Komunikaty PR

Grupa ANG zanotowała rekordowe wyniki ze sprzedaży kredytów

2021-09-22  |  18:00
Biuro prasowe

Łączna wartość kredytów hipotecznych i kredytów gotówkowych udzielonych w II kwartale br. przy wsparciu ekspertów kredytowych Grupy ANG wyniosła blisko 2 mld zł. Grupa ANG, w stosunku do pierwszego kwartału tego roku, zanotowała 26,5 proc. wzrost ze sprzedaży kredytów hipotecznych i o 32,9 proc. wzrost ze sprzedaży kredytów gotówkowych. Z wynikami za drugi kwartał firma zajmuje trzecie miejsce wśród pośredników finansowych.

Kolejny raz Grupa ANG odnotowała rekordowe wyniki ze sprzedaży kredytów, zarówno hipotecznych, jak i gotówkowych. Pośrednik finansowy, będący spółką pracowniczą utrzymuje tendencję wzrostową i jest największą niezależną firmą z tego segmentu. Wolumen kredytów hipotecznych w II kwartale br. udzielonych za pośrednictwem Grupy ANG wyniósł 1,87 mld zł, to daje 26,5 proc. wzrost względem kwartału pierwszego. Sprzedaż kredytów gotówkowych w II kwartale wyniosła 53,17 mln zł, co oznacza 32,9 proc. wzrost względem pierwszego kwartału tego roku.

„Jak pokazują dane rynkowe pomimo wzrostu cen nieruchomości, popyt na nie wciąż nie słabnie. Tym samym boom na rynku nieruchomości wyraźnie przekłada się na popyt na produkty finansowe. To z kolei znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych banków, ale także pośredników finansowych, do których czołówki należy nasza firma. Wyraźnie widzimy też, że osoby chcące kupić wymarzone M lub też traktujące zakup nieruchomości jako element inwestycji czy dywersyfikowania portfela coraz częściej sięgają po wsparcie naszych ekspertów finansowych. Cenią ich za jakość obsługi, wiedzę i pomoc w doborze najlepszego produktu finansowego, czyli za wszystko to, co składa się na odpowiedzialną sprzedaż i odpowiedzialne finanse” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, Prezes Grupy ANG. „Bez wątpienia poza popytem na nieruchomości, wpływ na osiągnięty przez nas wynik ma również skuteczność naszych ekspertów kredytowych. Jak wynika z analiz jednego z największych banków, z którym współpracujemy, aż 80 proc. wniosków, złożonych za naszym pośrednictwem, otrzymuje pozytywną decyzję kredytową – średnia dla pośredników, z którymi współpracują wynosi 77 proc. Dodatkowo aż 59 proc. wniosków ww. banku jest zakończona umową, tu średnia to 54 proc.” – dodaje Prezes Grupy ANG.

Grupa ANG z osiągniętymi wynikami zajmuje 3. miejsce wśród pośredników finansowych. Pierwsze dwa miejsca zajmują spółki zrzeszone w Związku Firm Pośrednictwa Finansowego.

W pierwszej połowie 2021 roku Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse ERGO Hestia sygnatariuszem Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży Biuro prasowe
2021-10-27 | 17:00

ERGO Hestia sygnatariuszem Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży

ERGO Hestia dołączyła do grona Sygnatariuszy Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży. Celem inicjatywy jest promowanie najwyższych standardów etycznych w relacjach instytucji finansowych
Finanse Co piąty emeryt twierdzi, że rodzina prosi go o pomoc finansową
2021-10-26 | 17:00

Co piąty emeryt twierdzi, że rodzina prosi go o pomoc finansową

Przeciętna emerytura w Polsce oscyluje wokół kwoty 2500 zł brutto. Z danych GUS wynika, że seniorzy wydają świadczenia emerytalne przede wszytskim na jedzenie i napoje bezalkoholowe
Finanse Sukces strategii INTERSPORT – spektakularny wynik finansowy firmy
2021-10-26 | 15:30

