Komunikaty PR

FerrumLabs – ostatni moment, by współtworzyć markę True

2021-09-24  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Arkadiusz Cegiełka
Good One PR

Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl| |arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl
504 354 106
https://www.goodonepr.pl/

Do 24 września br., do końca dnia, trwa kampania crowdinvestingowa FerrumLabs SA, właściciela pielęgnacyjnej marki kosmetyków dla mężczyzn True men skin care. To ostatni moment, aby wzorem Macieja Zakościelnego dołączyć do grona akcjonariuszy spółki i współdziałać przy rozwoju polskiej marki na perspektywicznym rynku. Cele emisyjne to zwiększenie skali produkcji i rozszerzenie asortymentu kosmetyków, które mają przygotować FerrumLabs do planowanego w 2024 roku debiutu na NewConnect.

 

True™ men skin care to polska, pielęgnacyjna marka stworzona z myślą o nowoczesnych, dbających o siebie mężczyznach. Marka powstała jako odpowiedź na niszę rynkową zakładającą – wzorem Europy Zachodniej – dynamiczny rozwój ekologicznych kosmetyków dla mężczyzn. Dwa lata badań rynku, pracy nad formulacjami, tworzenia sieci podwykonawców i dystrybutorów zaowocowało pierwszymi kremami do twarzy z serii advanced age & pollution defence, które zadebiutowały w sprzedaży w styczniu 2021 roku. Od tego momentu produkty True men skin care stały się dostępne dla wielu milionów klientów w całej Europie.

 

Finał społecznościowej zbiórki

Dynamiczny rozwój marki wymusił na Zarządzie konieczność inwestycji w zwiększenie skali produkcji oraz rozszerzenie asortymentu o nowe linie produktowe. W tym celu, FerrumLabs SA uruchomiło publiczną emisję akcji o łącznej wartości niemal 1,5 mln zł, stanowiących 20 proc. wszystkich akcji spółki. Oferta jest prowadzona w ramach kampanii crowdinvestingowej realizowanej na platformie Beesfund i trwa tylko do 24 września br. Szczegółowe warunki oferty są prezentowane na stronie emisja.truemenskincare.pl.

 

– Pomimo krótkiego stażu możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że posiadamy już stabilny biznes z wartościowym produktem, który oferujemy na perspektywicznym rynku męskich kosmetyków. Wszelkie analizy i raporty branżowe, jak również dołączenie do nas Macieja Zakościelnego, tylko potwierdzają słuszność przyjętej przez nas strategii rozwoju. To ostatni moment, by do nas dołączyć, dlatego szczerze zapraszam wszystkich na nasz pokład. Ogromnie liczę na zbudowanie wokół nas aktywnej społeczności, która zaangażuje się w tworzenie polskiej marki pielęgnacyjnej z globalnymi ambicjami – mówi Maciej Adamaszek.

 

Dla nowych akcjonariuszy spółka FerrumLabs przygotowała różnorodne benefity. W pakietach inwestycyjnych, gdzie minimalny pułap wynosi 190 zł, znalazły się m.in. zestawy kremów True™ men skin care, jednorazowe i stałe zniżki na kosmetyki marki, książka „z przesłaniem” czy przedpremierowy dostęp do nowości kosmetycznych. Akcjonariusze, którzy zdecydują się na wyższe kwoty inwestycji, otrzymają także dodatkowo m.in. weekend dla dwojga w resorcie SPA czy dostęp do zamkniętych, strategicznych spotkań z zarządem spółki.

 

Marka ma ambitne plany finansowe. W ciągu roku od zakończenia emisji celem spółki jest wypracowanie przychodu w skali roku na poziomie 1 mln zł. Kolejny krok to osiągnięcie w ciągu od 2 do 3 lat od zakończenia emisji crowdinvestingowej silnej marki o wartości sprzedaży na poziomie 4,5 mln zł rocznie.

 

Spodziewanym kamieniem milowym na drodze rozwoju FerrumLabs jest planowany do 2024 roku debiut na rynku NewConnect, który pozwoli akcjonariuszom na zyskowne wyjście z inwestycji.

 

Maciej Zakościelny akcjonariuszem i twarzą marki

Z początkiem września br. FerrumLabs SA poinformowało o podjęciu współpracy z Maciejem Zakościelnym, znanym aktorem filmowym i teatralnym. Maciej Zakościelny stał się akcjonariuszem, a jednocześnie ambasadorem i twarzą True men skin care.

 

Aktor nie ukrywa, iż poza aspektem biznesowym i wiarą w koncepcję marki True men skin care, nie bez znaczenia dla decyzji o inwestycji był także proekologiczny aspekt produkcyjny. Produkty są bowiem w 100 proc. wegańskie, nietestowane na zwierzętach oraz wolne od budzących kontrowersje składników: olejów mineralnych, parabenów, oleju parafinowego, siarczanów, SLS, SLES, DEA i alkoholu.

 

Dynamiczna ekspansja na perspektywicznym rynku

Spółka od początku stawia na międzynarodową ekspansję oraz budowanie silnego zaplecza dystrybucyjnego. Dzięki współpracy z Amazon Prime oraz międzynarodowymi drogeriami kosmetycznymi Notino i MakeUp kosmetyki True men skin care docierają już do konsumentów z ponad 24 krajów europejskich.

