Komunikaty PR

Grupa ANG wśród Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

2021-06-02  |  13:30
Kontakt
Edyta Miszczuk
Grupa ANG

Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl

Spółka debiutuje na liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021 (ang. Great Place to Work®) otrzymując dwie nagrody. W kategorii Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2021 wśród firm zatrudniających powyżej 500 osób uplasowała się na 5 pozycji. Na liście Najlepszych Miejsc pracy dla Milenialsów zajęła 2 miejsce. Grupa ANG jest najlepiej ocenianą firmą z branży finansowej w całym badaniu i jedyną w powyższych kategoriach.

Great Place to Work® jest ogólnoświatowym badaniem, prowadzonym anonimowo. Na liście Najlepszych Miejsc Pracy znajdują się firmy, które przekroczyły próg 65 proc. pozytywnych ocen w ankiecie Trust Index™.

To nasz debiut w badaniu Great Place to Work®. Cieszymy się, że nasi współpracownicy uważają Grupę ANG za świetne miejsce pracy i doceniają to, ile energii wkładamy w budowanie organizacji, w której najważniejszy jest człowiek, z jego potrzebami, troskami i ambicjami. Ta filozofia przyświeca nam od początku istnienia, stąd sukcesywnie rozwijając się za kluczowe przyjęliśmy to, by tworzyć takie miejsce, w którym ludzie – niezależnie od zawirowań rynkowych – będą czuli się pewnie. Ubiegły rok był wręcz swoistym sprawdzianem dla każdej organizacji. Dziś możemy powiedzieć, że sprostaliśmy wyzwaniu, bo nie tylko utrzymaliśmy wielkość społeczności, ale poszliśmy o krok dalej – powiększyliśmy zespół. Patrząc na wyniki badania, cieszy nas także fakt, że pomysł na prowadzenie firmy, dla której punktem wyjścia jest współistnienie, współdecydowanie spotkał się także z uznaniem Milenialsów – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG – Byliśmy i jesteśmy jedyną dużą firmą na rynku finansowym, która stworzyła swoim współpracownikom tak partycypacyjny model działania, tak dalece demokratyczny i włączający. Wcześniej, działając jako spółdzielnia, dziś już jesteśmy firmą pracowniczą, w której 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy posiada prawie 60% akcji firmy. Obecnie większość głosów należy do ludzi tworzących firmę i to oni mają znaczący wpływ na to jaką spółką jesteśmy dziś i będziemy w przyszłości – dodaje prezes Grupy ANG.

Jak Grupę ANG oceniają współpracownicy?

Z oceny Grupy ANG wynika, że aż 95 proc. współpracowników uważa, że jest ona świetnym miejscem do pracy. Ponadto, 94 proc. osób biorących udział w badaniu jest zdania, że pracując dla Grupy ANG może być sobą. 89 proc. uważa, że za swoją pracę otrzymuje uczciwe wynagrodzenie, a 94 proc. chce pracować w organizacji przez długi czas. Respondenci wysoko ocenili także atmosferę panującą w Grupie ANG, bo 95 proc. wskazuje, że praca sprawia radość a 94 proc. w firmie czuje się jak w rodzinie lub jak w gronie przyjaciół.

Niedawno Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Proces  ten został zapoczątkowany w czerwcu 2019 roku podczas walnego zgromadzenia spółdzielców. W jego wyniku został złożony wniosek do KRS o rejestrację. W październiku 2020, w wyniku przekształcenia ANG Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym, została zarejestrowana Grupa ANG Spółka Akcyjna. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników centrali oraz sieci sprzedaży. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa ANG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.