Komunikaty PR

e-Kancelaria - nowy dyrektor operacyjny i zakup firmy pożyczkowej

2020-08-06  |  01:00
  • Bartosz Kolek obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Grupie e-Kancelaria. Wcześniej był m.in. dyrektorem generalnym hiszpańskiej spółki Kruk.
  • To nowe stanowisko w e-Kancelarii, stało się potrzebne w związku z rozwojem i zwiększaniem udziału w rynku windykacji.
  • W czerwcu Grupa zakupiła spółkę pożyczkową Vippo dysponującą wierzytelnościami wartymi ok. 25 mln zł i bazą klientów liczącą 150 tys. rekordów.

 

 

Z początkiem sierpnia zespół e-Kancelaria Grupa Prawno – Finansowa sp. z o.o. powiększa się o dyrektora zarządzającego. Został nim Bartosz Kolek posiadający duże doświadczenie w branży windykacyjnej. Od 11 lat był związany z firmą Kruk, a do kwietnia 2020 był Dyrektorem Generalnym Kruk España S.L.U. w Madrycie. Tam do jego obowiązków należały nadzór nad funkcjonowaniem całej spółki, opracowywanie i wdrażanie strategii długo i krótkoterminowej oraz zarządzanie zespołem liczącym ponad 270 pracowników. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora operacyjnego obszaru serwisowego Kruk w Polsce. Takie stanowisko polegało na budowaniu strategii operacyjnej i wiązało się z odpowiedzialnością za wyniki finansowe Spółki w ramach linii biznesowej serwisu wierzytelności w 6 krajach.

 

Bartosz Kolek brał też udział w tworzeniu modeli wyceny uwzględniających realia rynkowe (obsługa i zakup pakietów wierzytelności), w wycenie pakietów wierzytelności i rekomendacji celów inwestycyjnych. Na innym etapie kariery odpowiadał za sprzedaż i proces operacyjny prowadzone przez Kruk dla całego sektora ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego i B2B w Polsce. Działanie branży windykacyjnej zna na każdym poziomie, bo pracę w branży zaczynał 11 lat temu od telefonicznych rozmów z dłużnikami i polubownego rozwiązywania kwestii zadłużenia z klientami kontrahentów.

Jest magistrem Ekonometrii i analityki danych, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył też Studia podyplomowe Ubezpieczenia i Windykacja na Uniwersytet Ekonomicznym w Poznaniu.

 

 - Coraz skuteczniej i efektywniej konkurujemy z liderami branży odzyskiwania należności. Nie tylko biznesowo, na polu pozyskiwania zleceń czy skuteczności procesu windykacyjnego. Podobnie jest w zakresie rekrutacji i przyciągania czołowych menedżerów na rynku. Dowodem jest dołączenie do nas Bartosza Kolka. Sprzyja nam sytuacja biznesowa i większa elastyczność pozwalająca sprawniej dostosować się do postpandemicznej sytuacji rynkowej – mówi Piotr Maciągowski, Prezes Zarządu w e-Kancelaria.

 

Zakup kolejnej spółki pożyczkowej

Powołanie dyrektora zarządzającego to nie jedyne zmiany w e-Kancelarii. W czerwcu firma nabyła spółkę Vippo sp. z o.o. dysponującą wierzytelnościami wartymi ok. 25 mln zł i bazą klientów liczącą 150 tys. rekordów. Cel biznesowy transakcji to przede wszystkim pozyskanie pakietu wierzytelności i dostęp do bazy klientów, którym będzie można oferować inne usługi e-Kancelarii. Między innymi: „odfrankowienie” kredytów hipotecznych czy windykacja dla MSP. We współpracy z Partnerami Biznesowymi EK oferuje także faktoring, ubezpieczenia czy pożyczki.

- Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, bo rozwijamy się i obsługujemy coraz więcej klientów. W porównaniu do ubiegłego roku widoczny w przychodach spółki stał się rynek masowej windykacji dla Towarzystw Ubezpieczeń i branży farmaceutycznej. W ramach działań polubownych obsługujemy znaczną cześć rynku pożyczkowego w Polsce. Zyskując coraz większy udział w windykowanych portfelach u klientów potwierdzamy naszą skuteczność. Zleceniodawcy cenią również naszą skuteczność na etapie sądowo-egzekucyjnym i decydują się na rozszerzenie współpracy również na ten obszar – mówi Piotr Maciągowski, Prezes Zarządu e-Kancelaria.

Vippo to już trzecia spółka pożyczkowa kupiona przez e-Kancelarię w ciągu 12 miesięcy. Wcześniej były to Axcess Financial Poland sp. z o.o. oraz Easy Money sp. z o.o.

