Komunikaty PR

Majówka 2021 - ile i na co wydamy?

2021-04-30  |  11:00
Kontakt
Małgorzata Urbaś
KLANG! Media

Prosta 68
00-838 Warszawa
m.urbas|klangmedia.pl| |m.urbas|klangmedia.pl
575656626
https://klangmedia.pl

To kolejna majówka w czasie pandemii. Nie przeszkadza to nam jednak planować wyjazdów. Pośród zagranicznych kierunków największą popularnością cieszy się Turcja (39%). Chętnie podróżujemy też po Polsce. Na majówkowe wyjazdy wydamy średnio 5880 zł.

 

Mimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią i obostrzeniami,  wielu Polaków decyduje się na wyjazd w majówkowy długi weekend. Obowiązujące procedury związane z COVID-19 nie zniechęcają nas do zagranicznych wyjazdów. Najpopularniejszym kierunkiem, który wybiera blisko 39% ankietowanych, jest Turcja. W dalszej kolejności decydujemy się na wycieczkę do Egiptu lub Grecji. Zagraniczny wyjazd wciąż dla większości jest synonimem wypoczynku, a zeszłoroczny brak takiej możliwości tylko zaostrzył apetyt turystów.

 

Nie oznacza to jednak, że nie chcemy korzystać z uroków Polski. Chęć spędzenia majówkowego weekendu w kraju deklaruje prawie 5% badanych, co plasuje Polskę na 7. miejscu pod względem popularności wakacyjnych destynacji. Wiąże się to oczywiście z niższym kosztem zarówno samej podróży, jak i rezerwacji noclegu. Takie rozwiązanie pozwala również uniknąć wydatku związanego z wykonywaniem testów na koronawirusa. Ze względu na obostrzenia oraz potencjalną możliwość zarażenia się, wybieramy prywatne apartamenty lub domki położone w mniej turystycznych rejonach kraju. Dużą popularnością cieszą się również gospodarstwa agroturystyczne. Zaobserwowano wzrost zainteresowania m.in. rejonem Puszczy Białowieskiej. Tamtejsza okolica sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi oraz odcięciu się od wielkomiejskiego życia.  

 

Na majówkowe wyjazdy przeznaczymy średnio 5880 zł. Jest to porównywalna kwota w stosunku do poprzednich lat (z oczywistych względów nie wliczając w to 2020 roku).

 

- Pomimo pandemii, która zatrzęsła naszymi finansami, nie rezygnujemy z wyjazdów i odpoczynku. To dobry znak dla branży turystycznej, ale też ogólna oznaka dobrej kondycji finansowej społeczeństwa - mówi Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl i loando.pl).

 

A co z tymi, którzy zdecydują się nie wyjeżdżać?

 

Majówka nierozerwalnie kojarzy się z piękną pogodą, co dla wielu oznacza inaugurację sezonu grillowego. W ubiegłym roku ta aktywność cieszyła się dużą popularnością (prawie 75% ankietowanych deklarowało chęć spędzenia majowego weekendu w ten sposób). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że długi weekend nie będzie obfitował w opady deszczu.

 

W okresie urlopowym często korzystamy z pożyczek na wyjazd. To popularna opcja, szczególnie, że aby uzyskać takiego rodzaju wsparcie finansowe nie musimy spełniać wielu wymogów. Eksperci Loando zalecają dokładne przemyślenie takiej decyzji.

 

- Zanim podejmiemy decyzję o dofinansowaniu, zastanówmy się jaka dokładnie kwota spełni nasze oczekiwania oraz czy w ogóle powinniśmy decydować się na pożyczkę. Należy rozważyć, czy będziemy w stanie dokonać jej spłaty. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić również na wiarygodność instytucji, od której chcemy pożyczyć pieniądze - zaleca Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl i loando.pl).

 

Nietrudno zauważyć, że mimo trwającej pandemii staramy się żyć normalnie. Przykładem jest zainteresowanie majówkowymi wyjazdami, które nie różni się zbytnio od tego z czasów przed wirusem. Pamiętajmy jednak o zachowaniu środków ostrożności, nawet w czasie urlopu i wypoczynku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Nowoczesny księgowy, czyli jaki? Biuro prasowe
2021-05-13 | 15:00

Nowoczesny księgowy, czyli jaki?

