Jesteśmy z Ukrainą
Natalia Janus
Thompson&Stein KKP sp. z o.o. sp.k.
ul. Przeskok 2
00-032 Warszawa
n.janus|thompsonstein.com| |n.janus|thompsonstein.com
+48507076724
www.thompsonstein.com
W związku z agresją Rosji oraz Białorusi na Ukrainę, wiemy, że równie ważnym jak zapewnienie doraźnej pomocy uchodźcom, jest zapewnienie wsparcia finansowego i ciągłości działalności gospodarki.
Od wielu lat zajmujemy się transakcjami międzynarodowymi i teraz chcemy tę wiedzę wykorzystać, aby pomóc naszym braciom i siostrom z Ukrainy, tak jak potrafimy najlepiej.
W związku z tym:
- w całej grupie Thompson&Stein wstrzymujemy dotychczasową obsługę i nie obsługujemy Rosjan, Białorusinów ani firm z Rosyjskim, Białoruskim kapitałem;
- wszystkim Ukraińcom chcącym założyć swój biznes w Estonii oferujemy biuro rejestrowe za darmo, a także bezpłatną pomoc w rejestracji firmy i dopełnienia wszelkich formalności prawno-podatkowych;
- Ukraińcom chcącym założyć firmę w Polsce (lub oddział swojej firmy z Ukrainy) oferujemy darmowe wsparcie przy wszystkich formalnościach, włączając w to darmową obsługę prawną oraz pomoc w zatrudnieniu;
- pomożemy każdemu, kogo dotknęła rosyjsko-białoruska agresja.
Głęboko wierzymy w silną, niepodległą i bogatą Ukrainę. Ukraińcy to dumny, przedsiębiorczy naród.
contact@thompsonstein.com
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.