Paul Ash FCMA, CGMA 88. Prezydentem CIMA
Paul Ash FCMA, CGMA został wybrany na 88. Prezydenta The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, oraz na 6. Przewodniczącego Association of International Certified Professional Accountants, najbardziej wpływowej organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości publicznej i zarządczej, utworzonej przez American Institute of CPAs (AICPA) i CIMA. Stowarzyszenie reprezentuje 696 tys. członków, studentów i profesjonalistów ze 192 krajów.
Podczas rocznej kadencji Paul Ash skupi się w swoim programie na zmianie wyobrażenia o usługach świadczonych przez specjalistów ds. finansów, demonstrując ich wartość oraz pokazując rolę, jaką pełnią w niezwykle dynamicznym świecie biznesu. Będzie zachęcał członków do korzystania z nowych – także cyfrowych – możliwości, aby pomóc ich organizacjom dostosować się i rozwijać w tym obfitującym w wyzwania otoczeniu. Paul Ash będzie ściśle współpracował z Billem Pirollim CPA, CFF, PFS, CGMA, który obejmie funkcję Przewodniczącego AICPA i Wiceprzewodniczącego stowarzyszenia.
– Jestem dumny, że zostałem wybrany na Prezydenta CIMA i Przewodniczącego Association of International Certified Professional Accountants. To zaszczyt służyć naszym członkom i studentom na całym świecie – mówi Paul Ash.
– Wstrząs wywołany przez pandemię przyspieszył transformację naszej profesji, abyśmy mogli sprostać wymaganiom stale zmieniającego się świata biznesu, wykorzystać potencjał nowych i pojawiających się technologii oraz stać na czele procesu podejmowania decyzji biznesowych przez lata.
– Przez ostatnie pięć lat AICPA i CIMA niestrudzenie pracowały nad wykształceniem specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej i publicznej, których świat potrzebuje. I teraz, jak jeszcze nigdy dotąd, wspieramy ich w wykorzystaniu zmian oraz innowacji, rozwoju umiejętności i kompetencji, a także – w roli strategicznych partnerów – w budowaniu większej wartości dla ich firm.
– Jako specjaliści ds. finansów musimy wyjść poza nasze strefy komfortu, by pomagać firmom w wytyczaniu ścieżek wyjścia z sytuacji kryzysowych, z którymi wiele z nich obecnie się boryka, a także w budowaniu bardziej zrównoważonej i odpornej na zawirowania przyszłości zarówno dla naszych firm, jak i wszystkich ich interesariuszy – dodał Paul Ash.
Pozostałe nominacje, które zatwierdzono podczas dorocznego walnego zgromadzenia CIMA (ang. CIMA AGM) to:
- Melanie Kanaka FCMA, CGMA, wybrana na stanowisko wiceprezesa;
- Sarah Ghosh FCMA, CGMA, wybrana na stanowisko wiceprezesa.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.