Pożyczka na klik - co ją charakteryzuje?
Pożyczka na klik - co ją charakteryzuje?
Pożyczka na klik to rodzaj zobowiązania finansowego, który pozwala na szybkie pozyskanie środków pieniężnych. Gdzie można się o niego ubiegać? Wniosek o niemal natychmiastowe finansowanie można złożyć zarówno w banku, jak i w firmie pozabankowej. Wystarczy skorzystać z dowolnego urządzenia, np. laptopa, tabletu czy telefonu. Wypełnienie formularza należy do banalnie prostych czynności i zajmuje zaledwie kilka minut. Po jakim czasie środki znajdą się na koncie pożyczkobiorcy? Zaraz po decyzji pożyczkodawcy.
W jaki sposób działa pożyczka na klik?
Pożyczkę na kilk określa się również mianem pożyczki internetowej, pożyczki bez wychodzenia z domu czy pożyczki gotówkowej online, dlatego też będziemy stosować te pojęcia zamiennie. Bankowa pożyczka na klik jest dostępna zaraz po zalogowaniu się na stronę banku lub w aplikacji mobilnej. Jaki jest czas jej spłaty? Zwykle to okres od kilku do kilkunastu miesięcy. Należy jednak pamiętać, że nie w każdym banku proces zaciągnięcia zobowiązania finansowego jest tak samo prosty. Niektóre instytucje “rezerwują” dane produkty wyłącznie dla swoich stałych klientów.
W instytucjach pozabankowych, pożyczka bez wychodzenia z domu jest przyznawana w podobnej formie jak pozostałe rodzaje pożyczek. Szybko, prosto, całkowicie online i niekiedy nawet bez dokumentów.
Ubiegając się o pomoc finansową, należy wziąć pod uwagę istotny czynnik. Każda instytucja finansowa udzielająca pożyczek czy kredytów, przed podjęciem decyzji, dokładnie analizuje przeszłość finansową potencjalnego pożyczkobiorcy. Co to oznacza w praktyce? Składając wniosek o pożyczkę, należy być świadomym tego, że placówki finansowe sprawdzają swoich klientów w BIK. Negatywne wpisy świadczące o problemach ze spłatą zobowiązań, mogą zaważyć na decyzji pożyczkodawców - mówi Tymon Zastrzeżyński, Co-founder Loando.
Kto może ubiegać się o pożyczkę bez wychodzenia z domu?
Pożyczka internetowa udzielana przez instytucje pozabankowe zazwyczaj nie wymaga zbyt wielu formalności. Jakie kryteria należy spełnić, by móc ubiegać się o pożyczkę gotówkową online?
- Być osobą pełnoletnią (niekiedy firmy pożyczkowe wprowadzają górną granicę wieku klienta, który może otrzymać pożyczkę na klik),
- Posiadać konto w banku - pożyczka internetowa jest zwykle udzielana osobom, które posiadają własny rachunek w banku,
- Mieć pełną zdolność do czynności prawnych,
- Posiadać ważny dowód tożsamości,
- Mieć aktywny numer telefonu komórkowego oraz adres poczty elektronicznej.
Jak widać powyżej, instytucje pozabankowe nie wymagają zbyt wielu formalności. Wystarczą podstawowe informacje, które pozwalają na ubieganie się o pożyczkę na klik. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku banków. Te instytucje finansowe mogą wymagać od pożyczkodawcy okazania zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów.
Pożyczka na kilk to forma finansowania, która nie opiewa na kolosalne sumy. Zazwyczaj kwota, o którą można wnioskować, waha się od kilkuset złotych do maksymalnie 20 tysięcy złotych - dodaje Tymon Zastrzeżyński, Co-founder Loando.
Pożyczka gotówkowa online - jak złożyć wniosek w instytucji pozabankowej?
Złożenie wniosku o pożyczkę bez wychodzenia z domu to dosłownie wykonanie kilku prostych kroków.
- Wejdź na stronę wybranej instytucji finansowej.
- Wybierz odpowiadającą Ci kwotę oraz dogodny termin spłaty przy pomocy kalkulatora/suwaka.
- Kliknij weź pożyczkę.
- Utwórz Profil Klienta podając niezbędne dane.
- Wypełnij wniosek o pożyczkę na klik.
- Wykonaj przelew weryfikacyjny (to operacja, która powinna być przeprowadzona z Twojego konta, poświadcza ona Twoją wiarygodność).
- Zapoznaj się z regulaminem placówki, zgodami marketingowymi, itp. Zaakceptuj je.
Pożyczka bez wychodzenia z domu to opcja dla osób, które nie lubią tracić czasu na formalności. Wystarczy zaledwie kilka minut, by niezbędne środki znalazły się na koncie bankowym. W wyborze najlepszej dla Ciebie oferty pożyczki na klik pomoże porównywarka pożyczkowa https://loando.pl.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.