Pożyczka na klik - co ją charakteryzuje?
Pożyczka na klik - co ją charakteryzuje?
Pożyczka na klik to rodzaj zobowiązania finansowego, który pozwala na szybkie pozyskanie środków pieniężnych. Gdzie można się o niego ubiegać? Wniosek o niemal natychmiastowe finansowanie można złożyć zarówno w banku, jak i w firmie pozabankowej. Wystarczy skorzystać z dowolnego urządzenia, np. laptopa, tabletu czy telefonu. Wypełnienie formularza należy do banalnie prostych czynności i zajmuje zaledwie kilka minut. Po jakim czasie środki znajdą się na koncie pożyczkobiorcy? Zaraz po decyzji pożyczkodawcy.
W jaki sposób działa pożyczka na klik?
Pożyczkę na kilk określa się również mianem pożyczki internetowej, pożyczki bez wychodzenia z domu czy pożyczki gotówkowej online, dlatego też będziemy stosować te pojęcia zamiennie. Bankowa pożyczka na klik jest dostępna zaraz po zalogowaniu się na stronę banku lub w aplikacji mobilnej. Jaki jest czas jej spłaty? Zwykle to okres od kilku do kilkunastu miesięcy. Należy jednak pamiętać, że nie w każdym banku proces zaciągnięcia zobowiązania finansowego jest tak samo prosty. Niektóre instytucje “rezerwują” dane produkty wyłącznie dla swoich stałych klientów.
W instytucjach pozabankowych, pożyczka bez wychodzenia z domu jest przyznawana w podobnej formie jak pozostałe rodzaje pożyczek. Szybko, prosto, całkowicie online i niekiedy nawet bez dokumentów.
Ubiegając się o pomoc finansową, należy wziąć pod uwagę istotny czynnik. Każda instytucja finansowa udzielająca pożyczek czy kredytów, przed podjęciem decyzji, dokładnie analizuje przeszłość finansową potencjalnego pożyczkobiorcy. Co to oznacza w praktyce? Składając wniosek o pożyczkę, należy być świadomym tego, że placówki finansowe sprawdzają swoich klientów w BIK. Negatywne wpisy świadczące o problemach ze spłatą zobowiązań, mogą zaważyć na decyzji pożyczkodawców - mówi Tymon Zastrzeżyński, Co-founder Loando.
Kto może ubiegać się o pożyczkę bez wychodzenia z domu?
Pożyczka internetowa udzielana przez instytucje pozabankowe zazwyczaj nie wymaga zbyt wielu formalności. Jakie kryteria należy spełnić, by móc ubiegać się o pożyczkę gotówkową online?
- Być osobą pełnoletnią (niekiedy firmy pożyczkowe wprowadzają górną granicę wieku klienta, który może otrzymać pożyczkę na klik),
- Posiadać konto w banku - pożyczka internetowa jest zwykle udzielana osobom, które posiadają własny rachunek w banku,
- Mieć pełną zdolność do czynności prawnych,
- Posiadać ważny dowód tożsamości,
- Mieć aktywny numer telefonu komórkowego oraz adres poczty elektronicznej.
Jak widać powyżej, instytucje pozabankowe nie wymagają zbyt wielu formalności. Wystarczą podstawowe informacje, które pozwalają na ubieganie się o pożyczkę na klik. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku banków. Te instytucje finansowe mogą wymagać od pożyczkodawcy okazania zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów.
Pożyczka na kilk to forma finansowania, która nie opiewa na kolosalne sumy. Zazwyczaj kwota, o którą można wnioskować, waha się od kilkuset złotych do maksymalnie 20 tysięcy złotych - dodaje Tymon Zastrzeżyński, Co-founder Loando.
Pożyczka gotówkowa online - jak złożyć wniosek w instytucji pozabankowej?
Złożenie wniosku o pożyczkę bez wychodzenia z domu to dosłownie wykonanie kilku prostych kroków.
- Wejdź na stronę wybranej instytucji finansowej.
- Wybierz odpowiadającą Ci kwotę oraz dogodny termin spłaty przy pomocy kalkulatora/suwaka.
- Kliknij weź pożyczkę.
- Utwórz Profil Klienta podając niezbędne dane.
- Wypełnij wniosek o pożyczkę na klik.
- Wykonaj przelew weryfikacyjny (to operacja, która powinna być przeprowadzona z Twojego konta, poświadcza ona Twoją wiarygodność).
- Zapoznaj się z regulaminem placówki, zgodami marketingowymi, itp. Zaakceptuj je.
Pożyczka bez wychodzenia z domu to opcja dla osób, które nie lubią tracić czasu na formalności. Wystarczy zaledwie kilka minut, by niezbędne środki znalazły się na koncie bankowym. W wyborze najlepszej dla Ciebie oferty pożyczki na klik pomoże porównywarka pożyczkowa https://loando.pl.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.