Paywerk: Nowe rozwiązanie „Kup teraz, zapłać później”. Akceptacja wniosku nawet

Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Grupa Inbank wprowadza pierwsze prawdziwe transgraniczne rozwiązanie BNPL (‘Buy Now, Pay Later’), oferowane pod marką Paywerk. To nowa paneuropejska platforma, funkcjonująca na zasadzie „Kup teraz, zapłać później”. System wprowadzany przez partnerów Grupy Inbank umożliwia ich klientom odroczenie płatności za zakupy online bez zakładania konta i rejestracji, w czasie nie dłuższym niż przy płatności kartą.
W dużym uproszczeniu Paywerk jest jak Uber - to porównanie w skrócie prezentuje model działania nowego rozwiązania technologicznego, wdrożonego na skalę międzynarodową przez Grupę Inbank. Paywerk łączy lokalnych kupujących („podróżujących”) z lokalnymi finansującymi („kierowcami”), dzięki czemu mogą oni nabywać towary („realizować przejazdy”) od międzynarodowych sprzedawców. To co różni Paywerk od Ubera, to to, że za usługę klient zapłaci… później. Do odroczenia płatności klient potrzebuje wyłącznie dowolnej karty debetowej lub kredytowej Visa lub Mastercard.
Płatność w 3 częścach lub odroczona o 30 dni
„Dla sprzedawcy działającego w sektorze ecommerce, współpraca z Paywerk oznacza dwie wygodne możliwości płatności odroczonych, otwierające drogę kupującym do natychmiastowego dokonania zakupu, bez konieczności dokonywania w tym samym momencie pełnej zapłaty: odroczenie płatności o X dni lub podzielenie jej na Y mniejszych części. Przy czym X i Y to parametry, o których decyduje sprzedawca” - tłumaczy Maciej Pieczkowski, Członek Zarządu AS Inbank oraz Dyrektor Generalny Oddziału Inbank w Polsce.
Wzrosty sprzedaży dla partnera dzięki zaoferowaniu funkcjonalności odraczania lub podziału płatności, mogą sięgać nawet 20%. Na start Paywerk dostępny będzie dla e-sklepów oraz ich klientów w Niemczech, Austrii oraz w Polsce, a docelowo w 27 krajach Unii Europejskiej, z planem dodawania minimum jednego unijnego rynku co kwartał. Paywerk współpracuje z wieloma lokalnymi finansującymi, co zwiększa akceptowalność wniosków o odroczenie, a przez to konwersję koszyków na zrealizowane zamówienia.
Szybszy proces sprzedaży, więcej powracających klientów
Paywerk to w praktyce zakupy online ograniczające ryzyko zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Klient płaci po dostawie zamowienia, a partner otrzymuje pełną kwotę następnego dnia od wysyłki towaru. Wszystko to sprawia, że taka forma dokonywania zakupów zachęca klienta do tego, by robić je częściej i na większe kwoty.
„Pełna integracja w procesie płatności to mniej problemów dla sprzedającego, a zarazem więcej dokończonych przez klientów zakupów. Odroczone płatności zapewniają większą śmiałość decyzji zakupowych i co za tym idzie, wzrost liczby powracających klientów” - dodaje Maciej Pieczkowski.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.