Komunikaty PR

Olivia Business Centre z dużym zaufaniem inwestorów w trakcie emisji obligacji

2021-01-21  |  12:33
Biuro prasowe

Zdjecia: https://we.tl/t-MxzqZ1bCmZ

Olivia Business Centre konsekwentnie realizuje uruchomiony na początku 2020 roku program emisji obligacji. Uplasowana w październiku kolejna emisja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych, że konieczna była redukcja złożonych zapisów. Dlatego też, pulę kolejnej emisji zwiększono, aby można było sprostać dużemu zainteresowaniu rynku.

W ramach przeprowadzonej w październiku, za pośrednictwem Noble Securities S.A. oferty obligacji serii G, planowane było pozyskanie 20 mln zł. Podobnie jak poprzednie emisje, oferta kierowana była przede wszystkim do osób fizycznych. Zebrane zapisy obejmowały kwotę blisko 23 mln zł, a więc październikowa emisja doprowadziła do uzyskania średniej stopy redukcji na poziomie ok. 13%. - Duże zainteresowanie obligatariuszy w tym przypadku, po raz kolejny potwierdziło atrakcyjność inwestycji w obligacje, szczególnie w dobie niskich, czy wręcz zerowych stóp procentowych – mówi Wojciech Gąsowski, Dyrektor Zarządzający w Noble Securities S.A., oferującego papiery wartościowe Olivii. – Powiększona pula ostatniej emisji w 2020 roku wyniosła blisko 22 mln zł i przekroczyła pierwotnie zakładany popyt o niemal 2 mln zł.

Zakończone z sukcesem serie G i H emisji obligacji są trzecią i czwartą emisją w ramach nowego programu emisyjnego, który zakłada pozyskanie łącznie 100 mln zł. Dotychczas zebrano 75 775 000 zł. Obie emisje uplasowane w IV kwartale 2020 roku oferowały stałe oprocentowanie 6% w skali roku – zdecydowanie powyżej średniej dla dostępnych lokat bankowych. W ponad 10-letniej historii projektu na rynku obligacji jest to 21 emisja. Wszystkie dotychczasowe emisje były regulowane terminowo. Co więcej, były to kolejne emisje obligacji Olivii, w których zastosowano redukcję zapisów. Zgodnie z deklaracją emitenta program będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach we współpracy z Noble Securities S.A.

- Duże zainteresowanie papierami wartościowymi potwierdza pozytywny odbiór rynku wobec konsekwentnego rozwoju Olivii Business Centre. Zdywersyfikowany portfel najemców oraz wysoka jakość technologiczna projektu potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami i licznymi nagrodami, wpływa korzystnie na atrakcyjność tej inwestycji – mówi Maciej Grabski, prezes zarządu Olivia Business Centre. - Od 2010 roku budujemy największe w Polsce centrum biznesowe. Taka reakcja rynku motywuje nas do kontynuowania programu obligacyjnego w  kolejnych miesiącach, jak również potwierdza pozycję Olivii na europejskim rynku centrów biznesowych.

____________________

Olivia Business Centre w Gdańsku to największe i najnowocześniejsze centrum biurowo-biznesowe w aglomeracji trójmiejskiej. Jego docelowa wielkość znacznie przekroczy 200 000 mkw., a już obecnie wynosi 175 000 m kw., co uczyniło Olivię Business Centre największym projektem biurowym w Polsce. Najwięksi rezydenci Olivii to Airhelp, Amazon, Arrow, Bayer, Deloitte, Energa, EPAM, Fujifilm, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, Staples, ThyssenKrupp.

Olivia Business Centre to równocześnie znacznie więcej niż budynki. W ciągu roku odbywa się tutaj kilkaset wydarzeń biznesowych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Na terenie centrum biurowego wykreowane zostało unikalne połączenie usług i udogodnień dla najemców i gości, które tworzy osiem restauracji, 4 kawiarnie, profesjonalne dwupiętrowe centrum fitness, żłobek i przedszkole dla 100 dzieci, szkołę podstawową, liceum, akademię IT, centrum medyczne, gabinet dentystyczny, aptekę, 5 punktów obsługi klienta banków i 5 centrów konferencyjnych, O4 – jeden z największych coworkingów w Polsce, ale równocześnie rozległe patio wypełnione roślinnością, fontannami i miejscami wypoczynku. Kolejne budynki OBC uzyskują wysokie noty certyfikacji ekologicznej BREEAM od poziomu excellent po very good.

