Komunikaty PR

Maxi Zoo wspiera pracowników w walce z inflacją

2022-12-12  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
BRZ
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/

Tak jak w roku poprzednim, zarząd sieci sklepów dla zwierząt Maxi Zoo Polska zdecydował o przyznaniu swoim pracownikom wsparcia finansowego. W tym roku będzie to bonus inflacyjny. Dodatek ma na celu pomóc w walce ze stale rosnącymi cenami.  

Ostatnie dwa lata przyniosły ze sobą trudne wyzwania. Pogłębiający się kryzys gospodarczy, a także rosnąca inflacja, przysporzyły wielu problemów zarówno obywatelom, jak i przedsiębiorstwom. Obecnie, wzrost cen notowany jest w niemal w każdym sektorze rynku.  

Realia, w jakich aktualnie przyszło nam żyć, są naprawdę ciężkie. Od dłuższego czasu borykamy się ze wzrostem cen prawie wszystkich produktów i usług. Żywność podrożała o kilkadziesiąt procent względem poprzedniego roku i ciężko dostrzec koniec tego negatywnego procesu. Z drugiej strony mamy wiszący w powietrzu kryzys energetyczny, który rzutuje na znacznie większe rachunki. Zdajemy sobie sprawę, że duża część domowych budżetów jest aktualnie przeznacza na podstawowe zobowiązania i produkty pierwszej potrzeby. W takiej sytuacji nie możemy zostać obojętni wobec naszych pracowników, którzy zawsze mogą liczyć na wsparcie ze strony organizacji. Dlatego podobnie jak w roku ubiegłym, wspólnie z zarządem całej grupy Fressnapf postanowiliśmy przyznać dodatek finansowy w Maxi Zoo Polska. To zarówno wsparcie, jak i podziękowanie, ponieważ pomimo kryzysu udaje nam się realizować zarówno cele strategiczne, jak i sprzedażowe. - powiedział Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.   

Pomoc w trudnych czasach  

Nasilony kryzys pojawił się wraz z pandemią i znacznie odcisnął swoje piętno na światowej gospodarce. Brak produktów, problem z dostępnością komponentów, zamrożone sieci dystrybucyjne i w końcu zamykanie się przedsiębiorstw, negatywnie wpłynęły na globalne, ale również lokalne rynki. Czynnikiem, który jeszcze bardziej przyspieszył narastający kryzys był wybuch konfliktu w Ukrainie. Wojna spowodowała znaczne napięcia na rynkach finansowych, a niepewna sytuacja gospodarcza przełożyła się na wzrost cen surowców i wysoką inflację. Nadal wielu osobom ciężko jest się zaadaptować do nowej rzeczywistości, która cyklicznie dostarcza kolejnych podwyżek. Firma Maxi Zoo Polska stara się wychodzić temu naprzeciw, dlatego podobnie jak w roku poprzednim, wypłaci swoim pracownikom pomoc finansową. Tym razem w postaci bonusu inflacyjnego. Dodatek będzie wyliczany na podstawie dochodów, jego wysokość będzie wahała się od 1300 do nawet 2600 złotych brutto.  

Wsparcie podstawą solidnych relacji  

Obecnie wiele badań wskazuje na niepewność, jaka zagościła na rynku pracy. Zatrudnione osoby mocno odczuwają w swoich portfelach inflację, co przekłada się na częstsze wnioskowanie o podwyżkę. Wiele osób jest gotowych zmienić pracę dla lepszego wynagrodzenia, dlatego firmy szukają sposobów na zatrzymanie pracownika. Niestety nie każda z nich może sobie pozwolić na wyrównanie pensji każdego z pracowników, dlatego sięgają po różne, alternatywne formy wsparcia np. czterodniowy tydzień pracy czy dofinansowania do szkoleń. Jednym z kolejnych benefitów nadal pozostaje możliwość pracy zdalnej, która redukuje wydatki związane z dojazdem. Najważniejszy jest dialog i wzajemne zrozumienie. Kryzys dotyka zarówno pracowników, jak i pracodawców, dlatego istotne jest znalezienie rozwiązania, które będzie korzystne dla obu ze stron. Sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo Polska szuka sposobów, aby pomagać swoim pracownikom w walce z rosnącymi cenami, czego wynikiem jest m.in. dodatek inflacyjny. To pomoc, ale jednocześnie nagroda za realizację strategicznych celów, a wszelkie benefity są istotne, szczególnie teraz. Firma chce tym samym uświadomić pracownikom, że zrobi wszystko, aby wspólnie przejść przez ten trudny okres.  

 

******* 

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 88 sklepów w większych i mniejszych i miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce - PAYBACK.  W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2021”, nagroda w kategorii “Ekspansja Sieci Handlowej 2022” przyznana w konkursie PRCH RETAIL AWARDS 2022 oraz wyróżnienie “Innowacyjna Sieć Roku” przyznane w plebiscycie BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek. 

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.