Komunikaty PR

Grupa ANG wśród Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

2021-06-02  |  13:30
Kontakt
Edyta Miszczuk
Grupa ANG

Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl

Spółka debiutuje na liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021 (ang. Great Place to Work®) otrzymując dwie nagrody. W kategorii Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2021 wśród firm zatrudniających powyżej 500 osób uplasowała się na 5 pozycji. Na liście Najlepszych Miejsc pracy dla Milenialsów zajęła 2 miejsce. Grupa ANG jest najlepiej ocenianą firmą z branży finansowej w całym badaniu i jedyną w powyższych kategoriach.

Great Place to Work® jest ogólnoświatowym badaniem, prowadzonym anonimowo. Na liście Najlepszych Miejsc Pracy znajdują się firmy, które przekroczyły próg 65 proc. pozytywnych ocen w ankiecie Trust Index™.

To nasz debiut w badaniu Great Place to Work®. Cieszymy się, że nasi współpracownicy uważają Grupę ANG za świetne miejsce pracy i doceniają to, ile energii wkładamy w budowanie organizacji, w której najważniejszy jest człowiek, z jego potrzebami, troskami i ambicjami. Ta filozofia przyświeca nam od początku istnienia, stąd sukcesywnie rozwijając się za kluczowe przyjęliśmy to, by tworzyć takie miejsce, w którym ludzie – niezależnie od zawirowań rynkowych – będą czuli się pewnie. Ubiegły rok był wręcz swoistym sprawdzianem dla każdej organizacji. Dziś możemy powiedzieć, że sprostaliśmy wyzwaniu, bo nie tylko utrzymaliśmy wielkość społeczności, ale poszliśmy o krok dalej – powiększyliśmy zespół. Patrząc na wyniki badania, cieszy nas także fakt, że pomysł na prowadzenie firmy, dla której punktem wyjścia jest współistnienie, współdecydowanie spotkał się także z uznaniem Milenialsów – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG – Byliśmy i jesteśmy jedyną dużą firmą na rynku finansowym, która stworzyła swoim współpracownikom tak partycypacyjny model działania, tak dalece demokratyczny i włączający. Wcześniej, działając jako spółdzielnia, dziś już jesteśmy firmą pracowniczą, w której 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy posiada prawie 60% akcji firmy. Obecnie większość głosów należy do ludzi tworzących firmę i to oni mają znaczący wpływ na to jaką spółką jesteśmy dziś i będziemy w przyszłości – dodaje prezes Grupy ANG.

Jak Grupę ANG oceniają współpracownicy?

Z oceny Grupy ANG wynika, że aż 95 proc. współpracowników uważa, że jest ona świetnym miejscem do pracy. Ponadto, 94 proc. osób biorących udział w badaniu jest zdania, że pracując dla Grupy ANG może być sobą. 89 proc. uważa, że za swoją pracę otrzymuje uczciwe wynagrodzenie, a 94 proc. chce pracować w organizacji przez długi czas. Respondenci wysoko ocenili także atmosferę panującą w Grupie ANG, bo 95 proc. wskazuje, że praca sprawia radość a 94 proc. w firmie czuje się jak w rodzinie lub jak w gronie przyjaciół.

Niedawno Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Proces  ten został zapoczątkowany w czerwcu 2019 roku podczas walnego zgromadzenia spółdzielców. W jego wyniku został złożony wniosek do KRS o rejestrację. W październiku 2020, w wyniku przekształcenia ANG Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym, została zarejestrowana Grupa ANG Spółka Akcyjna. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników centrali oraz sieci sprzedaży. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa ANG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.