Flipping rośnie w siłę na Śląsku
Znany z relatywnie wysokiego bezpieczeństwa rynek nieruchomości rośnie w siłę. Tylko w lipcu banki pożyczyły 8 miliardów złotych na zakup mieszkań. To absolutny rekord w dotychczasowej historii pomiarów. Kolejny padł w kwestii średniej wartości kredytu - wyniosła ona 328,53 tys. zł, czyli o 17,5 proc. więcej od średniej z lipca zeszłego roku. Dobra sytuacja w branży jest szansą nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla wielu podmiotów zajmujących się obrotem nieruchomościami.
Coraz większą popularnością cieszy się też tzw. flipping polegający na zakupie, remoncie i sprzedaży lokali z zyskiem. Przykładem na rozwój tego typu aktywności na Śląsku są działania firmy flipperskiej Dynamic Estate SA, która niedawno rozpoczęła emisję akcji na platformie Beesfund.
Śląsk regionem o dużym potencjale
Dynamic Estate S.A. to spółka, która inwestuje w nieruchomości w Tychach i Bytomiu. Mimo, że w aktualnej formie działa od ponad roku, członkowie zespołu pracują ze sobą od lat w ramach działań grupy Dynamic i mają za sobą wiele udanych flipów. Doświadczeni specjaliści zajmują się wyszukiwaniem mieszkań, kupowaniem, remontowaniem ich, a następnie sprzedażą nowemu najemcy. Dzięki sprawdzonej ekipie fachowców, jeden flip może trwać zaledwie kilka miesięcy. Warto dodać, że Śląsk od kilku lat jest szczególnie łakomym kąskiem dla podmiotów zajmujących się szeroko pojętym obrotem nieruchomościami. Region ten w 2018 zyskał miano tzw. lokomotywy gospodarczej Polski.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.