Santander Leasing uruchomił pożyczki inwestycyjne dla klientów MŚP
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Santander Leasing podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę kredytową o wartości 500 mln zł na finansowanie inwestycji przedsiębiorców z segmentu MŚP. Dzięki pozyskanemu finansowaniu spółka będzie mogła przeznaczyć jeszcze większą pulę środków na finansowanie inwestycji w postaci leasingu zarówno całej kategorii pojazdów, jak i maszyn i urządzeń. Finansowanie ze środków BGK spółka oferuje już od października 2021 r.
- To już kolejna, 3 współpraca w tym roku z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dzięki której jeszcze przed końcem 2021 r. udostępniamy naszym klientom szersze możliwości zawierania umów. To znaczące ułatwienie oraz wsparcie dla firm w zakresie dostępu do finansowania, a środki z kredytu mogą być przeznaczone na finansowanie inwestycji polskich małych i średnich przedsiębiorstw – wskazuje Marcelina Szuksztul, dyrektor Biura zarządzania ryzykiem finansowym w Santander Leasing. – Dla przypomnienia, jak wynika z naszego tegorocznego badania „Leasing Index” korzystanie z leasingu deklaruje 49 proc. przedsiębiorstw zatrudniających na stałe do 49 osób. W porównaniu do badania z 2019 r. jest to odsetek wyższy o 6 pproc., a w porównaniu do edycji z 2016 r. różnica wynosi +14 pproc. Skorzystanie z leasingu w przyszłości rozważa kolejne 18 proc. firm. Istotne jest zatem, że uruchomione właśnie przez nas nowe finansowanie ma realny wpływ na gospodarkę, gdyż umożliwia firmom ich rozwój oraz nabywanie przedmiotów wykorzystywanych w ich bieżącej działalności – dodaje.
Dodatkowo jak wskazuje badanie zrealizowane przez Instytut Keralla Research na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor niższe obroty niż przed pandemią ma 31 proc. firm, 32 proc. powróciło do poziomu sprzedaży sprzed Covid-19, a 12 proc. twierdzi, że wiedzie się im lepiej niż w czasach przed koronawirusem.
Pozyskane środki przeznaczone są dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, do których należą przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż 250 pracowników i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR, lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
Podpisana umowa kredytowa to kolejny szczebel współpracy z BGK. Aktualnie funkcjonuje gwarancja BGK zabezpieczająca spłatę należności oraz Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (POIR), którego środki pomocowe pochodzą z funduszu REACT-EU i stanowią wsparcie dla przedsiębiorców posiadających problemy z płynnością finansową, spowodowane epidemią COVID.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.