Komunikaty PR

Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski

2021-09-20  |  15:00
Biuro prasowe

Platon Life, międzynarodowy holding fintechowy, działający na rynku walut cyfrowych, właśnie otworzył swoją platformę na użytkowników z Polski. Od teraz osoby zainteresowane rynkiem kryptowalut będą mogły poszerzać wiedzę na temat jego funkcjonowania oraz w pełni korzystać z funkcjonalności platformy związanych z przechowywaniem i obrotem walutami cyfrowymi.

Kryptowaluty na dobre wkroczyły do świata finansów i zmieniają jego oblicze. Możliwości walut cyfrowych dostrzegli założyciele Platon Life – Julia i Daniel Tannerowie. Ich fintechowy startup wchodzi na kolejne rynki i obecnie skupia firmy z Wielkiej Brytanii, Emiratów Arabskich, Estonii, Słowacji i Czech, a teraz także z Polski.

- „Widzimy duże zainteresowanie tematem walut cyfrowych użytkowników z Polski, dlatego podjęliśmy decyzję, że to właśnie Polska, zaraz po Emiratach Arabskich i Dubaju, będzie kolejnym rynkiem, na którym rozwijać będziemy swoją biznesową działalność. Potencjał walut cyfrowych jest ogromny, dlatego tym bardziej zależy nam na edukowaniu i prezentowaniu możliwości cyfrowego świata finansów w kolejnych krajach“ – podkreśla Daniel Tanner, CEO, Platon Life.

Waluty cyfrowe dla wszystkich

Platon Life ma za cel wprowadzenie cyfrowej waluty do ogółu społeczeństwa oraz do biznesu. Wizją organizacji jest stopniowe budowanie oraz łączenie społeczeństwa i ekonomii współdzielenia poprzez najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Służyć do tego ma przyjazna i bezpieczna dla użytkowników internetowa platforma - ekosystem - również pod nazwą Platon Life. Ekosystem Platon Life ma również własną kryptowalutę PlatonCoin (PLTC), opartą na blockchainie Ethereum.

- „Nasza firma powstała z myślą o następnych pokoleniach. Działamy tu i teraz, ale myślimy o przyszłości, bowiem chcemy pomóc ludziom stać się stabilnymi finansowo. Dlatego nasz ekosystem, to więcej niż tylko cyfrowe pieniądze, to m.in. platformą edukacyjna, system członkowski oraz najważniejsze: ubezpieczony portfel cyfrowych walut“ – wyjaśnia Julia Tanner, Co-founder, Platon Life.

Ubezpieczony ekosystem kryptowalut

Platon Life sięga po rozwiązania, które nie tylko umożliwią szeroki i łatwy dostęp do kryptowalut, ale także zapewnią bezpieczeństwo z ich korzystania. Stąd firma wprowadziła na rynek ekskluzywną usługę w swoim ekosystemie Platon Life, tzw. bezpieczny portfel walut cyfrowych z możliwością ubezpieczenia przechowywanych kryptowalut (np. Bitcoin, Ethereum, PlatonCoin) z ubezpieczeniem do pół miliona euro. Bezpieczeństwo zapewnia światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń internetowych Broadcom (wcześniej znany pod nazwą: Symantec). Natomiast ubezpieczenie zapewnia firma Anderson.

Członkowie Platon Life mają trzy różne opcje działania w ekosystemie. Pierwsza z nich, to możliwość pasywnego dochodu; druga to możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów dodatkowych na produkty i usługi firm partnerskich w Platon Store. Natomiast trzecia opcja, to możliwość inwestowania na giełdzie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.