Paul Ash FCMA, CGMA 88. Prezydentem CIMA
Paul Ash FCMA, CGMA został wybrany na 88. Prezydenta The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, oraz na 6. Przewodniczącego Association of International Certified Professional Accountants, najbardziej wpływowej organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości publicznej i zarządczej, utworzonej przez American Institute of CPAs (AICPA) i CIMA. Stowarzyszenie reprezentuje 696 tys. członków, studentów i profesjonalistów ze 192 krajów.
Podczas rocznej kadencji Paul Ash skupi się w swoim programie na zmianie wyobrażenia o usługach świadczonych przez specjalistów ds. finansów, demonstrując ich wartość oraz pokazując rolę, jaką pełnią w niezwykle dynamicznym świecie biznesu. Będzie zachęcał członków do korzystania z nowych – także cyfrowych – możliwości, aby pomóc ich organizacjom dostosować się i rozwijać w tym obfitującym w wyzwania otoczeniu. Paul Ash będzie ściśle współpracował z Billem Pirollim CPA, CFF, PFS, CGMA, który obejmie funkcję Przewodniczącego AICPA i Wiceprzewodniczącego stowarzyszenia.
– Jestem dumny, że zostałem wybrany na Prezydenta CIMA i Przewodniczącego Association of International Certified Professional Accountants. To zaszczyt służyć naszym członkom i studentom na całym świecie – mówi Paul Ash.
– Wstrząs wywołany przez pandemię przyspieszył transformację naszej profesji, abyśmy mogli sprostać wymaganiom stale zmieniającego się świata biznesu, wykorzystać potencjał nowych i pojawiających się technologii oraz stać na czele procesu podejmowania decyzji biznesowych przez lata.
– Przez ostatnie pięć lat AICPA i CIMA niestrudzenie pracowały nad wykształceniem specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej i publicznej, których świat potrzebuje. I teraz, jak jeszcze nigdy dotąd, wspieramy ich w wykorzystaniu zmian oraz innowacji, rozwoju umiejętności i kompetencji, a także – w roli strategicznych partnerów – w budowaniu większej wartości dla ich firm.
– Jako specjaliści ds. finansów musimy wyjść poza nasze strefy komfortu, by pomagać firmom w wytyczaniu ścieżek wyjścia z sytuacji kryzysowych, z którymi wiele z nich obecnie się boryka, a także w budowaniu bardziej zrównoważonej i odpornej na zawirowania przyszłości zarówno dla naszych firm, jak i wszystkich ich interesariuszy – dodał Paul Ash.
Pozostałe nominacje, które zatwierdzono podczas dorocznego walnego zgromadzenia CIMA (ang. CIMA AGM) to:
- Melanie Kanaka FCMA, CGMA, wybrana na stanowisko wiceprezesa;
- Sarah Ghosh FCMA, CGMA, wybrana na stanowisko wiceprezesa.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.