Eurowag znalazł się w prestiżowym indeksie FTSE 250 na londyńskiej giełdzie
Made in PR
Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/
Spółka założona przez czeskiego właściciela – Martina Vohánkę, została włączona do indeksu giełdowego FTSE 250 na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Eurowag spełnił kryterium kapitalizacji rynkowej spółek i znalazł się na liście tuż obok marek takich jak: Aston Martin i Marks & Spencer.
Eurowag, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań transportu drogowego w Europie został uwzględniony w indeksie giełdowym FTSE 250. Prestiżowe notowanie na londyńskim parkiecie oparte jest na kapitalizacji rynowej spółek. Eurowag został założony przez czeskiego przedsiębiorcę Martina Vohánkę, który jest większościowym udziałowcem spółki.
Eurowag ramię w ramię ze spółkami o światowej renomie
Firma, niecały rok temu, w październiku 2021 roku, zadebiutowała na giełdzie w Londynie (London Stock Exchange – LSE), pod nazwą W.A.G. Payment Solutions. W tym tygodniu, firma zajęła miejsce Frasers Group w FTSE 250, notowaniu podlegającemu kwartalnej aktualizacji. W rankingu zostały uwzględnione także marki takie jak: Aston Martin czy Marks & Spencer.
„Dołączenie do FTSE 250 to kamień milowy umacniający pozycję Eurowag jako spółki giełdowej. Jestem przekonany, że dzięki naszym najnowocześniejszym technologiom, szerokiemu portfolio usług i silnemu profilowi finansowemu, jesteśmy doskonale przygotowani do dalszego aktywnego rozwoju i budowania na tych fundamentach“ – komentuje Martin Vohánka, założyciel i dyrektor generalny Eurowag.
Firma skupia się na dalszym rozwoju
Eurowag niedawno opublikował podsumowanie wyników za pierwszą połowę tego roku. Spółka osiągnęła trwały i przekonujący wzrost, czym potwierdziła swoje średnioterminowe perspektywy finansowe. Eurowag tworzy produkty i gwarantuje usługi międzynarodowym firmom transportowym. Jej unikalne rozwiązania technologiczne pomagają przewoźnikom w digitalizacji i zwiększeniu wydajności oraz rentowności. Firma ma również na celu pomoc w zredukowaniu wpływu transportu komerycjnego na środowisko i wsparcie w przejściu na niskoemisyjną mobilność.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.