 

Marka weszła na rynek męskiej pielęgnacji, który według raportu Euromonitor International miał osiągnąć w 2020 roku wartość ponad 60 mld dol. oraz potroić swoje przychody od 2015 roku[1]. Z kolei Research and Market podaje, że rynek kosmetyków dla mężczyzn był wart z końcem ubiegłego roku niemal 70 mld. dol[2]. W Polsce, według raportu PMR, w 2021 roku tempo wzrostu rynku kosmetyków ma wynieść ponad 4 proc., a wartość rynku szacowana jest na 26,1 mld złotych[3].

 


[1] https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/artykuly/meska-obecnosc-w-swiecie-beauty,55407

[2] https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/artykuly/rynek-pielegnacji-meskiej-rosnie-duzi-gracze-stawi,67524

[3] Raport PMR „Handel detaliczny artykułami kosmetycznymi w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Nieczystość. Za zasłoną biznesu, we wnętrzu człowieka Biuro prasowe
2021-10-21 | 13:30

Nieczystość. Za zasłoną biznesu, we wnętrzu człowieka

Czy nieczystość w biznesie to synonim skuteczności? Czy sukces usprawiedliwia ofiary? Co możemy zrobić w kwestii zmian klimatu, zanieczyszczenia środowiska? Jak wpływa na nas cyfrowa
Finanse Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?
2021-10-18 | 01:00

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?   Patrząc obiektywnie na rynek inwestycyjny okazuje się, że nieruchomości to doskonałe miejsce na ulokowanie
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2021-10-15 | 01:00

Kredyty dla firm podrożeją, biznes będzie szukał pieniędzy gdzie indziej

Rozpędzająca się i już rekordowa inflacja skłoniła RPP do podniesienia stóp procentowych. Kredyty staną się droższe, także te dla firm. To skomplikuje finansowanie działalności mikrobiznesu lub jego odwrót do innych

Więcej ważnych informacji

Handel

Rektor Uczelni Łazarskiego: Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga ponownych konsultacji. Wątpliwości budzi zgodność z prawem części przepisów [DEPESZA]

– W tym projekcie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa pojawiły się całkowicie nowe przepisy, dotyczące choćby spółki pod nazwą Polskie 5G czy funduszu celowego na rzecz strategicznej sieci bezpieczeństwa. Dlatego potrzebne są ponowne konsultacje – ocenia prof. Maciej Rogalski, rektor Uczelni Łazarskiego. Jak podkreśla, już przy poprzednich wersjach nowelizacji były zgłaszane liczne uwagi z rynku, ale zostały one uwzględnione tylko w niewielkim stopniu. Aktualna wersja projektu nadal zawiera więc szereg wad prawnych i jest wątpliwa pod kątem zgodności z międzynarodowym, unijnym, a nawet polskim prawem.

Bankowość

Kredytobiorcy rezygnują z procesów frankowych w obawie przed wysokimi kosztami. Teraz będą mogli je wytoczyć bez kosztów i opłat początkowych

– Orzecznictwo sądowe jest w tej chwili bardzo przyjazne sprawom konsumenckim – mówi Anna Lengiewicz z kancelarii LWB Lengiewicz Wrońska i Wspólnicy. W sprawach sądowych dotyczących tzw. polisolokat i kredytów frankowych szanse na wygraną sięgają nawet 80–90 proc. Jednak większość konsumentów nie podejmuje żadnych kroków, aby odzyskać swoje pieniądze, obawiając się utraty kolejnych środków na opłacenie prawników i kosztów sądowych. W tym miesiącu ruszył dedykowany im program RePlan, który zapewnia finansowanie takich spraw. Kredytobiorca może w nim liczyć na obsługę prawną i pełne pokrycie kosztów postępowania, a wynagrodzenie zapłaci tylko w przypadku wygranej sprawy.

Transport

Drony przyszłością rynku usług transportowych. Dzięki nim przesyłki mogą być tańsze nawet o 80 procent

Na lotniskach całego świata coraz częściej wykorzystywane są drony cargo. Użycie ich do transportu nawet kilkuset kilogramowych paczek  pozwala obniżyć koszt nawet o 80 proc. Bezzałogowce są już używane między innymi w Australii do dystrybucji leków dla mieszkańców terenów wiejskich. Spółka wyspecjalizowana w transporcie dronowym działa także w Polsce, na lotnisku w Katowicach. Zdaniem analityków rynek logistyki z użyciem dronów wzrośnie w ciągu kilku lat niemal trzykrotnie.

Problemy społeczne

Kolejna pandemia może się pojawić już za sześć–osiem lat. Obecna ujawniła braki w systemie zarządzania kryzysowego

Pandemia COVID-19 pokazała, że polski system ochrony zdrowia nie jest przygotowany na kolejny kryzys o takiej skali – wskazują eksperci Instytutu Jagiellońskiego i postulują systemowe reformy. W raporcie „Jak przygotować polską ochronę zdrowia na kolejne epidemie?” rekomendują wdrożenie 100 działań niezbędnych, żeby przygotować się na wypadek kolejnego zagrożenia epidemicznego. To m.in. efektywniejsze zarządzanie kadrami medycznymi, implementacja technologii mobilnych i rozwiązań IT przydatnych w walce z pandemią, ale i opracowanie odpowiednich strategii komunikacji na czas kryzysu, aby przeciwdziałać manipulacjom opinii publicznej.