 

e-Kancelaria Grupa Prawno – Finansowa sp. z o.o., która jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF). Prowadzi windykację na wszystkich etapach: monitoringu, polubownym, sądowym i egzekucyjnym. Działa na zlecenie firm pożyczkowych, a także branż TSL, HORECA oraz budownictwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Polski przedsiębiorca na emeryturze. Jeszcze biedniejsi niż inni Biuro prasowe
2020-09-28 | 14:00

Polski przedsiębiorca na emeryturze. Jeszcze biedniejsi niż inni

Z danych ZUS wynika, że średnia emerytura w Polsce oscyluje wokół kwoty 2413,64 zł brutto. Trzeba podkreślić, że to dane z marca 2020 roku, czyli już po waloryzacji. Od lat
Finanse Kogifi Digital prezentuje wyniki finansowe za I półrocze
2020-09-25 | 10:12

Kogifi Digital prezentuje wyniki finansowe za I półrocze

Kogifi Digital – wrocławska spółka specjalizująca się w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw – wypracowała w I półroczu 2020 przychody netto ze sprzedaży na
Finanse Zazdrość, nierówność, polaryzacja... przyszłość? – ruszyła rejestracja na VIII
2020-09-24 | 09:00

Zazdrość, nierówność, polaryzacja... przyszłość? – ruszyła rejestracja na VIII

Ósma Konferencja Nienieodpowiedzialni odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach, nie zmienia się jednak jej główny cel - uwrażliwianie biznesu i społeczeństwa na

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Patronat Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Ochrona środowiska

Rusza nowy program edukacyjny dla polskich szkół. Wczesna nauka o zmianach klimatycznych i smogu może zaprocentować w przyszłości

Przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym to nie tylko obszar zainteresowania rządów i biznesu, lecz również konsumentów. Dlatego też edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat może zaprocentować w przyszłości zmianą nawyków i tym samym ograniczeniem emisji. Dużą rolę w walce o czystsze powietrze odgrywa ciepłownictwo. Startujący właśnie program edukacyjny zainicjowany przez spółkę PGE Energia Ciepła ma pomóc uczniom szkół podstawowych zrozumieć, w jaki sposób powstaje ciepło, skąd bierze się energia elektryczna i jaki mają wpływ na klimat i ochronę środowiska. Szkoły mogą zgłaszać się do 8 października.

IT i technologie

Telemedycyna szybko się rozwija w trakcie pandemii, lecz może stanowić tylko 30 proc. usług medycznych. Wciąż będą otwierane fizyczne placówki

Pandemia SARS-CoV-2 przyczyniła się do dynamicznego wzrostu popularności telemedycyny, jednak w większości przypadków nadal niezbędny jest bezpośredni kontakt z lekarzem i wizyta w placówce, chociażby w celu wykonania zabiegów czy badań diagnostycznych. Dlatego też Grupa LUX MED nie zamierza rezygnować z inwestycji w rozwijanie sieci swoich placówek. Właśnie otworzyła kolejne centrum medyczne, tym razem w warszawskiej galerii handlowej Wola Park.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Edukacja

Coraz więcej możliwości rozwoju kariery dla naukowców w Polsce. Infrastruktura i metody badawcze na światowym poziomie

Polskie uczelnie i instytuty dają coraz więcej możliwości rozwoju kariery naukowcom. – Baza badawcza w Polsce jest na światowym poziomie, mamy ośrodki, które nie powstydzą się za granicą ani swojego sprzętu, ani metod badawczych – mówi dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Przykładem mogą być zaawansowane badania w zakresie walki z COVID-19. Wciąż jednak wielu naukowców wiąże swoją przyszłość z zagranicznymi uczelniami. Programy NAWA mają ich przekonać do powrotu i pozostania w Polsce.

 

Farmacja

Co roku najbardziej agresywną formę raka płuca rozpoznaje się u 3 tys. Polaków. Często diagnozowany jest zbyt późno

Drobnokomórkowy rak płuc to agresywny i złośliwy nowotwór, którego w Polsce rokrocznie rozpoznaje się u ok. 2,5–3 tys. osób. Tylko 5 proc. chorych ma szansę przeżyć pięć lat od momentu rozpoznania choroby, a pacjenci umierają zwykle średnio po roku–dwóch latach od diagnozy. Ostatnie dekady nie przyniosły żadnych większych postępów w leczeniu i jeszcze do niedawna wciąż stosowano głównie chemioterapię, na której kończyły się opcje terapeutyczne. Dopiero zarejestrowana niedawno immunoterapia stworzyła nadzieję na poprawę sytuacji pacjentów. Chorzy w Polsce wciąż muszą jednak czekać na jej refundację.