Komunikaty PR

Przyszłość w finansach – czołowy dostawca oprogramowania księgowego w chmurze

2024-02-22  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

W celu podniesienia efektywności, firma BrainSHARE IT, twórca oprogramowania SaldeoSMART automatyzującego i usprawniającego pracę biur rachunkowych oraz działów księgowości w firmach podjęła decyzję o wykorzystaniu chmury obliczeniowej Polcom – polskiego, certyfikowanego data center. Wdrożenie przebiegło z sukcesem, co wiąże się z zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa danych oraz dostępnością do systemu.

Według prognoz ekspertów World Economic Forum automatyzacja w wielu wypadkach będzie wspomagać i wyręczać ludzi w powtarzalnych czynnościach. Co istotne, rozwój technologii nie zlikwiduje tradycyjnych stanowisk, ale wiele z nich odmieni. Przykładem firmy rozwijającej ten obszar są rozwiązania firmy BrainSHARE IT, która udostępnia rozwiązania dla klientów biznesowych podążając za potrzebami rynku oraz dbając o bezpieczeństwo ich danych.  Ponad 5000 klientów korzysta z platformy SaldeoSMART, która umożliwia skuteczne zarządzanie dokumentami i informacjami finansowymi.

– Obecnie nasz system automatycznie odczytuje ponad 4 mln dokumentów miesięcznie dla ponad 100 tys. użytkowników – mówi Krzysztof Wojtas, CEO BrainSHARE IT. To tylko część obiegu danych i dokumentów w systemie. Za pomocą aplikacji SaldeoSMART można zarządzać pracą działów księgowych oraz współpracą na linii księgowość-pracownik, czy też tworzyć elektroniczne teczki pracowników. Co więcej, aplikacja jest całkowicie kompatybilna z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

Niezwykle istotnym aspektem przy przetwarzaniu, przechowywaniu i dokumentów finansowych oraz kadrowych jest bezpieczeństwo danych i ochrona przed potencjalnymi atakami hakerskimi. Równie ważna jest ciągła dostępność oraz łatwość odzyskiwania danych  zapewniana przez zaawansowaną usługę backupu danych, a także skalowalność zapotrzebowania na infrastrukturę i moc obliczeniową. W związku z tymi czynnikami firma BrainSHARE IT od wielu lat współpracuje z Polcom – zarówno w zakresie usług data center, jak i korzystając z platformy Polcom Cloud.

– Sektor księgowy charakteryzuje się cyklicznym zwiększaniem zapotrzebowania na dane i moc obliczeniową. W takim przypadku dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest model usługowy IT, w którym wykorzystywane są tylko te zasoby, które są w danym momencie potrzebne – mówi Robert Czarniewski, Wiceprezes i CFO w Polcom.

Wybór partnera data center dla BrainSHARE IT był podyktowany również zewnętrznymi kryteriami – m.in. zgodnością z regulacjami Krajowego Nadzoru Finansowego oraz unijnymi dyrektywami NIS 2 i DORA. Firma zdecydowała się na rozszerzenie zakresu współpracy z Polcom, który posiada m.in. certyfikaty ISO 27001 i ISO 9001. Dane w Polcom są przechowywane i przetwarzane tylko i wyłącznie na terenie Polski, w dwóch niezależnych od siebie centrach danych w Skawinie i Alwerni.

– Nasz produkt rozwija się bardzo dynamicznie, a nasi użytkownicy oczekują wysokiej dostępności, wydajności i bezpieczeństwa. Z Polcom współpracowaliśmy już od 2017 roku ze względu na wysoki standard usługi kolokacji i możliwość wykorzystania dwóch niezależnych ośrodków dla serwerów i danych. W związku z dynamicznym rozwojem naszej aplikacji w 2022 zdecydowaliśmy się na wykorzystanie usług Polcom Cloud. Pozwoliło to zapewnić oczekiwany poziom skalowalności dla naszych środowisk - obecnie połowa używanych przez nas zasobów jest udostępniana z Polcom Cloud – mówi Krzysztof Wojtas.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Lepka inflacja cen usług w strefie Euro (i nie tylko) - jak mucha w smole Biuro prasowe
2024-04-12 | 15:00

Lepka inflacja cen usług w strefie Euro (i nie tylko) - jak mucha w smole

W skrócie: • Inflacja w strefie euro spadła w marcu do 2,4%, ale inflacja usług pozostaje jej kluczowym napędzającym • „Nie tylko”, gdyż inflacja cen usług
Finanse Rekordowy rok dla BlaBlaCar: przychody na poziomie 253 milionów euro
2024-04-08 | 10:00

Rekordowy rok dla BlaBlaCar: przychody na poziomie 253 milionów euro

BlaBlaCar odnotowało rekordowe przychody rzędu 253 milionów euro i osiągnięcie rentowności w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Dodatkowo firma poinformowała o zabezpieczeniu linii
Finanse Wysyłanie dokumentów drogą mailową
2024-04-02 | 10:00

Wysyłanie dokumentów drogą mailową

Z raportu przygotowanego przez ClickMeeting wynika, że zaledwie 20% z nas nie obawia się utraty swoich danych. 41% pytanych potwierdziło, że czuje się bezpiecznie w sieci. W czasach, gdy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Rynek nieruchomości premium w Polsce szybko rośnie. Do Europy Zachodniej sporo nam jeszcze brakuje

Z roku na rok przybywa nieruchomości premium w Polsce, a cały rynek zyskuje na wartości. W porównaniu do Europy Zachodniej pozostajemy nieco w tyle, co wynika m.in. z tego, że rynek powstał stosunkowo niedawno, a określenie „premium” w stosunku do inwestycji mieszkaniowej było często nadużywane i straciło na znaczeniu. – Wysoki standard nieruchomości to nie tylko dobra lokalizacja czy ładna elewacja. Musi ona spełniać szereg warunków jednocześnie – mówi Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.

Transport

Budowa sieci ładowania elektryków znacząco przyspieszy. W życie wchodzą nowe unijne przepisy

13 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie AFIR dotyczące rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Unijne przepisy zakładają m.in. budowę wzdłuż najważniejszych unijnych korytarzy transportowych stacji do szybkiego ładowania i podniesienie łącznej mocy punktów ładowania o niemal połowę w mniej niż dwa lata. – AFIR to z jednej strony rozwiązanie naszych problemów, z drugiej jednak zagrożenie ze względu na nieprzygotowaną infrastrukturę – ocenia Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Handel

Kakao podrożało w ekspresowym tempie. Czekolada może się stać towarem luksusowym

Błyskawicznie rosnące w tym roku ceny kakao na globalnym rynku przyciągają uwagę już nie tylko inwestorów, ale i mediów skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Przyczyną dynamicznego wzrostu cen są niesprzyjające warunki pogodowe w Afryce Zachodniej, której kraje są głównymi dostawcami kakao na światowe rynki. Przekłada się to na wielkość i jakość zbiorów, a przy tym trudno oczekiwać zmiany trendu w krótkim terminie. W konsekwencji rosną ceny produktów czekoladowych na rynku detalicznym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.