Grupa ANG wśród Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Spółka debiutuje na liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021 (ang. Great Place to Work®) otrzymując dwie nagrody. W kategorii Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2021 wśród firm zatrudniających powyżej 500 osób uplasowała się na 5 pozycji. Na liście Najlepszych Miejsc pracy dla Milenialsów zajęła 2 miejsce. Grupa ANG jest najlepiej ocenianą firmą z branży finansowej w całym badaniu i jedyną w powyższych kategoriach.
Great Place to Work® jest ogólnoświatowym badaniem, prowadzonym anonimowo. Na liście Najlepszych Miejsc Pracy znajdują się firmy, które przekroczyły próg 65 proc. pozytywnych ocen w ankiecie Trust Index™.
– To nasz debiut w badaniu Great Place to Work®. Cieszymy się, że nasi współpracownicy uważają Grupę ANG za świetne miejsce pracy i doceniają to, ile energii wkładamy w budowanie organizacji, w której najważniejszy jest człowiek, z jego potrzebami, troskami i ambicjami. Ta filozofia przyświeca nam od początku istnienia, stąd sukcesywnie rozwijając się za kluczowe przyjęliśmy to, by tworzyć takie miejsce, w którym ludzie – niezależnie od zawirowań rynkowych – będą czuli się pewnie. Ubiegły rok był wręcz swoistym sprawdzianem dla każdej organizacji. Dziś możemy powiedzieć, że sprostaliśmy wyzwaniu, bo nie tylko utrzymaliśmy wielkość społeczności, ale poszliśmy o krok dalej – powiększyliśmy zespół. Patrząc na wyniki badania, cieszy nas także fakt, że pomysł na prowadzenie firmy, dla której punktem wyjścia jest współistnienie, współdecydowanie spotkał się także z uznaniem Milenialsów – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG – Byliśmy i jesteśmy jedyną dużą firmą na rynku finansowym, która stworzyła swoim współpracownikom tak partycypacyjny model działania, tak dalece demokratyczny i włączający. Wcześniej, działając jako spółdzielnia, dziś już jesteśmy firmą pracowniczą, w której 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy posiada prawie 60% akcji firmy. Obecnie większość głosów należy do ludzi tworzących firmę i to oni mają znaczący wpływ na to jaką spółką jesteśmy dziś i będziemy w przyszłości – dodaje prezes Grupy ANG.
Jak Grupę ANG oceniają współpracownicy?
Z oceny Grupy ANG wynika, że aż 95 proc. współpracowników uważa, że jest ona świetnym miejscem do pracy. Ponadto, 94 proc. osób biorących udział w badaniu jest zdania, że pracując dla Grupy ANG może być sobą. 89 proc. uważa, że za swoją pracę otrzymuje uczciwe wynagrodzenie, a 94 proc. chce pracować w organizacji przez długi czas. Respondenci wysoko ocenili także atmosferę panującą w Grupie ANG, bo 95 proc. wskazuje, że praca sprawia radość a 94 proc. w firmie czuje się jak w rodzinie lub jak w gronie przyjaciół.
Niedawno Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Proces ten został zapoczątkowany w czerwcu 2019 roku podczas walnego zgromadzenia spółdzielców. W jego wyniku został złożony wniosek do KRS o rejestrację. W październiku 2020, w wyniku przekształcenia ANG Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym, została zarejestrowana Grupa ANG Spółka Akcyjna. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników centrali oraz sieci sprzedaży. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.