Komunikaty PR

Nienieodpowiedzialni dzięki partnerom kupują kolejną karetkę dla Ukrainy

2022-05-06  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Edyta Miszczuk
Grupa ANG

Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl

Fundacja Nienieodpowiedzialni, Fundacja BNP Paribas i Fundacja ING Dzieciom połączyły siły, by pomóc ratować życie i zdrowie osób poszkodowanych w wyniku agresji Rosji w Ukrainie. Z ich inicjatywy wolontariusze – lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki – zyskali kolejną karetkę pogotowia, którą będą przewozić rannych i chorych do placówek medycznych w Polsce.

Od ponad dwóch miesięcy w wyniku toczących się walk na terytorium Ukrainy pomocy medycznej potrzebują kolejne osoby walczące na froncie, a także cywile, w tym dzieci pozostające w wielu miastach Ukrainy. Fundacja Nienieodpowiedzialni, powołana przez Grupę ANG, z końcem kwietnia kupiła drugą karetkę pogotowia ratunkowego, która sfinansowana została przez Fundację BNP Paribas oraz ze środków pochodzących ze zbiórki Fundacji ING Dzieciom i ING Banku Śląskiego.

„Mijają kolejne dni walki naszych ukraińskich braci i sióstr o wolność. Koszmar trwa. Dlatego wciąż robimy co w naszej mocy, by pomagać Ukrainie. Potrzebujemy też naszych przyjaciół i parterów, by pomogli nam ratować życie tych, którzy wymagają pilnej pomocy lekarza. A ta nie jest możliwa, jeśli ranne dzieci i dorośli nie zostaną na czas przewiezieni do placówek medycznych. Na nasze prośby odpowiedziały dwie wspaniałe organizacje: Fundacja BNP Paribas oraz Fundacja ING Dzieciom. Dzięki wspaniałomyślności wielu ludzi z tych fundacji, ale też banków BNP Paribas Bank Polska i ING Bank Śląski kupiliśmy już drugą karetkę pogotowia ratunkowego. To nasz wspólny wkład w to, by ratować ludzkie życie. Dziękujemy darczyńcom za to co dla nas i Ukrainy zrobili. To jest czas próby, z której wszyscy musimy i chcemy wyjść jak należy. Dzięki takim partnerstwom jest nadzieja.” – mówi Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG i Fundacji Nienieodpowiedzialnych.

Karetka pogotowia będzie użytkowana przez wolontariuszy – grupę lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, którzy każdego dnia pomagają rannym i poszkodowanym w wyniku walk na terytorium Ukrainy. Ambulansami należącymi do Fundacji Nienieodpowiedzialni przewożone są również osoby chore, wymagające kontynuacji leczenia i dalszej hospitalizacji. Pacjenci transportowani są wewnątrz Ukrainy, ale też do polskich placówek medycznych.

Zbiórka na respirator

Obecnie celem Fundacji Nienieodpowiedzialnych jest doposażenie jednego z dwóch ambulansów w specjalistyczny respirator, który będzie przeznaczony dla noworodków i niemowląt np. z wadami serca. Dzieci te wymagają przewiezienia do szpitali neonatologicznych, a bez takiego specjalistycznego sprzętu nie jest to obecnie możliwe. Koszt tego urządzenia może wynieść nawet 100 tys. zł. Każdy może wesprzeć zbiórkę wpłacając środki na konto Fundacja „Nienieodpowiedzialni” z dopiskiem „Ukraina”:
- Wpłaty w PLN: 43 1050 1012 1000 0090 3214 9883
- Wpłaty w EUR: 21 1050 1012 1000 0090 3214 9891
- Wpłaty w USD: 54 1050 1012 1000 0090 8156 1970
- SWIFT: INGBPLPW

Wielowymiarowa pomoc

Fundacja Nienieodpowiedzialni już pierwszego dnia wojny podjęła szereg inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie tragedii humanitarnej w Ukrainie. Pierwszy z obszarów pomocy dotyczył organizowania schronienia obywatelom Ukrainy w Polsce. Organizowała także transport uchodźców z granicy w głąb kraju. Od ponad 2 miesięcy organizuje transporty z pomocą humanitarną na teren Ukrainy. I tak co tydzień, dzięki wpłatom darczyńców, do Ukrainy trafia transport zawierający produkty medyczne i farmaceutyczne, spożywcze czy pierwszej potrzeby.

W marcu Fundacja Nienieodpowiedzialni ze środków wpłaconych przez darczyńców – osoby prywatne i firmy tj. Benefit Systems, Aegon, Ikano Bank, Grupa ANG – kupiła pierwszą karetkę pogotowia ratunkowego, którą użyczyła wolontariuszom współpracującym z Fundacją Humanosh. W kwietniu, we współpracy z Fundacją BNP Paribas oraz Fundacją ING Dzieciom kupiła kolejny ambulans. Obie karetki służą do przewożenia osób poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa ANG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.