Komunikaty PR

RedCart i Droplo zyskały nowego inwestora

2021-10-06  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Moszko-Stachowska
Currency One

Poznan
61-608 Poznan
katarzyna.stachowska|currency-one.com| |katarzyna.stachowska|currency-one.com
+48 612504565
currency-one.com

Platforma sklepowa RedCart oraz projekt Droplo zyskały uznanie i finansowanie ze strony funduszu DC24 ASI, należącego do Piotra Kurczewskiego.

DC24 ASI dostrzegł dotychczasowe poczynania producenta oprogramowania RedCart, który obecnie jest liderem w sektorze integracji e-sklepów z hurtowniami oraz rozwiązaniach dedykowanych do dropshippingu. Platforma sklepowa RedCart działa na polskim rynku od 2008 roku z powodzeniem budując silną markę i stabilny biznes. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw z sektora SME, a także realizuje projekty z partnerami z sektora bankowego i liderami e-commerce.

RedCart działa w modelu SaaS dając możliwości dostosowywania oprogramowania do indywidualnych wymagań każdego klienta. Minimalny próg wejścia oraz narzędzia automatyzujące pracę pozwalają na dość proste i szybkie rozpoczęcie przygody z e-commerce osobom, które chcą zdywersyfikować dochód lub zainwestować w biznes bez większego ryzyka. Firma, oprócz pakietu narzędzi pozwalających uruchomić sklep internetowy, dostarcza także usługi komplementarne jak szybkie płatności online, usługi logistyczne, usługi związane z marketingiem internetowym czy rozwiązania pozwalające finansować rozwój e-biznesu.

Jednym z kluczowych projektów w portfelu spółki jest nowa platforma B2B Droplo.com, dzięki której osoby rozpoczynające handel w Internecie mogą w prosty sposób pozyskać gotowe produkty do sprzedaży bezpośrednio od dostawców z całej Europy. Z drugiej strony platforma Droplo.com jest idealnym miejscem dla dostawców, którzy chcą skalować biznes i zbudować sieć sprzedaży online.

 “W tym roku mija 13 lat odkąd powstał projekt RedCart. To bardzo długi okres w tak dynamicznie rozwijającej się branży jaką jest e-commerce. Wzrost branży szczególnie widać w ostatnich 2-3 latach, a pandemia COVID-19 jeszcze go przyspieszyła. Widzimy obszary do dalszego rozwoju naszego biznesu, stąd potrzeba profesjonalnego wsparcia i kapitału - zarówno finansowego jak i know-how. Wierzymy, że doświadczenie grona firm z grupy DC24 pozwoli nam na szybszy rozwój, a tym samym na dostarczanie profesjonalnych rozwiązań niedostępnych w tej części Europy - mówi Tomasz Cincio, Prezes Zarządu Droplo.”

Inwestycja w spółkę Droplo to największa transakcja w sektorze IT, w regionie, z którego wywodzi się RedCart. Pozyskany w ramach inwestycji DC24 ASI kapitał przeznaczony będzie na zwiększenie zatrudnienia w zespołach projektowych, dalsze skalowanie platformy w Polsce oraz na pozostałych rynkach europejskich, a także uruchomienie największej w Europie platformy B2B umożliwiającej wymianę handlową.

 W ramach umowy fundusz DC24 ASI objął pakiet mniejszościowy spółki Droplo. Inwestycja nie wpływa bezpośrednio na działania operacyjne oraz strukturę organizacyjną spółki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Stare domy pożerają pieniądze seniorów Biuro prasowe
2021-12-07 | 19:00

Stare domy pożerają pieniądze seniorów

National Reverse Mortgage Lenders Association (NRMLA), czyli największa amerykańska organizacja zrzeszająca podmioty oferujące produkty hipoteki odwróconej na tamtejszym rynku
Finanse Święta 2021 bez fajerwerków. Zwłaszcza dla seniorów
2021-12-07 | 18:00

