Komunikaty PR

Poradnik dla inwestorów – mieszania w zielonej okolicy

2022-10-28  |  01:00
Biuro prasowe

Z każdym rokiem rośnie świadomość Polaków na temat wpływu zieleni na komfort życia oraz zdrowie psychiczne i fizyczne. Chętnie przebywamy na świeżym powietrzu, delektując się tym, co zaproponowała nam natura. Dla wielu zieleń wokół osiedli mieszkaniowych jest dziś ważnym kryterium wyboru podczas zakupu mieszkania – zarówno na własny użytek, jak i na wynajem. Dlaczego warto szukać nieruchomości w zielonej okolicy?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że piękna, bujna roślinność nie jest wyłącznie ładnym dodatkiem do nieruchomości, ale także pełni ważną funkcję ekologiczno-zdrowotną. Dużo słyszy się ostatnio o potrzebie inwestowania w „zielone miasta”. Specjaliści podkreślają, jak duży wpływ ma natura na komfort życia oraz dobro całej naszej planety. W internecie można znaleźć zdjęcia pokazujące ogromną różnicę temperatur między mocno nasłonecznionymi, betonowymi skwerami w miastach, a terenami, na których liczne drzewa i krzewy zapewniają przyjemny cień. Rośliny obniżają temperaturę w przestrzeni miejskiej, co jest zbawienie w czasie letnich opałów.

Otoczenie ma znaczenie

W ostatnich latach borykamy się z gwałtownymi ulewami, które często prowadzą do miejskich powodzi, utrudniających, a nawet uniemożliwiających, normalne funkcjonowanie. Pasy zieleni, skwery, a nawet rabatki usytuowane w przestrzeni miejskiej przyjmują wodę do gleby podczas opadów deszczu, a dzięki temu zmniejszają ryzyko zalewania ulic czy osiedli. Można więc śmiało stwierdzić, że roślinność przyczynia się do poprawy gospodarki wodnej w miastach.

Gęsto zasadzona roślinność chroni przed uciążliwym hałasem dobiegającym z miejskich ulic i dzięki temu znacznie poprawia komfort życia mieszkańców. Nie można zapomnieć także o oczyszczającej funkcji roślin. Drzewa, krzewy, byliny i kwiaty skutecznie usuwają z powietrza spaliny wydzielane przez pojazdy samochodowe, smog i inne szkodliwe substancje. Dzięki nim mieszkańcy mogą delektować się czystym, świeżym powietrzem nawet w centrum miasta. Zakup nieruchomości w zielonej okolicy to krok w stronę dobrego i zdrowego życia.

 

Zieleń odgrywa ważną rolę w naszych inwestycjach deweloperskich. Widzimy, że coraz więcej osób chce mieszkać pośród pięknych okoliczności przyrody – podkreśla Agnieszka Pachulska, Dyrektor Oddziału Warszawa w Profit Development S.A. – Robimy wszystko, by sprostać oczekiwaniom klientów. Budujemy osiedla w zielonych okolicach i sadzimy nowe rośliny wokół budynków. Naszą dewizą jest tworzenie idealnych warunków do zdrowego i komofortowego życia – dodaje.

Idea slow life

Piękne tereny zielone – zarówno te dzikie, naturalne, jak i zaprojektowane przez deweloperów – pełnią ważną funkcję społeczną i rekreacyjną. Zieleń tworzy wyjątkowy mikroklimat, który zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Bliskość wyjątkowych okoliczności przyrody doskonale odpręża, wycisza i dodaje energii do działania. Piknik pod drzewem tuż obok bujnej kępy pięknie pachnącej lawendy to doskonały sposób na odpoczynek po długim dniu wypełnionym domowymi obowiązkami czy spędzonym w pracy lub w szkole. Widok zieleni daje ukojenie dla zmęczonych oczu, które cały dzień wpatrywały się w ekran komputera czy smartfona.

Przestrzeń wolna od ruchu samochodowego, wypełniona błogą ciszą i wspaniałym, świeżym zapachem pozwala mieszkańcom realizować ideę slow life. W takich miejscach czas płynie wolniej. Zdajemy sobie sprawę, że zieleń na osiedlu pozwala chociaż na chwilę oderwać się od miejskiego zgiełku i zapomnieć o codziennych problemach. Kierując się tą filozofią, stworzyliśmy Osiedle Hemara, będące istną oazą dla osób pragnących żyć blisko natury – wyjaśnia Dyrektor Oddziału Warszawa w Profit Development S.A.

Osiedle Hemara usytuowane jest nieopodal Kanału Żerańskiego, Białołęki Dworskiej, Lasu Bródnowskiego, Rezerwatu przyrody Łęgi Czarnej Strugi i Puszczy Słupeckiej, czyli idealnych miejsc do rodzinnych spacerów, spokojnego joggingu i odprężającej jazdy na rowerze. Wokół budynków deweloper zaprojektował zieloną przestrzeń z oczkiem wodnym, która zapewnia mieszkańcom relaks i wyśmienite samopoczucie.

Zieleń wokół osiedli a atrakcyjność inwestycyjna

Dobra lokalizacja i zielone otoczenie inwestycji podnoszą jej atrakcyjność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mieszkań na wynajem. Bliskość dzikiej natury i piękne, zielone przestrzenie stworzone przez dewloperów wokół budynków to niewątpliwe atuty, dzięki którym łatwiej znaleźć lokatorów.

Co więcej, starannie zaprojektowana, zadbana przestrzeń zielona wokół nieruchomości zwiększa jej wartość w czasie. Jest to ważna informacja dla wszystkich osób, które w przyszłości planują sprzedać swoje mieszkanie. Zieleń wraca do miast – i to świetna wiadomość! Roślinność otaczająca osiedla mieszkaniowe obniża temperaturę, oczyszcza powietrze i tworzy wspaniałą przestrzeń do odpoczynku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.