Podwyższenie ratingu Moody's dla BFF
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
BFF ma drugą najwyższą klasę ratingu dla długoterminowych depozytów bankowych wśród włoskich banków, po podwyższeniu ratingu przez Moody's. Po przejęciu i połączeniu z DEPObank, agencja Moody's podwyższa długoterminowy rating depozytów bankowych BFF do "Baa2", a rating BCA do "Ba2" i zmienia perspektywę ratingów długoterminowych na stabilną. Długoterminowy Rating BFF zmienia się na "Ba2" jako bezpośrednia i algebraiczna konsekwencja większego bilansu.
Piergiorgio Bicci, Wiceprezes, CFO, powiedział: "Po raz kolejny decyzja Moody's potwierdza solidność finansową BFF. Po fuzji z DEPObank, zajmujemy 2 miejsce pod względem długoterminowego ratingu depozytów bankowych wśród włoskich LSI ocenianych przez Moody's. Pomimo wymagającego czasu, jaki przeżywaliśmy w ostatnim roku w związku z pandemią Covid-19, pozostajemy jednym z najbardziej rentownych i najlepiej skapitalizowanych banków w Europie oraz największą specjalistyczną grupą finansową we Włoszech”.
Agencja Moody’s 21 kwietnia 2021 r.:
- podniosła długoterminowy rating depozytów bankowych BFF Bank S.p.A. ("BFF" lub "Bank") do "Baa2" z "Baa3" z perspektywą stabilną (z pozytywnej), co oznacza drugą najwyższą klasę ratingu wśród wszystkich włoskich banków ocenianych przez Moody's;
- podniosła Podstawową Ocenę Kredytową ("BCA") BFF do poziomu "Ba2" z "Ba3", drugiego najwyższego ratingu wśród włoskich mniej znaczących instytucji (LSI) ocenianych przez Moody's, w celu odzwierciedlenia opinii agencji, że po przejęciu DEPObank - Banca Depositaria Italiana S.p.A. ("DEPObank"), BFF będzie nadal generować solidne zyski przy zachowaniu niskiego ryzyka aktywów. Moody's dostrzega pewne korzyści dla profilu finansowania i płynności BFF w związku z nabyciem DEPObank, jako że Bank uzyskał dostęp do obszernej bazy depozytowej i dużego zasobu płynnych aktywów;
- obniżyła długoterminowy rating BFF do "Ba2" z "Ba1" z perspektywą stabilną (z rozwijającej się), ze względu na niższy udział skonsolidowanego długu nadrzędnego w stosunku do sumy aktywów bankowych, co jest bezpośrednią i algebraiczną konsekwencją większego bilansu po połączeniu z DEPObank;
- obniżyła długoterminowy rating BFF do "Ba2" z "Ba1" z perspektywą stabilną (z rozwijającej się), ze względu na niższy stosunek skonsolidowanego długu uprzywilejowanego do całkowitych aktywów banku, co jest bezpośrednią i algebraiczną konsekwencją większego bilansu po połączeniu z DEPObank;
- Moody's zmienił perspektywę długoterminowych ratingów na Stabilną, odzwierciedlając swoją opinię, że BFF utrzyma wysoką jakość aktywów, dobry poziom zysków i solidny profil finansowania w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Moody's uważa również, że BFF jest mniej narażony niż inne włoskie banki komercyjne na ryzyko związane z pandemią koronawirusa, dzięki swojemu modelowi biznesowemu.
Zmiany ratingowe Moody's wynikają z (i) zamknięcia transakcji przejęcia DEPObank w dniu 1 marca 2021 roku, (ii) skutecznego połączenia poprzez włączenie DEPObank do BFF w dniu 5 marca 2021 roku, jak również (iii) zatwierdzenia "Planu Finansowego 2021-2023 Grupy Bankowej BFF", który został przedstawiony rynkowi w dniu 15 marca 2021 roku.
Podsumowując, ratingi nadane BFF przez agencję Moody's są następujące:
- Długoterminowy Rating BFF: "Ba2", perspektywa stabilna;
- Rating długoterminowych depozytów bankowych: "Baa2", perspektywa stabilna;
- Rating krótkoterminowych depozytów bankowych: "P-2";
- Podstawowa ocena zdolności kredytowej (BCA): "Ba2".

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Przedsiębiorcy oczekują sprawiedliwego traktowania przez organy podatkowe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.