Komunikaty PR

Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski

2021-09-20  |  15:00
Biuro prasowe

Platon Life, międzynarodowy holding fintechowy, działający na rynku walut cyfrowych, właśnie otworzył swoją platformę na użytkowników z Polski. Od teraz osoby zainteresowane rynkiem kryptowalut będą mogły poszerzać wiedzę na temat jego funkcjonowania oraz w pełni korzystać z funkcjonalności platformy związanych z przechowywaniem i obrotem walutami cyfrowymi.

Kryptowaluty na dobre wkroczyły do świata finansów i zmieniają jego oblicze. Możliwości walut cyfrowych dostrzegli założyciele Platon Life – Julia i Daniel Tannerowie. Ich fintechowy startup wchodzi na kolejne rynki i obecnie skupia firmy z Wielkiej Brytanii, Emiratów Arabskich, Estonii, Słowacji i Czech, a teraz także z Polski.

- „Widzimy duże zainteresowanie tematem walut cyfrowych użytkowników z Polski, dlatego podjęliśmy decyzję, że to właśnie Polska, zaraz po Emiratach Arabskich i Dubaju, będzie kolejnym rynkiem, na którym rozwijać będziemy swoją biznesową działalność. Potencjał walut cyfrowych jest ogromny, dlatego tym bardziej zależy nam na edukowaniu i prezentowaniu możliwości cyfrowego świata finansów w kolejnych krajach“ – podkreśla Daniel Tanner, CEO, Platon Life.

Waluty cyfrowe dla wszystkich

Platon Life ma za cel wprowadzenie cyfrowej waluty do ogółu społeczeństwa oraz do biznesu. Wizją organizacji jest stopniowe budowanie oraz łączenie społeczeństwa i ekonomii współdzielenia poprzez najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Służyć do tego ma przyjazna i bezpieczna dla użytkowników internetowa platforma - ekosystem - również pod nazwą Platon Life. Ekosystem Platon Life ma również własną kryptowalutę PlatonCoin (PLTC), opartą na blockchainie Ethereum.

- „Nasza firma powstała z myślą o następnych pokoleniach. Działamy tu i teraz, ale myślimy o przyszłości, bowiem chcemy pomóc ludziom stać się stabilnymi finansowo. Dlatego nasz ekosystem, to więcej niż tylko cyfrowe pieniądze, to m.in. platformą edukacyjna, system członkowski oraz najważniejsze: ubezpieczony portfel cyfrowych walut“ – wyjaśnia Julia Tanner, Co-founder, Platon Life.

Ubezpieczony ekosystem kryptowalut

Platon Life sięga po rozwiązania, które nie tylko umożliwią szeroki i łatwy dostęp do kryptowalut, ale także zapewnią bezpieczeństwo z ich korzystania. Stąd firma wprowadziła na rynek ekskluzywną usługę w swoim ekosystemie Platon Life, tzw. bezpieczny portfel walut cyfrowych z możliwością ubezpieczenia przechowywanych kryptowalut (np. Bitcoin, Ethereum, PlatonCoin) z ubezpieczeniem do pół miliona euro. Bezpieczeństwo zapewnia światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń internetowych Broadcom (wcześniej znany pod nazwą: Symantec). Natomiast ubezpieczenie zapewnia firma Anderson.

Członkowie Platon Life mają trzy różne opcje działania w ekosystemie. Pierwsza z nich, to możliwość pasywnego dochodu; druga to możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów dodatkowych na produkty i usługi firm partnerskich w Platon Store. Natomiast trzecia opcja, to możliwość inwestowania na giełdzie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.