Oracle i AICPA & CIMA łączą siły, aby zlikwidować lukę kompetencyjną w finansach
20 kwietnia 2022 r., Warszawa – Oracle i Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), stworzyły serię certyfikatów w celu zlikwidowania technologicznej luki kompetencyjnej w finansach i księgowości. Nowe certyfikaty AICPA & CIMA Agile Finance Transformation Certification Series, które powstały we współpracy z Oracle, mają na celu wyposażenie liderów finansów w praktyczną wiedzę niezbędną do wykorzystania najnowszych technologii, procesów, najlepszych praktyk i umiejętności z zakresu finansów, aby pomóc im odnieść sukces w zmieniającym się środowisku biznesowym i przyspieszyć rozwój ich kariery.
W miarę jak firmy radziły sobie ze zmiennym otoczeniem biznesowym, zespoły finansowe szybko implementowały technologię chmury, która pomagała w podejmowaniu krytycznych decyzji. Jednak, jak wynika z raportu Oracle i AICPA & CIMA Agile Finance Unleashed, tylko 10 proc. liderów finansów uważa, że ich zespoły dysponują pełnym zestawem umiejętności technologicznych potrzebnych do wspierania ambicji organizacji w zakresie transformacji finansowej. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, mieć szansę na rozwój kariery i pomóc swoim organizacjom odnieść sukces, specjaliści ds. finansów chcą rozwijać kompetencje z obszaru transformacji cyfrowej. Tymczasem, jak dowodzi inny wspólny raport Oracle i AICPA & CIMA Reimagining finance for the new normal, tylko sześć proc. liderów finansów uważa, że jest w stanie zaoferować pracownikom solidny program szkoleń finansowych.
“Era cyfrowa stwarza nowe możliwości dla profesji finansowo-księgowej. Aby dotrzymać kroku cyfrowej transformacji i zmieniającym się oczekiwaniom biznesu, specjaliści ds. finansów muszą szybko ewoluować i zdobywać nowe umiejętności” – zauważa Tom Hood, EVP, Business Engagement & Growth, Association of International Certified Professional Accountants. “Aby odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, Stowarzyszenie we współpracy z Oracle stworzyły serię certyfikatów Agile Finance Transformation Certification Series, by wyposażyć finansistów w praktyczną wiedzę i przyspieszyć rozwój ich kompetencji z zakresu cyfrowej transformacji finansów.”
Materiały szkoleniowe obejmują kluczowe z perspektywy liderów finansów elementy transformacji cyfrowej, w tym:
- praktyczne kroki, jakie należy podjąć na ścieżce do transformacji finansów,
- najlepsze praktyki i korespondujące z nimi plany operacyjne,
- kompetencje, które wspierają i przyspieszają rozwój kariery,
- rzeczywiste przykłady przytaczane przez liderów finansów Oracle w oparciu o przeprowadzone przez nich transformacje finansów.
“Nowe pokolenie liderów finansów znalazło się w wyjątkowej sytuacji, w której mogą być katalizatorem zmian w całej organizacji poprzez zdecydowane skłonienie się ku technologii w celu zwiększenia strategicznej wartości biznesu” – powiedział Juergen Lindner, Senior Vice President and CMO, Global Marketing SaaS, Oracle. „Reprezentując niemal 700 000 członków, studentów i specjalistów ds. finansów na całym świecie, Stowarzyszenie ma ogromny wpływ na kierunek rozwoju profesji finansowej i odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu kompetencji branży, na nowo definiując to, co najlepsze w finansach”.
Dodatkowe informacje
Trzyczęściowa seria certyfikatów Agile Finance Transformation Certification Series dostępna jest globalnie na stronie AICPA Store. Jej łączny koszt to 1 485 USD (1 195 USD dla członków AICPA i członków CIMA). Do 31 lipca 2022 r. można skorzystać z 15-proc. rabatu z kodem “Launch15”.
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 696 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 192 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.