Komunikaty PR

Przedsiębiorstwo Fair Play 2020 – jakie firmy mogą poszczycić się tym tytułem?

2020-12-05  |  13:40
Biuro prasowe
Kontakt

IPED
Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym

Trębacka 4
00-074 Warszawa
iped|kig.pl| |iped|kig.pl
+48 22 630 98 01
www.iped.pl

Przedsiębiorstwa Fair Play - firmy, z którymi warto współpracować

Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” od ponad 20 lat wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw.  To najbardziej rozpoznawalny certyfikat z obszaru etyki biznesu i jeden z nielicznych, które przyznawane są w oparciu o szczegółową weryfikację uczestników. Każde zgłoszone do programu przedsiębiorstwo, poza dostarczeniem wymaganych regulaminem dokumentów omawiających relację firmy z interesariuszami, przechodzi również audyt, dzięki czemu Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” trafia do rzetelnych i uczciwych firm. W ramach procedur weryfikacyjnych oceniany jest sposób budowania relacji z klientami, kontrahentami, pracownikami, organami administracji państwowej i społecznością lokalną oraz dbałość o środowisko naturalne.


Ogłoszenie wyników programu w wersji online

Każdą edycję programu kończy Wielka Gala Finałowa, która wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biznesowych. Niestety tegoroczne, obostrzenia wprowadzone w związku pandemią i z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19 sprawiły, że organizatorzy byli zmuszeni do przesunięcia jej terminu do czasu, kiedy możliwe będzie zorganizowanie gali w sposób bezpieczny dla uczestników. Zakończenie XXIII edycji odbyło się w sposób nietypowy. Wyniki poznaliśmy podczas specjalnej transmisji online. Link do ogłoszenia wyników: https://youtu.be/YhY_BW67wnE 


Kto zdobył najwyższe wyróżnienia i nagrody główne?

 

Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” został przyznany 198 firmom z całej Polski, potwierdzając, że działają one zgodnie z obowiązującym prawem i etyką biznesu. Do przedsiębiorców, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami, trafiły też nagrody główne i specjalne. Najważniejszą z nich jest statuetka „Przedsiębiorstwo Fair Play”, którą w tym roku uhonorowano 7 wyjątkowych firm: ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp.k., EUROTHERM NIEWIADOMSCY, NOVOL Sp. z o.o., TARCZYŃSKI S.A., TFP Sp. z o.o., Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o. i TROTON Sp. z o.o. Poznaliśmy też laureatów wyróżnienia w zakresie działań proekologicznych. Symboliczna zielona statuetka trafiła do: Cementowni Warta S.A., EKOMAX Sp. z o.o., KBR Poland Sp. z o.o., Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie, PPHU POLIMAT Roman Brejecki oraz TORPOL Sp. z o.o. Tegorocznymi wyróżnionymi przez Kapitułę w zakresie innowacji były przedsiębiorstwa: ANDRE ABRASIVE ARTICLES Sp. z o.o. Sp. k., CORAB Sp z o.o., DataConsult Sp. z o.o., Emtor Sp. z o.o., Finishparkiet Spółka z o.o. Sp. k., METALKO Sp. z o.o., POLICON Sp. z o.o. i RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o. Wybrano także najlepszą spośród firm, które po raz pierwszy poddały się certyfikacji – „Debiut Fair Play” trafił do przedsiębiorstwa IT. Integro Sp. z o.o.

Gratulacje uczestnikom złożyli między innymi Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, przy której afiliowany jest program, dr Mieczysław Groszek Prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa – głównego partnera tegorocznej edycji, a także dr Mieczysław Bąk – Prezes Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym – organizatora programu.

Tegoroczna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Swoim autorytetem program wsparli też Marszałkowie oraz Wojewoda, którzy objęli tegoroczną edycję patronatem honorowym. To zaufanie ze strony władz państwowych i samorządowych jest wyrazem nie tylko poparcia dla idei etycznego biznesu, jaką promuje program „Przedsiębiorstwo Fair Play”, ale także uznania dla jego laureatów – przedsiębiorstw współtworzących standardy kultury biznesu w Polsce.

Więcej informacji o programie na www.fairplay.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania? Biuro prasowe
2025-04-21 | 06:00

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się coraz to nowsze możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na różne cele. Wśród nich najpopularniejsze stają się pożyczki
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości
Finanse Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
2025-03-19 | 10:00

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Giełdę określa się często mianem barometru gospodarki, gdyż w dużej mierze oddaje kondycję najważniejszych spółek i ogólne nastroje na rynku. Tym samym, indeksy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.