Komunikaty PR

Self Learning Solutions dla Raiffeisen Digital Bank

2021-09-20  |  19:00
Biuro prasowe

Pod koniec wakacji Raiffeisen Digital Bank (RDB), marka należąca do Raiffeisen Centrobank AG (RCB), ogłosił plan uruchomienia działalności operacyjnej w Polsce. Bank postawił na najnowsze rozwiązania technologiczne, które są w stanie przyspieszyć proces wnioskowania i skrócić czas oceny zdolności kredytowej klienta. Raiffeisen Digital Bank wybrał do współpracy polski startup Self Learning Solutions (SLS).

 

Marka Raiffeisen Digital Bank będzie początkowo oferowała polskim konsumentom pożyczki gotówkowe do 100 tys. zł. zł. Zespół, który zaprojektował proces aplikacyjny, zadbał o to, by był on jak najprostszy i najszybszy. Klienci mogą otrzymać pożyczkę w pełni online w aplikacji mobilnej, począwszy od rejestracji, weryfikacji tożsamości i dochodów, aż do podpisania umowy. System zarządzania ryzykiem (Platforma SLS) jest umiejscowiony w chmurze i umożliwia podejmowanie przez RDB decyzji kredytowych w oparciu o wdrożoną w systemie kompleksową strategię ryzyka.

– Dostarczamy silnik scoringowy i decyzyjny (Platforma SLS) jako rozwiązanie chmurowe w modelu SaaS. Dzięki lekkiej architekturze samego silnika zapewniamy pełną automatyzację procesu decyzji kredytowej. Oznacza to, że po wypełnieniu wniosku o pożyczkę klient wie, czy otrzyma pożyczkę, i na jakich warunkach. Silnik odpytuje wszystkie istotne źródła danych, w tym Biura Kredytowe, dane transakcyjne (PSD2), na tej podstawie oblicza scoring klientów i ofertę. – mówi Karol Dziasek, Dyrektor Zarządzający Self Learning Solutions. Jak dodaje Przemysław Kamiński, Członek Zarządu i współzałożyciel SLS: Połączenie techniczne platformy z bankiem, budowa procesów i wdrożenie strategii w silniku wraz z testami zajęło około 6 tygodni.

– Dzięki najnowszym technologiom decyzja kredytowa jest w pełni zautomatyzowana, a zarządzanie procesem proste – mówi Arkadiusz Kuźmiuk, Senior Risk Manager Raiffeisen Digital Bank na Polskę. – Dane są przetwarzane i przechowywane w jednym ekosystemie, co ułatwia ich bezpieczne zarządzanie. Dla nas są to korzyści, które budują przewagę konkurencyjną firmy – dodaje.

Self Learning Solutions zostało założone przez dwóch ekspertów z kierownictwa IPF Digital, którzy po odejściu z firmy postanowili rozpocząć nowy biznes. Karol Dziasek jest byłym Risk Managerem w IPF Digital. Wcześniej pełnił podobną rolę w GE Money Banku i Alior Banku. Przemysław Kamiński, był Country Managerem w IPF Digital. Wcześniej pracował m.in. w Avivie, gdzie był szefem departamentu  wsparcia sprzedaży agentów oraz odpowiadał za rozwój nowych kanałów sprzedaży.

SLS zapewnia platformę low codingową, co oznacza, że ​​cały proces kredytowy można sparametryzować ustawiając  predefiniowane bloki, bez angażowania dodatkowych zasobów IT. Wszelkie zmiany w procesie można wprowadzać bez okien wdrożeniowych (czyli wdrażać je w czasie rzeczywistym). Dzięki wykorzystaniu możliwości chmury skalowanie wydajności odbywa się automatycznie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Konsumpcja i koniunktura napędzają branżę leasingową Biuro prasowe
2024-03-27 | 14:00

Konsumpcja i koniunktura napędzają branżę leasingową

Jak wskazują najnowsze dane Santander Leasing po pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. nastąpiło bardzo mocne odbicie w dynamice udzielanego finansowania pojazdów. Od początku
Finanse Co wspólnego z zajęciem komorniczym mają wierzytelności faktoringowe?
2024-03-27 | 10:30

Co wspólnego z zajęciem komorniczym mają wierzytelności faktoringowe?

Jednym z kluczowych kryteriów, jakie firma faktoringowa weryfikuje przed udzieleniem finansowania w postaci faktoringu jawnego, jest kondycja finansowa płatnika faktoringowego, czyli tej
Finanse Spółki wybiorą leasing, mikrofirmy – zakupy na raty
2024-03-27 | 08:00

Spółki wybiorą leasing, mikrofirmy – zakupy na raty

Leasing, faktoring, zakupy na raty – tak zamierzają w tym roku finansować działalność firmy z sektora MŚP. Największym zaufaniem przedsiębiorców cieszy się leasing (24

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego ws. sztucznej inteligencji będzie ogromną zmianą na tym rynku. Brakuje wciąż regulacji dotyczącej praw autorskich

W połowie marca Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji – AI Act. Nowe przepisy mają z jednej strony ułatwić wdrażanie nowych technologii opartych na SI, a z drugiej – wyeliminować te z nich, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa czy prywatności obywateli. Eksperci uważają, że wyzwaniem będzie wdrożenie nowego prawa na poziomie krajowym i jego odpowiednia interpretacja, ale jest to potrzebna regulacja, zwłaszcza w kontekście tak szybkiego rozwoju SI. W kolejce do opracowania czekają następne przepisy dotyczące między innymi ochrony własności intelektualnej.

Handel

Mimo utrudnień na drogach Polacy popierają protesty rolników. Ich postulatom towarzyszy jednak szereg mitów

Rolnicy od miesięcy organizują protesty, których głównym przedmiotem jest Europejski Zielony Ład oraz import zboża z Ukrainy. EZŁ stał się – w opinii ekspertów – „chłopcem do bicia”, tymczasem z założenia ma on wyrównać konkurencyjne szanse mniejszych gospodarstw wobec tych produkujących na skalę przemysłową. Mylnie pojmowana jest także konieczność ugorowania części gruntów, a także odchodzenia od pestycydów, które nadużywane, skażają wodę i glebę i szkodzą rolnictwu. Koalicja Żywa Ziemia zwraca uwagę na pokutujące w społeczeństwie przekonania, które są powszechne, a mijają się z prawdą.

Bankowość

Polacy obawiają się o swoje cyberbezpieczeństwo w obszarze finansów. Połowa odczuwa braki w wiedzy na ten temat

47 proc. Polaków stwierdziło, że cyberbezpieczeństwo to zagadnienie w obszarze finansów, w którym odczuwają największe braki w posiadanej wiedzy – wynika z raportu „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024” realizowanego na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości i Fundacji GPW. Choć bankowość elektroniczna jest już standardem, tylko 0,5 proc. badanych odpowiedziało poprawnie na pytania dotyczące różnych aspektów zabezpieczeń. Są jednak dziedziny, o których wiemy coraz więcej – to m.in. płatności bezgotówkowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.