Michał Wojdyła dołącza do grona Partnerów w Innova Capital
Innova Capital, wiodąca firma private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła awans Michała Wojdyły na stanowisko Partnera. Kolejne poszerzenie grupy Partnerów wzmacnia pozycję Innova w ramach sektora technologicznego przed uruchomieniem nowego funduszu inwestycyjnego Innova/7.
Michał Wojdyła, pełniący wcześniej funkcję Dyrektora Zarządzającego, związany jest z Innova Capital od 2008 r. Na przestrzeni lat, Michał zdobył bogate doświadczenie w branży private equity, pracując przy licznych inwestycjach i spółkach portfelowych. Oprócz zaangażowania w szereg różnorodnych transakcji w sektorach produkcyjnym i konsumenckim (np. Libet, Marmite, Bakalland, Profim i Prime Label), Michał w ostatnim czasie rozwijał ekspertyzę Innova w obszarze technologii, koncentrując się głównie na sektorze usług IT, gdzie nadzorował inwestycję związaną z STX Next, poznańskim software house’em. Przed dołączeniem do Innova pracował w KPMG Corporate Finance, gdzie zdobył niezbędną na rynku wiedzę i poznał narzędzia związane ze sferą finansów i transakcji.
W roli Partnera, Michał będzie koncentrował się przede wszystkim na poszerzaniu kompetencji Innova w zakresie nowych technologii i transformacji cyfrowej. Obszary te są kluczową częścią strategii inwestycyjnej Innova dla jej najnowszego funduszu Innova/7.
„Jestem bardzo wdzięczny Partnerom Innova za zaufanie, ale także za ciągłe wsparcie mojej drogi zawodowej. Ta 14-letnia podróż z Innovą była zarówno ekscytująca, jak i pełna wyzwań, a obecnie cieszę się już z racji rozpoczęcia kolejnego rozdziału i możliwości wzmocnienia kompetencji Innova w tak interesujących obszarach, jak cyfryzacja i inwestycje technologiczne” – powiedział Michał Wojdyła, Partner w Innova Capital.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu Michała na Partnera. Jest nam szczególnie miło powitać w gronie partnerów członka zespołu, który swoją karierę w PE rozpoczął w Innova. Jest on modelowym przykładem naszego podejścia do rozwoju talentów. Jego zaangażowanie i osiągnięcia inwestycyjne, w tym niedawna akwizycja STX Next, znacznie przyczyniły się do sukcesu naszej firmy. Jesteśmy przekonani, że jego ogromne doświadczenie odegra kluczową rolę w przypadku kolejnych inwestycji i wdrażaniu strategii naszego nowego funduszu Innova/7” – skomentował Andrzej Bartos w imieniu Partnerów Innova.
Michał jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.