pomoce rządowe w postaci tarczy antykryzysowych. Grono firm dostało spory zastrzyk gotówki, ale większość jednak nie spełniała warunków do udzielenia dotacji. W ankiecie, którą Monevia przeprowadziła w 2020 roku wśród swoich klientów, aż 60% z nich negatywnie oceniło pomoc rządową, a kolejne 25% nie zauważyło pozytywnego wpływu tarczy na ich działalność. 

Dostępność produktu na Platformie Monevia, na której można finansować faktury w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca, zachęca do współpracy podmioty gospodarcze wszelkich branż. Przejrzysty panel klienta i natychmiastowa decyzja o finansowaniu to atuty bardzo istotne z punktu widzenia mikroprzedsiębiorców. A elastyczność obsługi oraz online’owy proces transakcyjny są w zasadzie główną przesłanką, dla której faktoring od Monevii jest tak często wybieranym źródłem finansowania w sektorze MSP.

W obecnych czasach nasi klienci wymagają, aby pieniądze z faktur były wypłacane natychmiast – mówi Maciej Drowanowski. Dzięki naszym rozwiązaniom małe firmy unikają nieprzewidzianych braków gotówki. Nie muszą też gromadzić nadwyżki środków planując zapłatę podatków, obsługę leasingów, czy kredytów. Po prostu, gdy zbliża się istotny termin zapłaty zobowiązania wrzucają wybraną fakturę na Platformę Monevia i otrzymują potrzebne środki – wskazuje Prezes Monevii. 

Monevia działa na polskim rynku od 2015 roku. W tym czasie dostarczyła finansowanie blisko 4 000 podmiotom gospodarczym na łączną kwotę ponad 430 mln zł. To najdłużej działający w Polsce Fintech mikrofaktoringowy, który do dziś regularnie notuje zyski z prowadzonej działalności. Monevia dostarcza bezpieczne finansowanie swoim klientom oraz sumiennie wywiązuje się z własnych zobowiązań, utrwalając przy tym zaufanie w oczach inwestorów.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: KLANG! Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.