Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Anna Górecka-Kuczmowska, z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej, dołączyła do zespołu Thompson&Stein jako Head of Finance and Accounting CEE. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za zarządzanie spółkami księgowymi z grupy oraz rozwój usług księgowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, obejmującym Estonię, Polskę, Litwę i Słowację. Jej awans jest kolejnym krokiem w kierunku wzmacniania pozycji kobiet w biznesie i na najwyższych szczeblach zarządzania w regionie CEE.
Od korporacyjnych gigantów do butikowego lidera
Anna Górecka-Kuczmowska swoją karierę budowała w renomowanych firmach z tzw. Wielkiej Czwórki – KPMG oraz EY. W EY pełniła funkcję Managera w dziale Strategy and Transactions, gdzie kierowała zespołami zajmującym się Transaction Diligence. Jej zadania obejmowały zarządzanie projektami związanymi z finansami korporacyjnymi, w szczególności fuzjami i przejęciami, a także współpracę z klientami z całego świata.
„Przejście z dużej korporacji do stosunkowo młodej, butikowej firmy to duże wyzwanie – mówi Anna Górecka-Kuczmowska. - Już dziś Thompson&Stein jest liderem w kilku obszarach biznesowych, natomiast moją ambicją jest zbudowanie silnego, rozpoznawalnego brandu w obszarze międzynarodowych usług księgowych. W Polsce spółka nastawiona jest w całości na obsługę klientów zagranicznych, co otwiera przed nami wiele możliwości rozwoju, z których dotychczas nie korzystaliśmy”.
Sukces zbudowany na wiedzy i doświadczeniu
Anna ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz zdobyła tytuł magistra na University of Zurich, specjalizując się w zarządzaniu i ekonomii. W swojej dotychczasowej karierze współpracowała z klientami reprezentującymi różnorodne sektory – od IT, e-commerce, przez odnawialne źródła energii, aż po logistykę i nieruchomości komercyjne. Jej wszechstronność i interdyscyplinarne podejście to kluczowe elementy sukcesu w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym.
Wzmacnianie pozycji kobiet w biznesie
Awans Anny Góreckiej-Kuczmowskiej to nie tylko kolejne osiągnięcie zawodowe, ale również inspiracja dla innych kobiet, które dążą do sukcesu w branżach zdominowanych przez mężczyzn.
Emilia Drabkowska, Chief of Staff w Thompson&Stein, podkreśla: „Liczymy, że przyjście Anny jako zarządzającej naszymi spółkami księgowymi w krajach Europy Środkowo-Wschodniej przyczyni się do wprowadzenia nowych standardów obsługi klienta i pozwoli nam poszerzyć portfolio prowadzonych projektów. Dziś świadczymy usługi dla ponad 200 firm w Estonii, dynamicznie wzrasta liczba naszych klientów w Polsce oraz na Litwie. Do tego dochodzą rozliczenia zagranicznych projektów inwestycyjnych prowadzonych przez naszych klientów. W ostatnich latach staliśmy się liderem w obsłudze polskich firm wysyłających pracowników delegowanych do krajów nadbałtyckich. Liczymy, że doświadczenie korporacyjne Anny pomoże nam w jeszcze lepszym zarządzaniu projektami transgranicznymi”.
Siła kobiet w finansach
Thompson&Stein to firma, w której kobiety stanowią aż 80% zatrudnionych na wszystkich poziomach organizacji, a objęcie stanowiska kierowniczego przez Annę Górecką-Kuczmowską dodatkowo wzmacnia kobiecy charakter firmy. Jej przykład pokazuje, że determinacja, ciężka praca i otwartość na nowe wyzwania mogą doprowadzić na sam szczyt zawodowej kariery.
„Chciałabym, aby moje osiągnięcia były inspiracją dla kobiet, które rozważają wejście do świata finansów. Nasza obecność na kluczowych stanowiskach zarządczych jest nie tylko możliwa, ale i potrzebna, by wnosić nowe perspektywy i innowacje” – dodaje Anna.
Estonia jest kobietą
Thompson&Stein największe portfolio klientów posiada w Estonii. Państwo to jednocześnie wyróżnia się na tle innych krajów wysokim udziałem kobiet na stanowiskach kierowniczych. Według danych z 2021 roku, kobiety stanowiły 41% osób na takich pozycjach, przewyższając średnią unijną wynoszącą 35%.
W estońskiej polityce kobiety odgrywają kluczowe role. W 2021 roku Kaja Kallas objęła stanowisko premiera, stając się pierwszą kobietą na czele rządu Estonii. Jej nominacja zbiegła się z kadencją prezydent Kersti Kaljulaid, co uczyniło Estonię jedynym krajem na świecie, w którym zarówno urząd prezydenta, jak i premiera piastowały kobiety jednocześnie.
Obecność kobiet na najwyższych szczeblach władzy w Estonii świadczy o postępowym podejściu kraju do równości płci i stanowi inspirujący przykład dla innych narodów.
Nowe standardy w Thompson&Stein
Thompson&Stein pod kierownictwem Anny Góreckiej-Kuczmowskiej planuje dalszy rozwój usług księgowych w regionie CEE, dostosowanych do specyficznych potrzeb klientów. Firma już dziś świadczy usługi dla ponad 200 firm w Estonii, dynamicznie rozwija się w Polsce i na Litwie, a od 2024 roku jest obecna również na terenie Słowacji.
Obecność Anny w zespole to krok milowy w realizacji strategii firmy, która łączy lokalne doświadczenia z globalnym podejściem do zarządzania finansami.
Więcej na: https://www.thompsonstein.com
KONTAKT:
Mateusz Golianek
e-mail: m.golianek@camino-communication.pl
tel. +48 605 373 447
Źródło informacji: Thompson&Stein

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.