Santander Leasing uruchomił pożyczki inwestycyjne dla klientów MŚP
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Santander Leasing podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę kredytową o wartości 500 mln zł na finansowanie inwestycji przedsiębiorców z segmentu MŚP. Dzięki pozyskanemu finansowaniu spółka będzie mogła przeznaczyć jeszcze większą pulę środków na finansowanie inwestycji w postaci leasingu zarówno całej kategorii pojazdów, jak i maszyn i urządzeń. Finansowanie ze środków BGK spółka oferuje już od października 2021 r.
- To już kolejna, 3 współpraca w tym roku z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dzięki której jeszcze przed końcem 2021 r. udostępniamy naszym klientom szersze możliwości zawierania umów. To znaczące ułatwienie oraz wsparcie dla firm w zakresie dostępu do finansowania, a środki z kredytu mogą być przeznaczone na finansowanie inwestycji polskich małych i średnich przedsiębiorstw – wskazuje Marcelina Szuksztul, dyrektor Biura zarządzania ryzykiem finansowym w Santander Leasing. – Dla przypomnienia, jak wynika z naszego tegorocznego badania „Leasing Index” korzystanie z leasingu deklaruje 49 proc. przedsiębiorstw zatrudniających na stałe do 49 osób. W porównaniu do badania z 2019 r. jest to odsetek wyższy o 6 pproc., a w porównaniu do edycji z 2016 r. różnica wynosi +14 pproc. Skorzystanie z leasingu w przyszłości rozważa kolejne 18 proc. firm. Istotne jest zatem, że uruchomione właśnie przez nas nowe finansowanie ma realny wpływ na gospodarkę, gdyż umożliwia firmom ich rozwój oraz nabywanie przedmiotów wykorzystywanych w ich bieżącej działalności – dodaje.
Dodatkowo jak wskazuje badanie zrealizowane przez Instytut Keralla Research na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor niższe obroty niż przed pandemią ma 31 proc. firm, 32 proc. powróciło do poziomu sprzedaży sprzed Covid-19, a 12 proc. twierdzi, że wiedzie się im lepiej niż w czasach przed koronawirusem.
Pozyskane środki przeznaczone są dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, do których należą przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż 250 pracowników i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR, lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
Podpisana umowa kredytowa to kolejny szczebel współpracy z BGK. Aktualnie funkcjonuje gwarancja BGK zabezpieczająca spłatę należności oraz Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (POIR), którego środki pomocowe pochodzą z funduszu REACT-EU i stanowią wsparcie dla przedsiębiorców posiadających problemy z płynnością finansową, spowodowane epidemią COVID.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.