Factris rozpoczyna działalność w Polsce
M&CC Sp. z o.o.
Jana Kazimierza 32b/17
01-248 Warszawa
gajo|mcconsultants.pl| |gajo|mcconsultants.pl
+48 662031031
https://www.mcconsultants.pl/
Na polskim rynku rozpoczął działalność Factris, europejski lider w faktoringu międzynarodowym. Factris działa już z powodzeniem w Belgii, Holandii i krajach bałtyckich. Firma oferuje nowoczesny faktoring dla firm z sektora MSP w euro, a także świadczy usługi faktoringu w euro polskim firmom faktoringowym.
Z powodu pandemii średnie opóźnienie w Polsce w płatnościach między firmami wg raportu Coface wyniosły w 2021 r. 48 dni. Jedynie 2,4 proc. firm dostaje płatności ze swoich faktur na czas. Brak płynności finansowej jest istotnym ograniczeniem w rozwoju firmy. Jedną z kilku metod pozyskiwania kapitału obrotowego jest faktoring – czyli uzyskiwanie kwoty z faktury sprzedażowej prawie natychmiast po jej wysłaniu do klienta. Pozwala to na szybsze zapłacenie za usługi, brak opóźnień w płaceniu podatków czy wykonanie koniecznych przedpłat.
- Zauważyliśmy, że na polskim rynku dostępu firm do środków finansowych znajduje się luka – mówi Tomasz Domagalski, Country Manager Factris Polska. – Istnieje wiele podmiotów, oferujących usługi finansowania faktur, wykupu faktur czy ubezpieczenia transakcji, natomiast brakuje łatwo dostępnego faktoringu międzynarodowego, w euro, dla małych i średnich firm. Polskie firmy, które prowadzą interesy z zagranicznymi kontrahentami, mają bardzo utrudniony dostęp do faktoringu na podstawie faktur, wystawionych podmiotom zagranicznym w walutach obcych. Factris to zmienia – dodaje Tomasz Domagalski.
Factris to firma faktoringowa, należąca do czołowych europejskich fintechów. Oferuje wykup nieprzeterminowanych faktur sprzedażowych, a następnie ściąga należność za fakturę od wierzyciela. Factris także może ubezpieczyć całą transakcję, dzięki czemu firma ma pewność, że należność zostanie zapłacona. Najważniejszymi wyróżnikami Factris są:
1.Możliwość uzyskania finansowania faktur sprzedażowych, wystawionych w euro i w złotówkach kontrahentom w Unii Europejskiej, na równorzędnych zasadach.
2.Wdrożenie komponentu finansowania faktur w euro w polskich firmach faktoringowych.
- Rozmawiamy z lokalnymi firmami faktoringowymi, ponieważ nie musimy ze sobą konkurować na tym polu, lepiej współpracować - mówi Tomasz Domagalski. – Oferujemy nasz komponent faktoringu w walutach obcych, by faktorzy mogli świadczyć jeszcze bardziej kompleksowe usługi faktoringowe.
O Factris
Factris jest firmą fintech z siedzibą w Amsterdamie, której misją jest zapewnienie szybkiego, niedrogiego kapitału dla MŚP w całej Europie za pośrednictwem technologii finansowej ze spersonalizowanym wsparciem. Factris niedawno otrzymał 1. miejsce w branży finansów handlowych na 2021 Go Global Awards, zdobył nagrodę Business Excellence Award 2021 przyznawaną przez Acquisition International Magazine, nagrodę Fintech Innovation Award 2021 przyznawaną przez Finance Monthly oraz został uznany za dostawcę kapitału obrotowego dla MŚP 2020 przez Prestige Awards.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.