Joanna Seklecka po raz drugi laureatką eDukata Cashless Congress
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego ogłosiła laureatów nagród eDukaty Cashless Congress 2020. Joanna Seklecka, Prezes eService, po raz drugi została laureatką nagrody eDukat. Otrzymała ją w kategorii „Osobowość roku świata bezgotówkowego”, za „konsekwentne budowanie największego dostawcy usług rozliczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej”, jakim jest eService. Ze względu na stan epidemii, oficjalne wręczenie nagród zostało przesunięte na 16 września br.
Bardzo dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie, a wszystkim laureatom gratuluję zarówno nagród, jak i osiągnięć, które stały się ich podstawą. Pragnę też podziękować pracownikom i partnerom eService, bez których ten sukces nie byłby możliwy – powiedziała Joanna Seklecka. Wierzę, że to, co zbudowaliśmy, pozwoli nam sprostać wyzwaniu, jakie stanęło przed naszą branżą. Jest nim dostarczenie przedsiębiorcom skutecznych narzędzi POS i eCommerce, które pomogą im prowadzić działalność w warunkach epidemii, a społeczeństwu zapewnią możliwość robienia bezpiecznych zakupów w sklepach i przez internet. To jest naszym absolutnym priorytetem na dzisiaj – dodała.
Nagroda eDukat Cashless Congress 2020 jest kolejnym w tym roku sukcesem Joanny Sekleckiej. Jej profesjonalizm i zaufanie środowiska płatniczego sprawiły, że w styczniu br. została jednogłośnie wybrana Przewodniczącą Komitetu Agentów Rozliczeniowych, skupiającego największych polskich przedstawicieli branży. Na początku marca nadano jej też tytuł najbardziej wpływowej kobiety polskiej branży płatniczej 2020 (wg rankingu Cashless.pl).
Joanna Seklecka, od blisko trzech lat z sukcesami zarządza rozwojem eService – lidera polskiego rynku i największego agenta rozliczeniowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako Prezes Zarządu oraz General Manager umacnia kluczową rolę eService w notowanej na NASDAQ, międzynarodowej Grupie EVO Payments Inc,. Pod jej kierownictwem eService stało się agentem rozliczeniowym, którego ofertę bezgotówkowych usług płatniczych przedsiębiorcy wybierają najchętniej. To dwukrotnie przyniosło firmie tytuł Lidera Sprzedaży w Programie Polska Bezgotówkowa.
Nagrody eDukat przyznawane są co roku, podczas najważniejszej konferencji polskiej branży bezgotówkowej, jaką jest Cashless Congress. Tegoroczna, VIII edycja, miała się odbyć 17 i 18 marca, jednak ze względu na epidemię koronawirusa, została przeniesiona na 15 - 16 września 2020 roku. Mimo to kapituła konkursu postanowiła już teraz uhonorować osoby i organizacje wyróżniające się w działaniach na rzecz rozwoju rozwiązań bezgotówkowych oraz polskiej branży płatniczej.
Tegoroczne nagrody przyznano w pięciu kategoriach:
- Nowy produkt zmieniający rynek płatności bezgotówkowych;
- Osobowość roku świata bezgotówkowego;
- Firma roku świata bezgotówkowego;
- Najważniejsza inicjatywa świata bezgotówkowego w Polsce w 2019 roku;
- Najciekawsze opracowanie naukowe na temat płatności bezgotówkowych.
Organizatorem Cashless Congres 2020 jest Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego -inicjator licznych przedsięwzięć ukierunkowanych na zwiększanie dynamiki rozwoju obrotu bezgotówkowego oraz maksymalizację związanych z tym korzyści dla konsumentów – użytkowników elektronicznych instrumentów płatniczych.
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

PGE mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. Prowadzi też analizy dotyczące Bełchatowa jako lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej
Rekordowe w historii zyski Grupy PGE pozwolą na dalszą transformację energetyczną i kolejne inwestycje. Spółka planuje budowę bateryjnych magazynów energii, będzie też intensywnie rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii, szczególnie offshore, a także sieci dystrybucyjne. Analizuje też możliwość budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie. – Nasze plany to dalsza transformacja grupy zmierzająca w stronę tego, czego oczekuje od nas rynek – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Handel
Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów

Chaotyczna polityka celna administracji Donalda Trumpa, polegająca na zapowiadaniu, wprowadzaniu, a potem zawieszaniu ceł na różne sektory działalności i kraje, utrudnia planowanie działalności gospodarczej i inwestowanie w warunkach rosnącej niepewności. W tej sytuacji wiele firm wstrzymuje się z inwestycjami bądź gromadzi zapasy surowców i półproduktów na kolejne tygodnie działalności. Amerykańskie cła powodują wprowadzenie taryf odwetowych ze strony dotkniętych nowymi przepisami krajów. W efekcie globalny handel wyhamuje, a wraz z nimi spowolni rozwój gospodarczy.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.