Komunikaty PR

INTERSPORT z najlepszym wynikiem od 10 lat

2022-02-02  |  16:30
Biuro prasowe

Obecnie 68 proc. Polaków korzysta z ruchu przynajmniej raz w miesiącu, włączając w to spacery czy jazdę na rowerze w celach transportowych – wynika z badania MultiSport Index 2021. Coraz większe zainteresowanie sportem w naszym kraju potwierdzają wyniki sprzedaży w sklepach INTERSPORT.  Narastająco, w całym roku finansowym 2021, łączne przychody netto spółki ze sprzedaży wyniosły ponad 169 mln zł i były wyższe o 39,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku (ponad 122 mln zł). Co ciekawe, wynik ten jest o 18,5 p.p. wyższy niż zanotował IIC-INTERSPORT International Corporation GmbH. Polska spółka, w przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy to generował straty, wypracowała zysk. Warto podkreślić, że wynik ten jest najlepszy, jaki osiągnęła od ponad dekady.

Rok 2021 poprzez znoszenie obostrzeń umożliwił społeczeństwu powrót do wielu przyjemności, w tym do aktywności fizycznej. Co ciekawe, aż 61 proc. Polaków wskazało, że chciałoby uprawiać więcej sportu – wynika z raportu z 2021 roku „Global views on sports and exercise”, a 33 proc. jest zadowolonych z obecnego stanu.

Motywacją do zwiększonej aktywności fizycznej jest zdrowie. W ostatnich latach obserwuje się coraz większe zaangażowanie Polaków w tej kwestii – według badania Ipsos „COVID 365+” aż 72 proc. Polaków potwierdziło, że zdrowie jest dziś dla nich największą wartością.

Kolejny raz odnotowujemy wzrost sprzedaży oraz zainteresowania naszą ofertą. Na bieżąco staramy się dostosowywać nasze usługi do zmieniającej się rzeczywistości – wskazuje Marek Kaczmarek, Prezes Zarządu, INTERSPORT Polska S.A. Model biznesowy firmy dopasowany jest do potrzeb grupy docelowej. Przykładowo udoskonalając naszą usługę wypożyczania sprzętu odpowiadamy na finansową niepewność, która obecnie panuje w społeczeństwie. Nie każdy przecież od razu chce kupować drogi sprzęt. Staramy się otwierać świat sportu dla każdego – jesteśmy bliżej ludzi – dodaje.

Branża sportowa już od dawna przechodzi swoją przemianę, wszystko za sprawą osiągnięć technologicznych, przemian społecznych i kulturowych. Chcąc nadążyć za zmianami sklepy sportowe również muszą do nich dostosować. Konsumenci obecnie są bardziej świadomi swoich potrzeb.

Rozwój i optymalizacja sprzedaży online, zmiana polityki cenowej o 180 stopni oraz budowa nowych zespołów w organizacji – to najważniejsze cele, które udało nam się zrealizować. Warto przy tym podkreślić, że nasze wyniki sprzedażowe wpisują się w światowy trend. Podobnie jak IIC-INTERSPORT International Corporation GmbH osiągamy wzrosty – wskazuje Marek Kaczmarek, Prezes Zarządu, INTERSPORT Polska S.A. Zależy nam na tym, aby oferta sklepu INTERSPORT była dla każdego. Sport pomaga w przełamywaniu własnych ograniczeń oraz pozwala efektywnie spędzić czas – dodaje.

Z badania Benefit Systems „Ruch to zdrowie” wynika, że 9 na 10 ankietowanych uważa, że aktywność fizyczna neutralizuje stres i przeciążenia psychiczne. Ponadto 56% respondentów przyznało, że sport pomaga im w akceptacji samego siebie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.