Nowo wybrana na Prezydenta CIMA Melanie Kanaka wzywa profesję finansową
Nowo wybrana na Prezydenta CIMA Melanie Kanaka wzywa profesję finansową do budowania zaufania, tworzenia możliwości i zapewnienia dobrobytu
Pierwsza w historii kobieta pochodząca z Azji została wybrana na Prezydenta CIMA i Współprzewodniczącą Association of International Certified Professional Accountants
23 czerwca 2022 r., Warszawa – Melanie Janine Kanaka FCMA, CGMA została wybrana na 89. Prezydenta The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Będzie też pełniła funkcję Współprzewodniczącej Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości), które reprezentuje CIMA i American Institute of CPAs (AICPA).
Podczas swojej rocznej kadencji Melanie skupi się na wzmacnianiu roli specjalistów ds. finansów jako zaufanych doradców w organizacjach i angażowanie ich w służbę na rzecz interesu publicznego. Ponadto będzie adwokatem ciągłego podnoszenia umiejętności, w tym rozwoju kompetencji cyfrowych oraz przekwalifikowywania się, aby profesja finansowo-księgowa mogła sprostać stale zmieniającym się wymaganiom rynku. Melanie położy też duży nacisk na zainteresowanie młodego pokolenia dołączeniem do grona specjalistów ds. finansów oraz wspieranie różnorodności, równości i inkluzywności.
Melanie będzie ściśle współpracować z Anoopem Natwar Mehta CPA, CGMA, który będzie pełnił funkcję Przewodniczącego AICPA i Przewodniczącego Stowarzyszenia, aby jak najpełniej reprezentować studentów i członków AICPA i CIMA – instytucji, które są światowymi liderami z dziedziny rachunkowości publicznej i zarządczej – oraz sprostać wymaganiom stale zmieniającego się, dysrupcyjnego świata.
Podczas walnego zgromadzenia CIMA, które odbyło się 22 czerwca br. w Birmingham, Melanie powiedziała: „To prawdziwy przywilej zostać wybraną, by służyć naszym członkom i studentom na całym świecie oraz reprezentować naszą profesję na arenie międzynarodowej.”
„W ciągu ostatnich lat profesja finansowa zapewniała organizacjom ogromne wsparcie i wskazówki, aby pomóc im nie tylko przetrwać, ale także dostosować się i rozwijać w rzeczywistości, która nieodwracalnie się zmieniła. Ponieważ świat nadal przechodzi radykalne, dysrupcyjne zmiany w coraz szybszym tempie, jako profesjonaliści musimy prezentować nowy rodzaj odważnego przywództwa.”
Kontynuowała: „Nadszedł czas, aby profesja wykonała kolejny krok. Musimy upewnić się, że wciąż dostarczamy innowacyjne rozwiązania, aby tworzyć wartość, budować zaufanie, wykorzystywać nowe możliwości i pomagać w zapewnianiu dobrobytu jednostkom, organizacjom, gospodarkom i społeczeństwom.”
Melanie jest pierwszą w historii kobietą pochodzącą z Azji, która została Prezydentem CIMA. Jest aktywnym członkiem CIMA od ponad trzech dekad (tytuł ACMA uzyskała w 1992 r., a FCMA w 2000 r.). Zasiada również w radzie dyrektorów Association of International Certified Professional Accountants. Życiorys Melanie dostępny jest w języku angielskim w kolejnym załączniku.
Pozostałe nominacje, które zatwierdzono podczas tegorocznego walnego zgromadzenia CIMA:
- Sarah Ghosh FCMA, CGMA została wybrana na Zastępcę Prezydenta CIMA
- Simon Bittlestone FCMA, CGMA został wybrany na Wiceprezydenta CIMA
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.