Santander Leasing startuje z finansowaniem fabrycznym CynkoMet
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Rolnicy zainteresowani zakupem nowoczesnych maszyn firmy CynkoMet, producenta przyczep rolniczych oraz rozrzutników, mogą od teraz skorzystać z atrakcyjnych programów finansowania fabrycznego oferowanego przez Santander Leasing.
CynkoMet to firma z 65 letnim doświadczeniem, zatrudniająca ponad 320 osób rozpoznawana jest głównie z produkcji przyczep rolniczych oraz rozrzutników, posiadająca w Polsce swoje dwie fabryki. Sieć dealerska CynkoMet to kilkadziesiąt autoryzowanych punktów dealerskich znajdujących się w całym kraju.
- Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy współpracę z tak renomowaną marką na polskim rynku. Jest to element konsekwentnie realizowanej przez nas strategii, opartej m.in. na ciągłym uzupełnianiu i poszerzaniu oferty skierowanej dla segmentu agro tworzonej w oparciu o bogaty program finansowań fabrycznych – podkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. – Uruchomiona współpraca jest o tyle istotna, że w ramach niej startujemy z dedykowanymi 4 ofertami finansowania, w tym 3 z gwarancją pożyczek 0 proc., co w sytuacji ciągłych zmian stóp procentowych, daje rolnikom możliwość skorzystania z bezpiecznej pod względem finansowym oferty – dodaje.
Uruchomiony wraz z Santander Leasing program finansowania to kolejny etap rozwoju marki CynkoMet.
- Wspierając polskie rolnictwo zależy nam na tym, aby produkować jak najlepsze maszyny oraz ułatwić ich dostępność. Opracowane wspólnie oferty finansowania są wygodnym rozwiązaniem, które pozwoli znacznie szybciej i na atrakcyjnych warunkach cenowych zakupić maszyny z całej naszej linii produktowej. Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów i jeszcze lepiej spełniać ich rosnące wymagania. Jestem przekonany, że z takim partnerem jak Santander Leasing osiągniemy ten cel – mówi Piotr Horba, dyrektor finansowy w Cynkomet sp zoo.
Rynek agro – aktualne dane
Jak wskazują dane rynkowe już w trzecim kwartale 2021 r. ożywienie w polskim rolnictwie utrwaliło się. Wartość wskaźnika koniunktury IRG SGH (IRGAGR) zwiększyła się w porównaniu z drugim kwartałem o 7,3 pkt, do wysokości 1,2 pkt. Czwarty kwartał zeszłego roku już stał pod znakiem spadku wskaźnika koniunktury, które to zjawisko jest co roku dosyć powszechne. Z drugiej strony według Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR) ilość nowych ciągników zarejestrowanych w ubiegłym roku wyniosła 14 178 sztuk. Oznaczało to wzrost r/r aż o 42,7 proc.
- Jeśli chodzi o rynek samych przyczep - ich rejestracja wg. PIGMiUR w 2021 roku wyniosła 8 655 szt. (wzrost o wzrost o ponad 30% r/r). To najlepszy wynik w ostatnich dziesięciu latach. W naszym przypadku wg danych do końca listopada wartość sfinansowanych przyczep rolniczych wyniosła ponad 51 mln zł, co dało imponującą dynamikę na poziomie 81 proc. r/r – wskazuje Mariusz Artych.
Rolnicy, oprócz specjalnej oferty, mogą również skorzystać z szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych, np. ubezpieczenia GAP, które zapewnia ochronę przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub zniszczenia finansowanego środka trwałego, czy też ubezpieczenia Bezpieczna Rata zapewniającego spłatę raty w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.