Michał Wojdyła dołącza do grona Partnerów w Innova Capital
Innova Capital, wiodąca firma private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła awans Michała Wojdyły na stanowisko Partnera. Kolejne poszerzenie grupy Partnerów wzmacnia pozycję Innova w ramach sektora technologicznego przed uruchomieniem nowego funduszu inwestycyjnego Innova/7.
Michał Wojdyła, pełniący wcześniej funkcję Dyrektora Zarządzającego, związany jest z Innova Capital od 2008 r. Na przestrzeni lat, Michał zdobył bogate doświadczenie w branży private equity, pracując przy licznych inwestycjach i spółkach portfelowych. Oprócz zaangażowania w szereg różnorodnych transakcji w sektorach produkcyjnym i konsumenckim (np. Libet, Marmite, Bakalland, Profim i Prime Label), Michał w ostatnim czasie rozwijał ekspertyzę Innova w obszarze technologii, koncentrując się głównie na sektorze usług IT, gdzie nadzorował inwestycję związaną z STX Next, poznańskim software house’em. Przed dołączeniem do Innova pracował w KPMG Corporate Finance, gdzie zdobył niezbędną na rynku wiedzę i poznał narzędzia związane ze sferą finansów i transakcji.
W roli Partnera, Michał będzie koncentrował się przede wszystkim na poszerzaniu kompetencji Innova w zakresie nowych technologii i transformacji cyfrowej. Obszary te są kluczową częścią strategii inwestycyjnej Innova dla jej najnowszego funduszu Innova/7.
„Jestem bardzo wdzięczny Partnerom Innova za zaufanie, ale także za ciągłe wsparcie mojej drogi zawodowej. Ta 14-letnia podróż z Innovą była zarówno ekscytująca, jak i pełna wyzwań, a obecnie cieszę się już z racji rozpoczęcia kolejnego rozdziału i możliwości wzmocnienia kompetencji Innova w tak interesujących obszarach, jak cyfryzacja i inwestycje technologiczne” – powiedział Michał Wojdyła, Partner w Innova Capital.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu Michała na Partnera. Jest nam szczególnie miło powitać w gronie partnerów członka zespołu, który swoją karierę w PE rozpoczął w Innova. Jest on modelowym przykładem naszego podejścia do rozwoju talentów. Jego zaangażowanie i osiągnięcia inwestycyjne, w tym niedawna akwizycja STX Next, znacznie przyczyniły się do sukcesu naszej firmy. Jesteśmy przekonani, że jego ogromne doświadczenie odegra kluczową rolę w przypadku kolejnych inwestycji i wdrażaniu strategii naszego nowego funduszu Innova/7” – skomentował Andrzej Bartos w imieniu Partnerów Innova.
Michał jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.