Marwin Ramcke nowym CEO Grupy EOS
1 lutego 2022 r. Marwin Ramcke przejął obowiązki prezesa zarządu Grupy EOS, międzynarodowego inwestora i dostawcy usług finansowych należącego do Otto Group. 42-latek zastąpił na tym stanowisku Klausa Engberdinga, który odchodzi z firmy z powodów osobistych.
Marwin Ramcke do tej pory był członkiem zarządu Grupy EOS odpowiedzialnym za region Europy Wschodniej.
W ciągu ostatnich lat Grupa stała się międzynarodowym inwestorem finansowym, który generuje większość dochodów poza ojczystym rynkiem niemieckim. Ramcke w roli CEO będzie kontynuował ten proces.
- Rola CEO w jednej z wiodących firm zarządzających wierzytelnościami w Europie to dla mnie przywilej. Kieruje mną potrzeba ciągłego postępu. Moim celem na nowym stanowisku jest nie tylko utrzymanie EOS w czołówce sektora, ale także wyznaczanie standardów dla całej branży finansowej. – mówi Ramcke, który pracuje w Grupie EOS od 2007 roku. - Dużą szansę dla rozwoju naszej firmy widzę w różnorodności. Chciałbym przenieść współpracę pomiędzy wszystkimi spółkami i pracownikami EOS na wyższy poziom.
Silny wzrost w Europie Wschodniej
Obowiązki Marwina Ramcke w zarządzie Grupy EOS przejmie Carsten Tidow, dotychczasowy dyrektor zarządzający na Europę Wschodnią.
W ciągu ostatnich lat Grupa odnotowała znaczny wzrost w tym regionie. W roku finansowym 2020/21 zainwestowała tu 195,3 mln euro w NPL (non-performing loans). EOS staje się również inwestorem finansowym zorientowanym na technologię.
- W nadchodzących latach Europa Wschodnia nadal będzie ekscytującym rynkiem wzrostu dla naszej firmy - podkreśla Tidow. - Jako nowy członek zarządu EOS chciałbym kontynuować osiągnięcia Marwina Ramcke i nadal rozwijać naszą działalność w tym regionie.
-----------------------------
Grupa EOS
EOS jest wiodącym, opartym na technologii, inwestorem finansowym i ekspertem w zakresie odzyskiwania należności. Podstawowym przedmiotem działalności Grupy jest zakup portfeli niezabezpieczonych i zabezpieczonych. Dzięki ponad 45-letniemu doświadczeniu EOS oferuje około 20 000 klientom w 26 krajach na całym świecie inteligentne usługi w zakresie zarządzania wierzytelnościami. Do najważniejszych sektorów docelowych działalności firmy należą: bankowość, nieruchomości, telekomunikacja, a także sektor użyteczności publicznej i e-commerce. EOS jest częścią Otto Group, zatrudnia ponad 6800 osób i jest obecna w 20 krajach.
EOS KSI Polska
EOS KSI Polska jest częścią międzynarodowej Grupy EOS. Obecna na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami od 1998 roku. Spółka specjalizuje się w windykacji na zlecenie, zakupie należności oraz outsourcingu procesów biznesowych.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.