Młodzi mikroprzedsiębiorcy motorem zmian w usługach księgowych
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
Mikroprzedsiębiorstwa stanowią 97,2% sektora MŚP w Polsce. Ich obsługą księgową w większości zajmują się biura rachunkowe. Czy są przystosowane do potrzeb i oczekiwań młodych biznesów w zakresie technologicznej elastyczności, z jaką mają do czynienia między innymi w pracy zdalnej, bankowości internetowej, czy zakupach online? Biuro Rachunkowe Łozińska pokazuje, że tempo wdrażania rozwiązań chmurowych mogą przyspieszyć właśnie oczekiwania klientów.
Prowadzenie usług finansowych oraz doradztwa rachunkowego i księgowego w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw to duże wyzwanie, szczególnie, gdy klienci korzystają z nowych technologii na różnym stopniu zaawansowania. Z tego względu Biuro Rachunkowe Łozińska zmiany rozpoczęło od wprowadzenia JPK i związanego z tym intensywnego przestawienia się przedsiębiorców na cyfrowe rozwiązania.
Testowaliśmy rozwiązanie chmurowe wspólnie z grupą naszych klientów. Otrzymali oni dostęp do swoich kont w biurze rachunkowym lub wdrożyli oprogramowanie w swoich firmach. Bardzo szybko okazało się, że możliwość dostarczania, sprawdzania i poprawiania dokumentów na bieżąco jest dużym udogodnieniem oraz oszczędnością dla obu stron – komentuje Magdalena Łozińska, właścicielka biura rachunkowego, korzystająca z oprogramowania Symfonii. Szczególnie otwarte jest młodsze pokolenie przedsiębiorców, które docenia łatwość i prostotę współpracy z biurem rachunkowym – dodaje.
Gotowość na oprogramowanie chmurowe wykazuje młodsze pokolenie przedsiębiorców. Co więcej, dla wielu z nich możliwość pracy w chmurze jest ważnym aspektem przy wyborze biura rachunkowego.
Pokolenie przedsiębiorców wychowanych w zdigitalizowanym świecie ma naturalnie rozwinięte kompetencje cyfrowe. W nowych rozwiązaniach technologicznych widzi więc szanse na zwiększenie efektywności oraz konkurencyjności, nie potrzebuje czasu na adaptację do zmian i w większym stopniu zwraca uwagę na innowacyjność technologiczną organizacji z którymi współpracuje. Ta grupa przedsiębiorców będzie stawać się coraz liczniejsza, wymuszając na biurach rachunkowych, a także dostawcach usług nowe podejście do technologii i rozwiązań cyfrowych. – podkreśla Aneta Jarczyńska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Komercjalizacji w Symfonii.
Według raportu PwC, w 2023 roku 38% firm w Polsce korzystało z rozwiązań chmurowych – to minimalnie więcej niż analogiczny odsetek w CEE, ale blisko dwukrotnie mniej niż w USA. Większa otwartość biur rachunkowych na takie rozwiązania stanowiłaby odpowiedź na potrzeby nowego pokolenia i przyczyniłaby się do zwiększenia odsetka polskich przedsiębiorstw korzystających z chmury.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.