Święta 2021 bez fajerwerków. Zwłaszcza dla seniorów

Z najnowszego Barometru Providenta wynika, że tegoroczne święta będą raczej skromne. Przeciętna polska rodzina wyda na nie średnio 952 zł.[1] To o 200 zł więcej niż w ubiegłym roku,
Finanse W 2022 czeka nas rekordowa waloryzacja emerytur ale też rent dożywotnich
2021-12-02 | 19:00

W 2022 czeka nas rekordowa waloryzacja emerytur ale też rent dożywotnich

W 2022 roku inflacja wywinduje emerytury. Wszystko przez wskaźnik waloryzacji rent i emerytur, który będzie znacznie wyższy niż przewidywano. Zgodnie z wrześniowymi założeniami

Więcej ważnych informacji

Farmacja

W czasie pandemii spadła akceptacja dla szczepień przeciwko innym chorobom niż COVID-19. Liczba dzieci niezaszczepionych przeciw odrze wzrosła najmocniej od 20 lat

W Polsce liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19 sięga już prawie 31 mln, przy czym liczba osób zaszczepionych w pełni wynosi prawie 20,3 mln. Średnio co trzeci Polak w wieku od 18 do 65 lat przyznaje, że nie zamierza się zaszczepić, a większości z nich nic nie skłoni do zmiany zdania. Niechęć do szczepień przeciw COVID-19 przełożyła się także na inne szczepionki. WHO wskazuje, że na całym świecie odnotowano największy od dwóch dekad wzrost liczby dzieci niezaszczepionych przeciwko odrze. Eksperci podkreślają, że potrzebna jest edukacja, by ponownie przywrócić zaufanie do szczepień, które przecież pomogły opanować dziesiątki chorób zakaźnych i coraz częściej wykorzystywane są także w profilaktyce nowotworowej. 

Bankowość

Omicron napędza niepewność na rynkach finansowych. Europejskie indeksy są bardziej narażone na jej skutki [DEPESZA]

– Sytuacja na rynkach finansowych przypomina w tej chwili przejażdżkę kolejką górską, co jest głównie efektem pojawienia się nowej mutacji koronawirusa (Omicron) – mówi Michał Milewski, zarządzający funduszami w Generali Investments TFI. Ta wysoka zmienność na rynkach będzie się utrzymywać, dopóki związany z nowym wariantem szum informacyjny będzie nakręcał strach inwestorów. Na wahania notowań bardziej narażone są indeksy europejskie. W USA więcej jest spółek nowej ekonomii, które są odporniejsze na ewentualne lockdowny w gospodarce. Amerykańscy inwestorzy czekają teraz na zaplanowane na połowę grudnia posiedzenie Fed.

Transport

Blisko 10 mln euro trafi na innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich. W styczniu rusza nowy nabór do konkursu dla małych i średnich firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w okresie luty–marzec 2022 roku planuje przeprowadzić nabór do konkursu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich”. O dofinansowanie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego w wysokości do 2 mln euro będą mogły się starać mikro-, małe i średnie firmy. – Chodzi o przedsiębiorców działających nad morzem, na jeziorach, rzekach, ale nie rybaków. Mamy na myśli działalność związaną z turystyką, oczyszczaniem wód, dbaniem o ochronę środowiska w obszarze wodnym – wymienia Monika Karwat-Bury z PARP. Do  rozdysponowania będzie ok. 10 mln euro.

Konsument

Codziennie w Polsce używa się 3 mln plastikowych słomek. Robione ze słomy mogą być dla nich ekologiczną alternatywą

Idea zero waste oraz unijny zakaz wprowadzania m.in. jednorazowych, plastikowych rurek do napojów do obrotu skłoniły rynek do szukania alternatyw. Jedną z propozycji oferuje przedsiębiorstwo społeczne z Siemianowic Śląskich Eco Value, które wytwarza rurki ze słomy żytniej. Biosłomki są bardziej wytrzymałe niż te z papieru. Firma miesięcznie wytwarza ich ok. 1,7 mln sztuk, łącząc produkcję proekologiczną z misją społeczną. Zatrudnia bowiem przy produkcji osoby z niepełnosprawnościami.