Komunikaty PR

Inwestujesz w nieruchomości? Sprawdź, dlaczego warto wybrać Pomorze

2022-06-24  |  01:00
Biuro prasowe

Duże pomorskie miasta, jak Gdynia, Gdańsk czy nawet położony kilkadziesiąt kilometrów od morza Szczecin, plasują się w pierwszej 10. miast z najwyższymi cenami nowych mieszkań i z rynku wtórnego[1]. Ceny nieruchomości są tu często zbliżone do tych w stolicy, głównie za sprawą bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Specyficzny i bardzo dynamicznie rozwijający się rynek kusi nie tylko krajowych inwestorów. Co sprawia, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

 

Ktoś, kto decyduje się na mieszkanie w Trójmieście, ma na wyciągnięcie ręki zarówno piękne plaże Morza Bałtyckiego, jak również jeziora na pobliskich Kaszubach. Niedaleko stąd także na Warmię i Mazury, nie bez powodu nazywane zielonymi płucami Polski. Znakomite usytuowanie tego regionu powoduje, iż jest on bardzo atrakcyjny i często wybierany przez inwestorów. Im bliżej morza tym, tym atrakcyjność samych lokali jest większa. Proporcjonalnie wzrastają też ceny za metr kwadratowy, które kształtują się na poziomie od około 10000 zł do ponad 20000 zł za apartamenty położone w okolicach czy też z widokiem na morze. Wysokie ceny nie odstraszają kupujących, ponieważ posiadanie nieruchomości w nadmorskim kurorcie wiąże się z wieloma możliwościami.

Najem krótko czy długoterminowy?

Na Pomorzu i w okolicznych miastach świetnie rozwija się najem krótko i długoterminowy, z naciskiem na ten pierwszy. – Przepiękna Gdańska Starówka, molo w Sopocie, promy w Trójmieście, Kołobrzegu, a także w Świnoujściu, umożliwiające przedostanie się w komfortowych warunkach np. do Skandynawii powodują, że całe Trójmiasto i okoliczne mniejsze miejscowości są bardzo pożądanymi lokalizacjami – wylicza Marcin Kuryło, współwłaściciel w Horyzont Inwestycje. 

 

Bliskość tych wszystkich atrakcji powoduje takie a nie inne ceny i równocześnie stanowi odpowiedź na pytanie, dlaczego inwestorzy chętnie wybierają właśnie te lokalizacje na najem krótkoterminowy. Tłumnie przybywający tu o każdej porze roku turyści przeczesują Internet w poszukiwaniu ciekawych ofert najmu. Trójmiasto jest również dobrą lokatą, jeżeli chodzi o inwestowanie pod pokoje czy mieszkania dla studentów, których przyciągają tutejsze uczelnie. Nie tylko te oferujące kierunki morskie. 

 

Sezonowo i przez cały rok

Miejscowości nadmorskie, a szczególnie Trójmiasto, ze względu na tą swoją różnorodność turystycznie „żyją” przez cały rok. Właściciele nieruchomości położonych w Gdyni czy Gdańsku najwięcej zarabiają podczas miesięcy wakacyjnych, mniej więcej od połowy czerwca do połowy września. Niemniej nie mogą narzekać także poza „wysokim” sezonem. Seniorzy, zarówno polscy, jak i z Niemiec, bardzo upodobali sobie te tereny w okresie jesienno-wiosennym, głównie ze względu na walory klimatyczne, a właściwie walory zdrowotne. To wtedy bowiem w powietrzu jest najwięcej jodu.

 

Mało które miejscowości cieszą się aż taką „odpornością” na sezonowość, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Nic dziwnego, że interesują się nimi inwestorzy z całego kraju, nawet odległego Wrocławia. – Mamy na swoim koncie wiele transakcji na pomorskim rynku nieruchomości. Ostatnio mocno pochylamy się nad projektami deweloperskimi w okolicach Trójmiasta. Analizujemy kilka działek i najprawdopodobniej jeszcze w tym roku wystartujemy z inwestycjami – zdradza Marcin Kuryło z Horyzont Inwestycji. Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego to zawsze mądre posunięcie. Pomorskie nieruchomości polecają się więc życzliwej uwadze.

 


[1] https://mubi.pl/poradniki/ceny-nieruchomosci/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.