Komunikaty PR

Ponad 2000 miejsc noclegowych dla obywateli Ukrainy w niecały miesiąc

2022-03-28  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Edyta Miszczuk
Grupa ANG

Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl

Grupa ANG wraz z Fundacją Nienieodpowiedzialni we współpracy z Nieruchomosci-online.pl i agentami nieruchomości, którzy wzięli udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy” łącznie zebrała ponad 2000 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy. Niektórzy właściciele mieszkań, domów czy pokoi udostępnili je bezpłatnie, część kosztów Grupa ANG i jej przyjaciele wzięli na siebie. Schronienie w nich znaleźli między innymi podopieczni Fundacji Humanosh i osoby zgłaszające się do Fundacji Nienieodpowiedzialni.

Jak wynika z danych Straży Granicznej od wybuchu wojny w Ukrainie, polsko-ukraińską granicę przekroczyło ponad 2,23 mln osób. Wiele z nich szuka bezpiecznego schronienia w Polsce, inni planują dalszą podróż. Grupa ANG wraz z Fundacją Nienieodpowiedzialni już od początku wojny połączyły siły z Nieruchomosci-online.pl oraz agentami nieruchomości biorącymi udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy” (16 grup regionalnych na Facebooku). Wszystko po to, aby wspólnie stworzyć ogólnopolską bazę lokali mieszkalnych, w których nocleg znajdą uchodźcy z Ukrainy. W niecały miesiąc znalazło się w niej ponad 400 lokali (domy, mieszkania, kwatery o pokoje). Daje to łącznie ponad 2000 miejsc noclegowych, w których schronienie znajdują podopieczni także Fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich i Fundacji Nienieodpowiedzialnych.

„W tym mrocznym czasie, gdy trwa agresja Rosji w Ukrainie, słowo solidarność nabiera jeszcze większego znaczenia nie zwykle. Uważam, że w pewien sposób jest ona wyrazem walki o wolność Ukraińców, Polaków, Europejczyków. Nie możemy angażować się militarnie, ale powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, by minimalizować skutki wojny dla naszych wschodnich przyjaciół. Stąd już od pierwszego dnia wojny wraz z naszą społecznością, przyjaciółmi ANG i partnerami podjęliśmy różne działania. Są wśród nich też te, aby osobom szukającym bezpiecznego schronienia w naszym kraju umożliwić nocleg. Wspólnymi siłami, bardzo szybko zbudowaliśmy bazę lokali mieszkalnych, dzięki czemu też pomagaliśmy konkretnym rodzinom. Wiele z osób zaangażowanych w ten projekt zdecydowało się udostępnić bezpłatnie swoje mieszkania czy przyjąć ukraińskie rodziny pod swój dach. Część mieszkań finansujemy my. Te szybkie, improwizowane działania miało na celu organizację pomocy nim pojawią się rozwiązania systemowe” – mówi Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG i Fundacji Nienieodpowiedzialni. „Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w budowę bazy – naszym współpracownikom i ich rodzinom, przyjaciołom, partnerom oraz klientom. Solidarność z naszymi siostrami i braćmi z Ukrainy daje nadzieję, że możemy budować dobry świat” – dodaje Artur Nowak-Gocławski.

Gdzie uchodźcy z Ukrainy mogą szukać pomocy?

Blisko miesiąc od rozpoczęcia wojny w Ukrainie w Polsce, zarówno przez osoby prywatne, NGO czy środowiska biznesowe i ekonomiczne prowadzonych jest szereg inicjatyw na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Obecnie obywatele z pogrążonego wojną kraju mogą szukać pomocy w znalezieniu lokum między innymi na:

  • https://pomagamukrainie.gov.pl/
  • https://ukrainskidom.pl/
  • https://uasos.org/
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa ANG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.