Komunikaty PR

Factris rozpoczyna działalność w Polsce

2022-04-05  |  07:00
Kontakt
Monika Gajo
M&CC Sp. z o.o.

Jana Kazimierza 32b/17
01-248 Warszawa
gajo|mcconsultants.pl| |gajo|mcconsultants.pl
+48 662031031
https://www.mcconsultants.pl/

Na polskim rynku rozpoczął działalność Factris, europejski lider w faktoringu międzynarodowym. Factris działa już z powodzeniem w Belgii, Holandii i krajach bałtyckich. Firma oferuje nowoczesny faktoring dla firm z sektora MSP w euro, a także świadczy usługi faktoringu w euro polskim firmom faktoringowym.

Z powodu pandemii średnie opóźnienie w Polsce w płatnościach między firmami wg raportu Coface wyniosły w 2021 r. 48 dni. Jedynie 2,4 proc. firm dostaje płatności ze swoich faktur na czas. Brak płynności finansowej jest istotnym ograniczeniem w rozwoju firmy. Jedną z kilku metod pozyskiwania kapitału obrotowego jest faktoring – czyli uzyskiwanie kwoty z faktury sprzedażowej prawie natychmiast po jej wysłaniu do klienta. Pozwala to na szybsze zapłacenie za usługi, brak opóźnień w płaceniu podatków czy wykonanie koniecznych przedpłat.

- Zauważyliśmy, że na polskim rynku dostępu firm do środków finansowych znajduje się luka  – mówi Tomasz Domagalski, Country Manager Factris Polska.  – Istnieje wiele podmiotów, oferujących usługi finansowania faktur, wykupu faktur czy ubezpieczenia transakcji, natomiast brakuje łatwo dostępnego faktoringu międzynarodowego, w euro, dla małych i średnich firm. Polskie firmy, które prowadzą interesy z zagranicznymi kontrahentami, mają bardzo utrudniony dostęp do faktoringu na podstawie faktur, wystawionych podmiotom zagranicznym w walutach obcych. Factris to zmienia – dodaje Tomasz Domagalski.

Factris to firma faktoringowa, należąca do czołowych europejskich fintechów. Oferuje wykup nieprzeterminowanych faktur sprzedażowych, a następnie ściąga należność za fakturę od wierzyciela. Factris także może ubezpieczyć całą transakcję, dzięki czemu firma ma pewność, że należność zostanie zapłacona. Najważniejszymi wyróżnikami Factris są:

1.Możliwość uzyskania finansowania faktur sprzedażowych, wystawionych w euro i w złotówkach kontrahentom w Unii Europejskiej, na równorzędnych zasadach.

2.Wdrożenie komponentu finansowania faktur w euro w polskich firmach faktoringowych.

- Rozmawiamy z lokalnymi firmami faktoringowymi, ponieważ nie musimy ze sobą konkurować na tym polu, lepiej współpracować - mówi Tomasz Domagalski. – Oferujemy nasz komponent faktoringu w walutach obcych, by faktorzy mogli świadczyć jeszcze bardziej kompleksowe usługi faktoringowe.

 

O Factris

Factris jest firmą fintech z siedzibą w Amsterdamie, której misją jest zapewnienie szybkiego, niedrogiego kapitału dla MŚP w całej Europie za pośrednictwem technologii finansowej ze spersonalizowanym wsparciem. Factris niedawno otrzymał 1. miejsce w branży finansów handlowych na 2021 Go Global Awards, zdobył nagrodę Business Excellence Award 2021 przyznawaną przez Acquisition International Magazine, nagrodę Fintech Innovation Award 2021 przyznawaną przez Finance Monthly oraz został uznany za dostawcę kapitału obrotowego dla MŚP 2020 przez Prestige Awards.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: M&CC Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Tańszy dostęp do europejskiej waluty Biuro prasowe
2024-07-23 | 09:00

Tańszy dostęp do europejskiej waluty

Faktoring równa się bezpieczne finanse. Ponadto, zabezpiecza stały i pewny dopływ gotówki. W ujęciu międzynarodowym, pozwala na optymalne wykorzystanie aktywów
Finanse Fakty i mity o hipotece odwróconej
2024-07-22 | 09:00

Fakty i mity o hipotece odwróconej

  O hipotece odwróconej krąży dużo stereotypów. Niewiele osób rozróżnia hipotekę odwróconą w modelu sprzedażowym (tzw. rentę dożywotnią)
Finanse Ponad 500 mln finansowania spoza banku. IBI Polska wywraca stolik
2024-07-19 | 16:00

Ponad 500 mln finansowania spoza banku. IBI Polska wywraca stolik

Prezes IBI Polska Itsik Cohen (fot. Filip Naumienko) Czas to pieniądz – to powiedzenie zna każdy, nawet jeśli nie działa w biznesie. Gdy nie mamy pieniędzy, idziemy do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.