Factris rozpoczyna działalność w Polsce
M&CC Sp. z o.o.
Jana Kazimierza 32b/17
01-248 Warszawa
gajo|mcconsultants.pl| |gajo|mcconsultants.pl
+48 662031031
https://www.mcconsultants.pl/
Na polskim rynku rozpoczął działalność Factris, europejski lider w faktoringu międzynarodowym. Factris działa już z powodzeniem w Belgii, Holandii i krajach bałtyckich. Firma oferuje nowoczesny faktoring dla firm z sektora MSP w euro, a także świadczy usługi faktoringu w euro polskim firmom faktoringowym.
Z powodu pandemii średnie opóźnienie w Polsce w płatnościach między firmami wg raportu Coface wyniosły w 2021 r. 48 dni. Jedynie 2,4 proc. firm dostaje płatności ze swoich faktur na czas. Brak płynności finansowej jest istotnym ograniczeniem w rozwoju firmy. Jedną z kilku metod pozyskiwania kapitału obrotowego jest faktoring – czyli uzyskiwanie kwoty z faktury sprzedażowej prawie natychmiast po jej wysłaniu do klienta. Pozwala to na szybsze zapłacenie za usługi, brak opóźnień w płaceniu podatków czy wykonanie koniecznych przedpłat.
- Zauważyliśmy, że na polskim rynku dostępu firm do środków finansowych znajduje się luka – mówi Tomasz Domagalski, Country Manager Factris Polska. – Istnieje wiele podmiotów, oferujących usługi finansowania faktur, wykupu faktur czy ubezpieczenia transakcji, natomiast brakuje łatwo dostępnego faktoringu międzynarodowego, w euro, dla małych i średnich firm. Polskie firmy, które prowadzą interesy z zagranicznymi kontrahentami, mają bardzo utrudniony dostęp do faktoringu na podstawie faktur, wystawionych podmiotom zagranicznym w walutach obcych. Factris to zmienia – dodaje Tomasz Domagalski.
Factris to firma faktoringowa, należąca do czołowych europejskich fintechów. Oferuje wykup nieprzeterminowanych faktur sprzedażowych, a następnie ściąga należność za fakturę od wierzyciela. Factris także może ubezpieczyć całą transakcję, dzięki czemu firma ma pewność, że należność zostanie zapłacona. Najważniejszymi wyróżnikami Factris są:
1.Możliwość uzyskania finansowania faktur sprzedażowych, wystawionych w euro i w złotówkach kontrahentom w Unii Europejskiej, na równorzędnych zasadach.
2.Wdrożenie komponentu finansowania faktur w euro w polskich firmach faktoringowych.
- Rozmawiamy z lokalnymi firmami faktoringowymi, ponieważ nie musimy ze sobą konkurować na tym polu, lepiej współpracować - mówi Tomasz Domagalski. – Oferujemy nasz komponent faktoringu w walutach obcych, by faktorzy mogli świadczyć jeszcze bardziej kompleksowe usługi faktoringowe.
O Factris
Factris jest firmą fintech z siedzibą w Amsterdamie, której misją jest zapewnienie szybkiego, niedrogiego kapitału dla MŚP w całej Europie za pośrednictwem technologii finansowej ze spersonalizowanym wsparciem. Factris niedawno otrzymał 1. miejsce w branży finansów handlowych na 2021 Go Global Awards, zdobył nagrodę Business Excellence Award 2021 przyznawaną przez Acquisition International Magazine, nagrodę Fintech Innovation Award 2021 przyznawaną przez Finance Monthly oraz został uznany za dostawcę kapitału obrotowego dla MŚP 2020 przez Prestige Awards.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.