Grupa ANG dziękuję za pomoc i prosi o więcej
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Blisko ponad 350 mieszkań, domów i pokoi na terenie całej Polski, kilkadziesiąt osób, które są gotowe do odbierania obywateli Ukrainy z granicy, dziesiątki rodzin, które już znalazły mieszkanie.
Grupa ANG wraz z Fundacją Nienieodpowiedzialni już od pierwszego dnia wojny podjęła działania związane z pomocą w przeciwdziałaniu tragedii humanitarnej w Ukrainie. Firma tworzy bazę lokali mieszkalnych, m. in. we współpracy z Nieruchomosci-online.pl oraz agentami nieruchomości biorącymi udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy”, w których będą mogli zatrzymać się sąsiedzi z Ukrainy. Część z mieszkań przekazanych jest bezpłatnie, część kosztów Grupa ANG lub jej przyjaciele biorą na siebie. Lokale mieszkalne trafiają też do podopiecznych Fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich, z którą ANG współpracuje i na której opiekę nad zgłaszającymi się do firmy uchodźcami oraz pomoc w zakresie organizacji zakupu żywotności i leków także może liczyć.
Grupa ANG i jej współpracownicy organizują także zbiórkę ubrań i niezbędnych rzeczy, których potrzebują uchodźcy z Ukrain oraz transporty zarówno pod granicę na terenie Polski, jak i bezpośrednio na Ukrainę. Prowadzi też zbiórki pieniędzy na zakupy leków, żywności oraz sfinansowanie kosztów transportu z terenu Ukrainy.
Jak można przyłączyć do działań prowadzonych przez Grupę ANG?
- Dysponując tymczasowym lokum, można je zgłosić wypełniając ankietę: https://n-o.pl/pomoz-uciekajacym-z-Ukrainy.
- Dysponując autem i chcąc pomóc w transporcie naszych ukraińskich przyjaciół w bezpieczne miejsce z przejścia granicznego (Dołhobyczów, Dorohusk, Zosin, Hrebenne, Korczowa, Medyka, itp.) zgłoś swoją gotowość https://n-o.pl/transport-dla-uciekajacych-z-Ukrainy.
- Wpłacając środki na konto Fundacji Nienieodpowiedzialni: Alior Bank, 10 2490 0005 0000 4600 6940 2873 z dopiskiem „UKRAINA”.
„Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania. Naszym współpracowników, przyjaciołom, klientom. W tym mrocznym czasie odpowiedzialności biznesu, człowieczeństwa i współczucia wyniesionych ponad własne sprawy potrzebujemy, by mieć światło nadziei. To czas solidaryzmu i myślenia kategoriami dobra wspólnego. Dziękuję wszystkim” - mówi Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu ANG.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.