Komunikaty PR

Majówka 2021 - ile i na co wydamy?

2021-04-30  |  11:00
Kontakt
Magdalena Marciniak
KLANG! Media

Prosta 68
00-838 Warszawa
m.marciniak|klangmedia.pl| |m.marciniak|klangmedia.pl
(+48) 510 029 844
https://klangmedia.pl

To kolejna majówka w czasie pandemii. Nie przeszkadza to nam jednak planować wyjazdów. Pośród zagranicznych kierunków największą popularnością cieszy się Turcja (39%). Chętnie podróżujemy też po Polsce. Na majówkowe wyjazdy wydamy średnio 5880 zł.

 

Mimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią i obostrzeniami,  wielu Polaków decyduje się na wyjazd w majówkowy długi weekend. Obowiązujące procedury związane z COVID-19 nie zniechęcają nas do zagranicznych wyjazdów. Najpopularniejszym kierunkiem, który wybiera blisko 39% ankietowanych, jest Turcja. W dalszej kolejności decydujemy się na wycieczkę do Egiptu lub Grecji. Zagraniczny wyjazd wciąż dla większości jest synonimem wypoczynku, a zeszłoroczny brak takiej możliwości tylko zaostrzył apetyt turystów.

 

Nie oznacza to jednak, że nie chcemy korzystać z uroków Polski. Chęć spędzenia majówkowego weekendu w kraju deklaruje prawie 5% badanych, co plasuje Polskę na 7. miejscu pod względem popularności wakacyjnych destynacji. Wiąże się to oczywiście z niższym kosztem zarówno samej podróży, jak i rezerwacji noclegu. Takie rozwiązanie pozwala również uniknąć wydatku związanego z wykonywaniem testów na koronawirusa. Ze względu na obostrzenia oraz potencjalną możliwość zarażenia się, wybieramy prywatne apartamenty lub domki położone w mniej turystycznych rejonach kraju. Dużą popularnością cieszą się również gospodarstwa agroturystyczne. Zaobserwowano wzrost zainteresowania m.in. rejonem Puszczy Białowieskiej. Tamtejsza okolica sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi oraz odcięciu się od wielkomiejskiego życia.  

 

Na majówkowe wyjazdy przeznaczymy średnio 5880 zł. Jest to porównywalna kwota w stosunku do poprzednich lat (z oczywistych względów nie wliczając w to 2020 roku).

 

- Pomimo pandemii, która zatrzęsła naszymi finansami, nie rezygnujemy z wyjazdów i odpoczynku. To dobry znak dla branży turystycznej, ale też ogólna oznaka dobrej kondycji finansowej społeczeństwa - mówi Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl i loando.pl).

 

A co z tymi, którzy zdecydują się nie wyjeżdżać?

 

Majówka nierozerwalnie kojarzy się z piękną pogodą, co dla wielu oznacza inaugurację sezonu grillowego. W ubiegłym roku ta aktywność cieszyła się dużą popularnością (prawie 75% ankietowanych deklarowało chęć spędzenia majowego weekendu w ten sposób). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że długi weekend nie będzie obfitował w opady deszczu.

 

W okresie urlopowym często korzystamy z pożyczek na wyjazd. To popularna opcja, szczególnie, że aby uzyskać takiego rodzaju wsparcie finansowe nie musimy spełniać wielu wymogów. Eksperci Loando zalecają dokładne przemyślenie takiej decyzji.

 

- Zanim podejmiemy decyzję o dofinansowaniu, zastanówmy się jaka dokładnie kwota spełni nasze oczekiwania oraz czy w ogóle powinniśmy decydować się na pożyczkę. Należy rozważyć, czy będziemy w stanie dokonać jej spłaty. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić również na wiarygodność instytucji, od której chcemy pożyczyć pieniądze - zaleca Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl i loando.pl).

 

Nietrudno zauważyć, że mimo trwającej pandemii staramy się żyć normalnie. Przykładem jest zainteresowanie majówkowymi wyjazdami, które nie różni się zbytnio od tego z czasów przed wirusem. Pamiętajmy jednak o zachowaniu środków ostrożności, nawet w czasie urlopu i wypoczynku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: KLANG! Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.