W lipcu 2019 roku na 32, 33 i 34 piętrze Olivii Star, najwyższego budynku Polski północnej uruchomiony został projekt, stanowiący unikalną, dodatkową ofertę przyciągającą do Olivii Business Centre gości z całego świata. Na 32 piętrze otwarta została ogólnodostępna kondygnacja widokowa, umożliwiająca widok 360 st. na całe Trójmiasto. Oferuje nie tylko zachwycającą panoramę na Zatokę Gdańską, Trójmiejski Park Krajobrazowy i gdyńskie wybrzeże klifowe, ale także oryginalnie zaprojektowane wnętrza, punkty gastronomiczne i rekreacyjne. Na 33 piętrze budynku znajdują się dwie prestiżowe restauracje: Arco i Treinta y Tres, prowadzone przez Paco Péreza, jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie. Natomiast na 34 kondygnacji, na wysokości blisko 160 metrów nad ziemią, utworzono położone najwyżej w Polsce multifunkcjonalne centrum konferencyjne. Olivia oferuje ponad 1600 miejsc parkingowych, szereg punktów do ładowania samochodów elektrycznych, punkty do przechowywania i ładowania hulajnóg elektrycznych, kilkaset stojaków rowerowych oraz duże szatnie z prysznicami dla rowerzystów w każdym z 7 budynków.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Inwestowanie w pandemii – jak bezpiecznie angażować swoje środki? Biuro prasowe
2021-03-05 | 16:00

Inwestowanie w pandemii – jak bezpiecznie angażować swoje środki?

Autorem komentarza jest Paulina Wojciechowska, ekspertka EVIG Alfa Venture Capital   Czas pandemii to z jednej strony okres dużej niepewności w zakresie gospodarowania środkami
Finanse LoanByLink w natarciu! Błyskawiczny wzrost integracji!
2021-03-05 | 13:00

LoanByLink w natarciu! Błyskawiczny wzrost integracji!

LoanByLink – Proste Raty swoją premierę miało w listopadzie 2019. Początkowo ograniczało się do integracji z każdą stroną internetową zamieniając ją w prosty sklep
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2021-03-05 | 11:00

Cash flow bez tajemnic – jak skutecznie dbać o przepływy pieniężne w firmie?

Zgodnie z badaniem Instytutu Keralla Research w ostatnim kwartale 2020 roku problem z zaległościami w opłaceniu faktur, które przekroczyły dwa miesiące, dotknął niemal 46 proc. firm. Tymczasem opóźnienia w płatnościach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ochrona środowiska

Trwają negocjacje umowy społecznej między rządem a górnikami. Na wypracowanie porozumienia potrzebne jest kilka tygodni

Rząd i górnicze związki zawodowe pracują nad kształtem umowy społecznej w sprawie wsparcia likwidacji górnictwa. – Potrzebujemy co najmniej kilku tygodni, by wypracować formułę, która będzie do zaakceptowania przez obie strony, ale także Komisję Europejską – mówi odpowiedzialny za te negocjacje wiceminister Artur Soboń. Jak podkreśla, ustawowe gwarancje zatrudnienia oczekiwane przez stronę społeczną są nie do zrealizowania. Podobnie jak powrót do koncepcji budowy bloku węglowego w Ostrołęce.

Handel

Ignacy Morawski: Dopóki prognozy inflacji pokazują poziom między 2 a 4 proc., zagrożenia dla gospodarki nie ma. Ale będzie to uwierać konsumentów

Ostatnie dane z Eurostatu za styczeń 2021 roku pokazały, że w Polsce poziom cen rośnie najsilniej w Unii Europejskiej. To efekt dynamicznego wzrostu wynagrodzeń i intensywnej pomocy budżetowej dla firm w obliczu pandemii. Zdaniem ekonomisty Ignacego Morawskiego inflacja na poziomie między 2 a 4 proc. nie stanowi zagrożenia dla gospodarki. Na razie nie widać więc powodu do podwyżek stóp procentowych.

Nauka

Nawet 5 proc. populacji nigdy nie zachoruje na COVID-19. Polscy naukowcy szukają genu, który odpowiada za odporność na tę chorobę oraz jej przebieg

Efektem projektu badawczego „Odporni na COVID” ma być tani i dostępny test, który pozwoli sprawdzić, czy zakażenie koronawirusem będzie poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia konkretnej osoby. Test umożliwi również wskazanie osób genetycznie opornych na zakażenie SARS-CoV-2. To może być między 1 a 5 proc. społeczeństwa. – Zakończyliśmy już rekrutację uczestników badania i przeanalizowaliśmy około 30 proc. danych. Pierwszych rezultatów projektu spodziewamy się w czerwcu – zapowiada dr Paweł Zawadzki, prezes spółki MNM Diagnostics, która realizuje projekt wraz z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie.