Santander Leasing startuje z finansowaniem fabrycznym CynkoMet
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Rolnicy zainteresowani zakupem nowoczesnych maszyn firmy CynkoMet, producenta przyczep rolniczych oraz rozrzutników, mogą od teraz skorzystać z atrakcyjnych programów finansowania fabrycznego oferowanego przez Santander Leasing.
CynkoMet to firma z 65 letnim doświadczeniem, zatrudniająca ponad 320 osób rozpoznawana jest głównie z produkcji przyczep rolniczych oraz rozrzutników, posiadająca w Polsce swoje dwie fabryki. Sieć dealerska CynkoMet to kilkadziesiąt autoryzowanych punktów dealerskich znajdujących się w całym kraju.
- Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy współpracę z tak renomowaną marką na polskim rynku. Jest to element konsekwentnie realizowanej przez nas strategii, opartej m.in. na ciągłym uzupełnianiu i poszerzaniu oferty skierowanej dla segmentu agro tworzonej w oparciu o bogaty program finansowań fabrycznych – podkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. – Uruchomiona współpraca jest o tyle istotna, że w ramach niej startujemy z dedykowanymi 4 ofertami finansowania, w tym 3 z gwarancją pożyczek 0 proc., co w sytuacji ciągłych zmian stóp procentowych, daje rolnikom możliwość skorzystania z bezpiecznej pod względem finansowym oferty – dodaje.
Uruchomiony wraz z Santander Leasing program finansowania to kolejny etap rozwoju marki CynkoMet.
- Wspierając polskie rolnictwo zależy nam na tym, aby produkować jak najlepsze maszyny oraz ułatwić ich dostępność. Opracowane wspólnie oferty finansowania są wygodnym rozwiązaniem, które pozwoli znacznie szybciej i na atrakcyjnych warunkach cenowych zakupić maszyny z całej naszej linii produktowej. Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów i jeszcze lepiej spełniać ich rosnące wymagania. Jestem przekonany, że z takim partnerem jak Santander Leasing osiągniemy ten cel – mówi Piotr Horba, dyrektor finansowy w Cynkomet sp zoo.
Rynek agro – aktualne dane
Jak wskazują dane rynkowe już w trzecim kwartale 2021 r. ożywienie w polskim rolnictwie utrwaliło się. Wartość wskaźnika koniunktury IRG SGH (IRGAGR) zwiększyła się w porównaniu z drugim kwartałem o 7,3 pkt, do wysokości 1,2 pkt. Czwarty kwartał zeszłego roku już stał pod znakiem spadku wskaźnika koniunktury, które to zjawisko jest co roku dosyć powszechne. Z drugiej strony według Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR) ilość nowych ciągników zarejestrowanych w ubiegłym roku wyniosła 14 178 sztuk. Oznaczało to wzrost r/r aż o 42,7 proc.
- Jeśli chodzi o rynek samych przyczep - ich rejestracja wg. PIGMiUR w 2021 roku wyniosła 8 655 szt. (wzrost o wzrost o ponad 30% r/r). To najlepszy wynik w ostatnich dziesięciu latach. W naszym przypadku wg danych do końca listopada wartość sfinansowanych przyczep rolniczych wyniosła ponad 51 mln zł, co dało imponującą dynamikę na poziomie 81 proc. r/r – wskazuje Mariusz Artych.
Rolnicy, oprócz specjalnej oferty, mogą również skorzystać z szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych, np. ubezpieczenia GAP, które zapewnia ochronę przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub zniszczenia finansowanego środka trwałego, czy też ubezpieczenia Bezpieczna Rata zapewniającego spłatę raty w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.