Komunikaty PR

Przyszłość w finansach – czołowy dostawca oprogramowania księgowego w chmurze

2024-02-22  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

W celu podniesienia efektywności, firma BrainSHARE IT, twórca oprogramowania SaldeoSMART automatyzującego i usprawniającego pracę biur rachunkowych oraz działów księgowości w firmach podjęła decyzję o wykorzystaniu chmury obliczeniowej Polcom – polskiego, certyfikowanego data center. Wdrożenie przebiegło z sukcesem, co wiąże się z zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa danych oraz dostępnością do systemu.

Według prognoz ekspertów World Economic Forum automatyzacja w wielu wypadkach będzie wspomagać i wyręczać ludzi w powtarzalnych czynnościach. Co istotne, rozwój technologii nie zlikwiduje tradycyjnych stanowisk, ale wiele z nich odmieni. Przykładem firmy rozwijającej ten obszar są rozwiązania firmy BrainSHARE IT, która udostępnia rozwiązania dla klientów biznesowych podążając za potrzebami rynku oraz dbając o bezpieczeństwo ich danych.  Ponad 5000 klientów korzysta z platformy SaldeoSMART, która umożliwia skuteczne zarządzanie dokumentami i informacjami finansowymi.

– Obecnie nasz system automatycznie odczytuje ponad 4 mln dokumentów miesięcznie dla ponad 100 tys. użytkowników – mówi Krzysztof Wojtas, CEO BrainSHARE IT. To tylko część obiegu danych i dokumentów w systemie. Za pomocą aplikacji SaldeoSMART można zarządzać pracą działów księgowych oraz współpracą na linii księgowość-pracownik, czy też tworzyć elektroniczne teczki pracowników. Co więcej, aplikacja jest całkowicie kompatybilna z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

Niezwykle istotnym aspektem przy przetwarzaniu, przechowywaniu i dokumentów finansowych oraz kadrowych jest bezpieczeństwo danych i ochrona przed potencjalnymi atakami hakerskimi. Równie ważna jest ciągła dostępność oraz łatwość odzyskiwania danych  zapewniana przez zaawansowaną usługę backupu danych, a także skalowalność zapotrzebowania na infrastrukturę i moc obliczeniową. W związku z tymi czynnikami firma BrainSHARE IT od wielu lat współpracuje z Polcom – zarówno w zakresie usług data center, jak i korzystając z platformy Polcom Cloud.

– Sektor księgowy charakteryzuje się cyklicznym zwiększaniem zapotrzebowania na dane i moc obliczeniową. W takim przypadku dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest model usługowy IT, w którym wykorzystywane są tylko te zasoby, które są w danym momencie potrzebne – mówi Robert Czarniewski, Wiceprezes i CFO w Polcom.

Wybór partnera data center dla BrainSHARE IT był podyktowany również zewnętrznymi kryteriami – m.in. zgodnością z regulacjami Krajowego Nadzoru Finansowego oraz unijnymi dyrektywami NIS 2 i DORA. Firma zdecydowała się na rozszerzenie zakresu współpracy z Polcom, który posiada m.in. certyfikaty ISO 27001 i ISO 9001. Dane w Polcom są przechowywane i przetwarzane tylko i wyłącznie na terenie Polski, w dwóch niezależnych od siebie centrach danych w Skawinie i Alwerni.

– Nasz produkt rozwija się bardzo dynamicznie, a nasi użytkownicy oczekują wysokiej dostępności, wydajności i bezpieczeństwa. Z Polcom współpracowaliśmy już od 2017 roku ze względu na wysoki standard usługi kolokacji i możliwość wykorzystania dwóch niezależnych ośrodków dla serwerów i danych. W związku z dynamicznym rozwojem naszej aplikacji w 2022 zdecydowaliśmy się na wykorzystanie usług Polcom Cloud. Pozwoliło to zapewnić oczekiwany poziom skalowalności dla naszych środowisk - obecnie połowa używanych przez nas zasobów jest udostępniana z Polcom Cloud – mówi Krzysztof Wojtas.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.