Komunikaty PR

Jak kobiety inwestują w nieruchomości?

2022-04-28  |  01:00
Biuro prasowe

Kiedy myślimy o inwestycjach w nieruchomości, w naszych głowach zwykle pojawia się obraz dobrze ubranego mężczyzny, charyzmatycznego i pewnego siebie. Rzadko naszym naturalnym skojarzeniem jest bizneswoman, które chce w ten sposób zarabiać na życie albo zapewnić sobie dochód pasywny. Dlaczego inwestorki stanowią znacznie mniejszą grupę niż inwestorzy? I czy faktycznie tak jest?

 

Kobieta w świecie biznesu

W żadnym razie nie można powiedzieć, że kobiety w świecie biznesu nie mogą osiągnąć sukcesu. Temu założeniu przeczą wszystkie damy, którym udało się zbudować dobrze prosperujące firmy. Joanna Przetakiewicz, Dorota Soszyńska czy Irena Eris - każda z nich zbudowała majątek dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu. A mimo wszystko, jeśli spojrzeć na dane statystyczne, okazuje się, że kobiety w biznesie stanowią mniejszość.

 

Według analizy przeprowadzonej przez Transparent Data, kobiet zarządzających firmami i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jest o połowę mniej niż mężczyzn. Czy jest zatem coś dziwnego w postrzeganiu świata biznesu jako miejsca dla przysłowiowych “krawatów”? Ano jest, i to całkiem sporo, bo płeć piękna ma naturalne predyspozycje do tworzenia wielkich rzeczy. W tym także na rynku nieruchomości.

 

Rodzina, dom, dzieci – inwestorki na rynku nieruchomości

Blokadą dla wielu kobiet są zobowiązania. Zajmowanie się domem i opieka nad dziećmi to często zajęcie na pełen etat. Jeśli dochodzi do tego praca, okazuje się, że czasu na zgłębianie rynku i poszukiwaniu okazji inwestycyjnych jest za mało. Ponadto wiele kobiet, zresztą podobnie jak mężczyzn, wciąż tkwi w przekonaniu, że na start potrzeba kilkuset tysięcy złotych. No bo jak inaczej kupić nieruchomość? Zapominamy, że można np. rozpocząć współpracę z doświadczonymi inwestorami, jak chociażby Horyzont Inwestycji, gdzie każdy może zarabiać i to bez względu na wielkość kapitału - Wielokrotnie spotykamy się z sytuacjami, w których inwestor, zanim zdecyduje się na współpracę z nami, mówi, że musi zapytać o zdanie … żony. Co ciekawe, w dużej części kupujemy mieszkania właśnie od kobiet. To one mają decyzyjny głos w wielu kwestiach, a mimo wszystko około 70% inwestorów współpracujących z nami, to mężczyźni - komentuje Paweł Kuczera, ekspert z firmy Horyzont Inwestycji.

 

Można powiedzieć, że kobiety często same stawiają sobie pewne bariery, których nie chcą przekraczać. Nie wychodzą ze swojej strefy komfortu i wybierają taką rolę, w jakiej osadza ich społeczeństwo - dobra matka i troskliwa żona. Ale czy w tym świecie nie ma miejsca dla wolności finansowej, jaką mogą zapewnić inwestycje w nieruchomości? Świat biznesu zna wiele kobiet, które lokują swój kapitał właśnie na tym rynku i, co ważne, robią to bardzo dobrze.

 

Kobiety mają naturalne predyspozycje, by działać na rynku nieruchomości

Co takiego sprawia, że kobiety - jeśli już zaczną - doskonale odnajdują się na rynku nieruchomości? Przede wszystkim perfekcjonizm. - Płeć piękna przywiązuje ogromną wagę do detali. Nawet najdrobniejsze niedociągnięcie nie umknie ich uwadze. Nie zapominajmy też, że jednocześnie są świetnymi negocjatorkami, które potrafią dobić bardzo korzystnego targu. Jednocześnie są cierpliwe i potrafią podejść do każdej inwestycji z chłodną głową, przeanalizować ją i podjąć decyzję dopiero po skrupulatnym przekalkulowaniu możliwych zysków - dodaje ekspert z firmy Horyzont Inwestycji.

 

W gruncie rzeczy wiele z tych umiejętności nabywają zajmując się domem i rodziną. Nie będzie przesadą powiedzieć, że wchodząc na rynek nieruchomości są właściwie przygotowane, a ich kompetencje niejednokrotnie pozwalają na osiąganie satysfakcjonujących zysków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG), które pośrednio już zaczyna
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.