Fundusz Hipoteczny DOM Ambasadorem Etyki ZPF
Najstarszy i największy fundusz hipoteczny w Polsce - podczas Walnego Zgromadzenia Związku Przedsiębiorstw Finansowych, które odbyło się w ubiegłym tygodniu - otrzymał tytuł "Ambasadora Etyki" Komisji Etyki ZPF. Nagrodę przyznano za najlepszy serwis internetowy Członków ZPF wyłoniony w przeglądzie stron internetowych Członków ZPF za rok 2019.
Fundusz, który działa w Polsce od blisko 12 lat i wypłacił seniorom łącznie ponad XX mln świadczeń stosuje Zasady Dobrych Praktyk nieprzerwanie od chwili, w której przystąpił do Związku Przedsiębiorstw Finansowych (czyli w 2009 roku). Firma rokrocznie otrzymuje Certyfikat Etyczny ZPF, który jest wynikiem audytu prowadzonego przez Komisję Etyki. Robert Majkowski, Prezes Zarządu Funduszu Hipotecznego DOM wchodzi również w skład Komisji Etyki, która dba o to, by profesjonalizm w finansach był znakiem rozpoznawczym nie tylko funduszy hipotecznych, ale również innych instytucji finansowych zrzeszonych w ZPF.
- Od lat czujemy się ambasadorem etyki w naszej codziennej pracy i działaniach. Często mówimy o tym, że hipoteka odwrócona w Polsce powinna być oferowana tylko przez profesjonalne podmioty z odpowiednią wiedzą ekspercką i doświadczeniem. Zależy nam też na tym, by komunikacja z seniorami, a więc naszymi klientami przebiegała w sposób profesjonalny i etyczny. Otrzymanie Certyfikatu Etycznego wiąże się z przestrzeganiem Zasad Dobrych Praktyk, ale bycie Ambasadorem Etyki to coś znacznie więcej. W moim odczuciu to promowanie etycznego podejścia do biznesu na dużo większą skalę, aniżeli własna firma. To działania edukacyjne i informacyjne skierowane do całej branży - powiedział Robert Majkowski.
Warto przypomnieć, że na początku tego roku brytyjska organizacja European Pensions and Property Asset Release Group (EPPARG), zrzeszająca największe podmioty oferujące produkty typu equity release (hipoteki odwróconej) w Europie wdrożyła nowe standardy etyczne nazywane "Dziesiątką EPPARG". Fundusz Hipoteczny DOM przyjął je jako pierwsza instytucja branżowa z Polski.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.