  Jeszcze do niedawna osoba wykonująca zawód księgowego kojarzyła się przede wszystkim z zapracowaną starszą panią w okularach, liczącą coś na kalkulatorze i alergicznie
Finanse Profil polskiego inwestora-i Ty możesz lokować kapitał w innowacyjnych spółkach
2021-05-13 | 11:05

Profil polskiego inwestora-i Ty możesz lokować kapitał w innowacyjnych spółkach

Dzięki temu Polacy już wkrótce będą mogli dostrzec pełen wachlarz możliwości, który serwują im ambitne start-upy — a te są wyjątkowo kuszącą alternatywą dla
Finanse Integracja systemów ratalnych w małych firmach. Czy to się opłaca?
2021-05-13 | 11:00

Integracja systemów ratalnych w małych firmach. Czy to się opłaca?

Płatności ratalne cieszą się wśród Polaków sporą popularnością. Nie tylko są łatwo dostępne, ale również pozwalają dokonać zakupów w nieoczekiwanych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Polacy chętniej sięgają po tańsze smartfony. Coraz częściej oferują one najnowsze technologie dostępne dotąd w najdroższych modelach czołowych producentów [DEPESZA]

W 2020 roku w Polsce sprzedano ponad 8,5 mln smartfonów. To spadek o ok. 8,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jeszcze bardziej spadła jednak łączna wartość wszystkich sprzedanych smartfonów, co oznacza, że Polacy sięgają po coraz tańsze urządzenia. To efekt między innymi tzw. demokratyzacji rynku, dzięki której modele wyposażone w najnowsze technologie można kupić w coraz przystępniejszej cenie. Średnia wartość zakupionego smartfona wyniosła w 2020 roku około 1056 zł, podczas gdy najdroższe, flagowe modele potrafią kosztować po kilka tysięcy złotych. Tymczasem tańsze smartfony także wyposażone są w najnowsze technologie, takie jak 5G, superszybkie ładowanie czy ekran Super AMOLED.

Sport

Druga połowa maja to czas odmrażania sportu. Branża apeluje o zwiększenie limitu uczestników masowych imprez na świeżym powietrzu

Pandemia przewróciła świat sportu do góry nogami. O ile sport na poziomie zawodowym funkcjonuje w reżimie sanitarnym, o tyle amatorski w dużym stopniu zanikł. Przyczyniły się do tego m.in. zamknięte od miesięcy siłownie i kluby fitness oraz prawie 15-miesięczny zakaz organizacji imprez masowych na świeżym powietrzu. – W sensie zdrowotnym to może być bomba z opóźnionym zapłonem – mówi Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska. Od 15 maja, zgodnie z wytycznymi rządowymi, kibice mogą wrócić na trybuny, a w imprezach poza obiektami sportowymi będzie mogło uczestniczyć do 150 osób. Branża jednak apeluje o szybsze zwiększanie tego limitu.

Konsument

UE planuje kolejne regulacje w walce z marnowaniem żywności. Dziś do śmieci trafia 80 mln ton rocznie, z czego 10 proc. z powodu upływu terminów na opakowaniu

Unia Europejska chce skuteczniej walczyć z marnotrawstwem żywności. Zgodnie z unijnym prawem od końca marca 2021 roku w obrocie niekomercyjnym mogą się znaleźć produkty po upływie daty minimalnej trwałości podanej na opakowaniu. Kolejne planowane kroki w tej walce dotyczą również rozszerzenia listy produktów zwolnionych z obowiązku podawania daty minimalnej trwałości lub nawet zupełnej rezygnacji z jej podawania i pozostania tylko przy terminie przydatności do spożycia, czyli przy sformułowaniu „należy spożyć do”. W całej UE marnuje się co roku ok. 80 mln ton jedzenia. Aż 10 proc. tej puli marnowanej żywności wiąże się właśnie z oznaczeniem terminów, nie zawsze jednak słusznie odczytywanych przez konsumentów.

Farmacja

WHO zmienia klasyfikację indyjskiej mutacji koronawirusa. Na razie nie ma jednak ryzyka, że wywoła ona kolejną falę pandemii

Indyjska odmiana koronawirusa została przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) zakwalifikowana jako „niepokojący wariant”. Do tej pory była uznawana za budzącą „szczególne zainteresowanie”. W badaniach stwierdzono, że wariant, znany jako B.1.617, rozprzestrzenia się łatwiej niż pierwotny wirus, ale potrzebne są dalsze obserwacje. – Nie ma jednak sygnałów, że stanowi on większe zagrożenie niż mutacje, z którymi mieliśmy dotychczas do czynienia – mówi prof. Marcin Czech z Instytutu Matki i Dziecka. Groźbę wybuchu kolejnej fali pandemii odsuwa jednak przede wszystkim postępujący proces szczepień, bo zdaniem ekspertów wszystko wskazuje na to, że stosowane do tej pory szczepionki działają również na wariant indyjski.