Komunikaty PR

Idea smart i eco home ważna dla mieszkańców i inwestorów

2022-03-25  |  01:00
Biuro prasowe

Współczesny konsument nie idzie na kompromisy. Jeśli już decyduje się na zakup mieszkania, to chce, aby służyło mu możliwie jak najlepiej. Technologia daje dziś ogrom możliwości, a nowobudowane mieszkania pozwalają żyć wygodnie. Smart home i ekologiczne domy wpisują się w trendy, które przeważają na rynku.

 

Podwyżki cen za prąd i gaz chyba nikogo już nie dziwią. Pod koniec 2021 roku Urząd Regulacji Energetyki poinformował o podniesieniu stawek za media: energia elektryczna będzie kosztowała średnio o 4% więcej, a gaz podrożeje o około 50%. Słowo się rzekło a efekty podwyżek dotykają każdego. Utrzymanie gospodarstwa domowego kosztuje znacznie więcej i poważnie uszczupla domowy budżet. Czy jest coś dziwnego w tym, że dobrze sprzedają się inwestycje, które oferują rozwiązania z zakresu smart i eco home?

 

Smart home to eco home

Kiedyś rozwiązania z zakresu smart home kojarzyły się przede wszystkim z wygodą. To, rzecz jasna, się nie zmieniło, ale inwestorzy biorą też pod uwagę jeszcze jeden czynnik – ekologiczne budownictwo. Ekologiczne, czyli takie, które nie obciąża środowiska, ale pozwala też jednocześnie zaoszczędzić. Zielone budownictwo nie jest jeszcze standardem, ale coraz więcej klientów i deweloperów dostrzega wartości płynące z bycia eko ­­– zauważa Paweł Kuczera, Prezes Zarządu Horyzont Inwestycji.

 

Z badania przeprowadzonego przez Otodom wynika, że ponad połowa respondentów uznaje trend eko za rozwiązanie bardzo atrakcyjne. Podobnie jest w przypadku technologii smart, gdzie blisko połowa ankietowanych przyznała, że jest to bardzo atrakcyjny kierunek.

 

Eco Smart home to świetny sposób, by zwiększyć efektywność gospodarstwa domowego. Przyjmuje się, że systemy bazujące na inteligentnej automatyce pozwalają obniżyć koszty gospodarstwa domowego o 8% w skali roku.

 

Komfort, wygoda, bezpieczeństwo

Oszczędności nie są jedynym czynnikiem, który skłania inwestorów w stronę rozwiązań eco smart home. Zautomatyzowane domy i mieszkania są po prostu bezobsługowe. Ułatwiają życie mieszkańcom i zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa. Inteligenta instalacja oświetleniowa może zapalać lampy zaraz po wejściu do pomieszczenia. Dzięki inteligentnemu ogrzewaniu czy klimatyzacji, system samodzielnie zadba o optymalną temperaturę w pomieszczeniach, co bezpośrednio przekłada się też na kwestie związane z ekologią.

 

Inwestorzy coraz chętniej decydują się na rozwiązania z zakresu eco smart home, ponieważ tego właśnie poszukują klienci. Stare budownictwo i technologie stosowane kilkadziesiąt lat temu nie zapewniają tak dużego komfortu, jak nowoczesne, niemalże w pełni zautomatyzowane, domy i mieszkania – mówi ekspert z firmy Horyzont Inwestycji.

 

Trzeba też wspomnieć, że nowe technologie to jednocześnie nowy poziom bezpieczeństwa. I to nie tylko pod względem ochrony przed potencjalnymi złodziejami, ale szybkie powiadomienia w przypadku zalania mieszkania wodą czy zagrożeniu pożarem.

 

Inwestycje w osiedla w duchu eco smart home

Idea ekologii i smart home nie przejawia się wyłącznie w przypadku pojedynczych nieruchomości. Wielu inwestorów, którzy planują budowę domków w zabudowie szeregowej czy większych osiedli mieszkaniowych, stara się wdrożyć standardy ecosmart, z których będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy. Mikroinstalacje fotowoltaiczne na dachach domów, pompy ciepła czy odzysk wody z deszczówki, to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań.

W takich miejscach po prostu żyje się lepiej. I to nie tylko ze względu na nowe technologie. Inwestorzy dbają też, aby osiedla wyróżniały się wizualnie i do razu przyciągały wzrok. Wokół jest mnóstwo terenów zielonych, projekty zwykle przewidują karmniki dla ptaków czy domki dla owadów, bez których zieleń nie mogłaby się rozwijać. Jest naturalnie, nowocześnie i bezpiecznie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.