Komunikaty PR

Inwestujesz w nieruchomości? Sprawdź, dlaczego warto wybrać Pomorze

2022-06-24  |  01:00
Biuro prasowe

Duże pomorskie miasta, jak Gdynia, Gdańsk czy nawet położony kilkadziesiąt kilometrów od morza Szczecin, plasują się w pierwszej 10. miast z najwyższymi cenami nowych mieszkań i z rynku wtórnego[1]. Ceny nieruchomości są tu często zbliżone do tych w stolicy, głównie za sprawą bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Specyficzny i bardzo dynamicznie rozwijający się rynek kusi nie tylko krajowych inwestorów. Co sprawia, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

 

Ktoś, kto decyduje się na mieszkanie w Trójmieście, ma na wyciągnięcie ręki zarówno piękne plaże Morza Bałtyckiego, jak również jeziora na pobliskich Kaszubach. Niedaleko stąd także na Warmię i Mazury, nie bez powodu nazywane zielonymi płucami Polski. Znakomite usytuowanie tego regionu powoduje, iż jest on bardzo atrakcyjny i często wybierany przez inwestorów. Im bliżej morza tym, tym atrakcyjność samych lokali jest większa. Proporcjonalnie wzrastają też ceny za metr kwadratowy, które kształtują się na poziomie od około 10000 zł do ponad 20000 zł za apartamenty położone w okolicach czy też z widokiem na morze. Wysokie ceny nie odstraszają kupujących, ponieważ posiadanie nieruchomości w nadmorskim kurorcie wiąże się z wieloma możliwościami.

Najem krótko czy długoterminowy?

Na Pomorzu i w okolicznych miastach świetnie rozwija się najem krótko i długoterminowy, z naciskiem na ten pierwszy. – Przepiękna Gdańska Starówka, molo w Sopocie, promy w Trójmieście, Kołobrzegu, a także w Świnoujściu, umożliwiające przedostanie się w komfortowych warunkach np. do Skandynawii powodują, że całe Trójmiasto i okoliczne mniejsze miejscowości są bardzo pożądanymi lokalizacjami – wylicza Marcin Kuryło, współwłaściciel w Horyzont Inwestycje. 

 

Bliskość tych wszystkich atrakcji powoduje takie a nie inne ceny i równocześnie stanowi odpowiedź na pytanie, dlaczego inwestorzy chętnie wybierają właśnie te lokalizacje na najem krótkoterminowy. Tłumnie przybywający tu o każdej porze roku turyści przeczesują Internet w poszukiwaniu ciekawych ofert najmu. Trójmiasto jest również dobrą lokatą, jeżeli chodzi o inwestowanie pod pokoje czy mieszkania dla studentów, których przyciągają tutejsze uczelnie. Nie tylko te oferujące kierunki morskie. 

 

Sezonowo i przez cały rok

Miejscowości nadmorskie, a szczególnie Trójmiasto, ze względu na tą swoją różnorodność turystycznie „żyją” przez cały rok. Właściciele nieruchomości położonych w Gdyni czy Gdańsku najwięcej zarabiają podczas miesięcy wakacyjnych, mniej więcej od połowy czerwca do połowy września. Niemniej nie mogą narzekać także poza „wysokim” sezonem. Seniorzy, zarówno polscy, jak i z Niemiec, bardzo upodobali sobie te tereny w okresie jesienno-wiosennym, głównie ze względu na walory klimatyczne, a właściwie walory zdrowotne. To wtedy bowiem w powietrzu jest najwięcej jodu.

 

Mało które miejscowości cieszą się aż taką „odpornością” na sezonowość, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Nic dziwnego, że interesują się nimi inwestorzy z całego kraju, nawet odległego Wrocławia. – Mamy na swoim koncie wiele transakcji na pomorskim rynku nieruchomości. Ostatnio mocno pochylamy się nad projektami deweloperskimi w okolicach Trójmiasta. Analizujemy kilka działek i najprawdopodobniej jeszcze w tym roku wystartujemy z inwestycjami – zdradza Marcin Kuryło z Horyzont Inwestycji. Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego to zawsze mądre posunięcie. Pomorskie nieruchomości polecają się więc życzliwej uwadze.

 


[1] https://mubi.pl/poradniki/ceny-nieruchomosci/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.