Sukces strategii INTERSPORT – spektakularny wynik finansowy firmy

Rozwój i optymalizacja sprzedaży online, zmiana polityki cenowej o 180 stopni oraz budowa nowych zespołów w organizacji – to najważniejsze decyzje nowego zarządu INTERSPORT

Więcej ważnych informacji

Transport

Pandemia zwiększyła problem wykluczenia transportowego. Mieszkańcy wsi i miasteczek skarżą się do RPO

Problem wykluczenia transportowego może dotykać nawet kilkanaście milionów Polaków. Częściowo miał go rozwiązać wprowadzony w 2019 roku Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych, w ramach którego rząd dopłaca do lokalnych połączeń, żeby zapewnić ich opłacalność. W związku z pandemią kwota tej dopłaty została znacząco zwiększona, co skutkowało wzrostem zainteresowania ze strony organizatorów publicznego transportu, którzy sukcesywnie uruchamiają nowe linie. – Takich linii w tej chwili jest już ponad 4 tys., co oznacza, że program się rozwija – mówi Andrzej Bittel, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu. Rzecznik Praw Obywatelskich ocenia jednak, że fundusz nie do końca rozwiązał problem wykluczenia transportowego.

Przemysł

Przemysł zgłasza największe od lat zapotrzebowanie na pracowników z kompetencjami technicznymi. W ich kształcenie angażują się nie tylko firmy, ale i miasta

Firmy produkcyjne chcą zatrudniać coraz więcej pracowników, ale też szukają coraz bardziej wyspecjalizowanych kompetencji. Ten trend będzie postępować. Raport Światowego Forum Ekonomicznego wskazuje, że do 2025 roku rozwój automatyzacji i nowych technologii przyczyni się do powstania 97 mln nowych stanowisk. Eksperci podkreślają, że kompetencje przyszłości, które będą potrzebne do ich obsługi, powinny być kształcone już od najmłodszych lat. Tę potrzebę widzi coraz więcej miast i samych przedsiębiorców, którzy wspólnie angażują się w projekty naukowo-edukacyjne. Przykładem może być nowa inwestycja w Gnieźnie.

Problemy społeczne

Sieć modułowych szpitali mogłaby pomóc w walce z kolejnymi falami pandemii. Takie obiekty mogą przetrwać 10–15 lat

Czwarta fala koronawirusa przyspiesza. Jeszcze niedawno szacowano, że pod koniec października nowych przypadków COVID-19 będzie ok. 5 tys. dziennie, ale liczba dziennych zachorowań już przekracza 8 tys. Eksperci zalecają wprowadzanie ograniczeń i kontrolę paszportów covidowych w tych powiatach, gdzie wzrost zachorowań jest największy. Jednocześnie postulują o zmiany w organizacji służby zdrowia na okres czwartej fali i nieprzekształcanie szpitali w placówki jednoimienne. Przyszłościowym rozwiązaniem może być budowa sieci 12–15 szpitali modułowych, które wspierałyby system ochrony zdrowia w razie ewentualnych kryzysów.

Ochrona środowiska

Edukacja klimatyczna powinna się odbywać poza murami szkoły. Eksperci postulują o lekcje w lesie, na łące lub w ogrodzie

Lekcje na łonie natury pozwalają lepiej zrozumieć procesy zachodzące w przyrodzie i uwiarygadniają przekazywane treści klimatyczne. I nie chodzi tylko o lekcje biologii, ale także języka polskiego, angielskiego czy plastyki. Więcej zajęć poza murami szkoły to jeden z najważniejszych postulatów zawartych w raporcie „Edukacja klimatyczna w Polsce” opublikowanym przez Global Compact Network Poland. – Im więcej będzie edukacji dotyczącej ochrony przyrody oraz ekosystemów w kontekście zmiany klimatu, tym lepiej dla nas wszystkich – mówi Kamil Wyszkowski, dyrektor wykonawczy tej organizacji. I dodaje, że edukację klimatyczną w polskich szkołach trzeba wprowadzić jak najszybciej.