Komunikaty PR

Jak kobiety inwestują w nieruchomości?

2022-04-28  |  01:00
Biuro prasowe

Kiedy myślimy o inwestycjach w nieruchomości, w naszych głowach zwykle pojawia się obraz dobrze ubranego mężczyzny, charyzmatycznego i pewnego siebie. Rzadko naszym naturalnym skojarzeniem jest bizneswoman, które chce w ten sposób zarabiać na życie albo zapewnić sobie dochód pasywny. Dlaczego inwestorki stanowią znacznie mniejszą grupę niż inwestorzy? I czy faktycznie tak jest?

 

Kobieta w świecie biznesu

W żadnym razie nie można powiedzieć, że kobiety w świecie biznesu nie mogą osiągnąć sukcesu. Temu założeniu przeczą wszystkie damy, którym udało się zbudować dobrze prosperujące firmy. Joanna Przetakiewicz, Dorota Soszyńska czy Irena Eris - każda z nich zbudowała majątek dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu. A mimo wszystko, jeśli spojrzeć na dane statystyczne, okazuje się, że kobiety w biznesie stanowią mniejszość.

 

Według analizy przeprowadzonej przez Transparent Data, kobiet zarządzających firmami i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jest o połowę mniej niż mężczyzn. Czy jest zatem coś dziwnego w postrzeganiu świata biznesu jako miejsca dla przysłowiowych “krawatów”? Ano jest, i to całkiem sporo, bo płeć piękna ma naturalne predyspozycje do tworzenia wielkich rzeczy. W tym także na rynku nieruchomości.

 

Rodzina, dom, dzieci – inwestorki na rynku nieruchomości

Blokadą dla wielu kobiet są zobowiązania. Zajmowanie się domem i opieka nad dziećmi to często zajęcie na pełen etat. Jeśli dochodzi do tego praca, okazuje się, że czasu na zgłębianie rynku i poszukiwaniu okazji inwestycyjnych jest za mało. Ponadto wiele kobiet, zresztą podobnie jak mężczyzn, wciąż tkwi w przekonaniu, że na start potrzeba kilkuset tysięcy złotych. No bo jak inaczej kupić nieruchomość? Zapominamy, że można np. rozpocząć współpracę z doświadczonymi inwestorami, jak chociażby Horyzont Inwestycji, gdzie każdy może zarabiać i to bez względu na wielkość kapitału - Wielokrotnie spotykamy się z sytuacjami, w których inwestor, zanim zdecyduje się na współpracę z nami, mówi, że musi zapytać o zdanie … żony. Co ciekawe, w dużej części kupujemy mieszkania właśnie od kobiet. To one mają decyzyjny głos w wielu kwestiach, a mimo wszystko około 70% inwestorów współpracujących z nami, to mężczyźni - komentuje Paweł Kuczera, ekspert z firmy Horyzont Inwestycji.

 

Można powiedzieć, że kobiety często same stawiają sobie pewne bariery, których nie chcą przekraczać. Nie wychodzą ze swojej strefy komfortu i wybierają taką rolę, w jakiej osadza ich społeczeństwo - dobra matka i troskliwa żona. Ale czy w tym świecie nie ma miejsca dla wolności finansowej, jaką mogą zapewnić inwestycje w nieruchomości? Świat biznesu zna wiele kobiet, które lokują swój kapitał właśnie na tym rynku i, co ważne, robią to bardzo dobrze.

 

Kobiety mają naturalne predyspozycje, by działać na rynku nieruchomości

Co takiego sprawia, że kobiety - jeśli już zaczną - doskonale odnajdują się na rynku nieruchomości? Przede wszystkim perfekcjonizm. - Płeć piękna przywiązuje ogromną wagę do detali. Nawet najdrobniejsze niedociągnięcie nie umknie ich uwadze. Nie zapominajmy też, że jednocześnie są świetnymi negocjatorkami, które potrafią dobić bardzo korzystnego targu. Jednocześnie są cierpliwe i potrafią podejść do każdej inwestycji z chłodną głową, przeanalizować ją i podjąć decyzję dopiero po skrupulatnym przekalkulowaniu możliwych zysków - dodaje ekspert z firmy Horyzont Inwestycji.

 

W gruncie rzeczy wiele z tych umiejętności nabywają zajmując się domem i rodziną. Nie będzie przesadą powiedzieć, że wchodząc na rynek nieruchomości są właściwie przygotowane, a ich kompetencje niejednokrotnie pozwalają na osiąganie satysfakcjonujących zysków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online? Biuro prasowe
2025-07-09 | 14:40

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Zakupy internetowe zapewniają dużą wygodę. Nie trzeba jeździć po sklepach w różnych lokalizacjach, by znaleźć coś dla siebie. To duża oszczędność czasu
Finanse Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy
2025-06-30 | 15:00

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Ailleron Innovation Forum w Krakowie stało się centrum przełomowych idei i globalnych inspiracji. Liderzy FinTech spotkali się 12 czerwca  w Muzeum Sztuki i Techniki
Finanse Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
2025-06-16 | 13:15

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Wiodąca giełda kryptowalutowa Bitget i UNICEF Luksemburg ogłaszają nawiązanie współpracy w celu rozwijania umiejętności cyfrowych i technologicznych wśród

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.