Smartney i PayU nawiązują współpracę. Za zakupy zapłacisz wygodną pożyczką

Maciej Kikta
Smartney Grupa Oney S.A.
Krakowiaków 44
02-255 Warszawa
maciej.kikta|smartney.pl| |maciej.kikta|smartney.pl
512278645
www.smartney.pl
Smartney, innowacyjny fintech należący do francuskiej Grupy Oney Bank i PayU, jeden z liderów wśród operatorów płatności online w Polsce, zawarły umowę o współpracy. Dzięki temu klienci tysięcy sklepów internetowych, które udostępniają płatność za pośrednictwem PayU, będą mogli sfinansować swoje zakupy korzystając z wygodnej pożyczki od Smartney.
Od momentu wejścia na rynek w 2019 roku, Smartney konsekwentnie dostarcza swoim klientom mądre rozwiązania finansowe. Oferowane przez Smartney produkty niejednokrotnie wybierane były numerem 1 pod względem cen i korzyści, podczas gdy sam proces pożyczkowy należy niezmiennie do najnowocześniejszych i najszybszych na rynku finansowym. Współpraca z PayU to kolejny element konsekwentnie realizowanej strategii, mającej na celu zapewnienie omnichannel’owego dostępu do usług finansowych.
Tomasz Kacprzak, Commercial Director w Smartney, jest przekonany, że mimo pandemii to dobry moment na rozwój oferty: Wartość rynku e-commerce w Polsce po 2020 roku to ponad 83 miliardy złotych, według PWC*. To o ponad 15 miliardów więcej, niż przewidywały przedpandemiczne prognozy. Tak duża zmiana zachowań konsumentów w tak krótkim czasie jest całkowicie bezprecedensowa - dlatego tak ważne jest rozwijanie oferty finansowej w e-commerce, która odpowiada na obecne potrzeby i preferencje klientów. Przedsiębiorstwa finansowe, które z ekspansją czekają na lepsze czasy mogą pozostać na straconej pozycji.
Produkty finansowe oferowane przez Smartney za pośrednictwem PayU dostępne są nawet w kilka minut - po wypełnieniu krótkiego wniosku, do którego klient zostanie przekierowany w ramach wykonywania płatności i bez przerywania transakcji. Klienci mogą sfinansować zakupy nawet o wartości 20 000 złotych, a proces jest całkowicie online’owy. Smartney nie wymaga dostarczania żadnych dokumentów.
Minął czas firm samodzielnie zdobywających rynek. - Dodaje Kacprzak - Nowoczesny konsument wymaga od nas rozwiązań wygodnych, nowoczesnych i kompleksowo odpowiadających na jego potrzeby. Żadna firma nie jest mu w stanie ich dostarczyć w pojedynkę - dlatego fintechy łączą siły, proponując wspólne rozwiązania. Nasze partnerstwo z PayU jest idealnym przykładem takiej współpracy. My zapewniamy produkt, PayU platformę, dzięki której klient może z niego skorzystać. Bardzo nam pomaga to, jak silną i godną zaufania marką jest PayU i jak chętnie klienci korzystają z dostępnych na platformie rozwiązań.
PayU jest jednym z najbardziej dojrzałych fintechów w Polsce. Od początku naszej działalności celem, który nam przyświeca jest ułatwianie dokonywania transakcji pomiędzy sprzedającymi i kupującymi w internecie. Dzisiaj jednym z częstszych oczekiwań konsumentów kupujących online jest umożliwienie im rozłożenia płatności za zakupy na raty lub odroczenie płatności w czasie. Odpowiadając na te potrzeby rozwijamy platformę ratalną PayU między innymi o nowych partnerów pożyczkowych. Chcemy, aby każdy klient sklepu internetowego mógł zapłacić tak jak lubi czy też w danym momencie potrzebuje, a także, by nie umknęła mu żadna okazja zakupowa. Nawiązanie współpracy ze Smartney jest jednym z kroków, który pozwoli nam zrealizować to zadanie. – mówi Martyna Szczepaniak, Członek Zarządu PayU S.A. i Dyrektor Departamentu Usług Kredytowych na region EMEA.
Pandemia Covid-19 doprowadziła do bezprecedensowej zmiany przyzwyczajeń konsumentów. Szybki rozwój e-commerce sprawia, że właściciele sklepów oraz dostawcy usług walczą o klientów, oferując im coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązania. Smartney doskonale odpowiada na ich potrzeby, proponując pożyczki atrakcyjne cenowo, a przy tym dostępne szybko i przy minimum formalności.
***
*Wg raportu Analiza rynku ecommerce w Polsce 2021-2026: https://www.pwc.pl/pl/media/2021-02-09-analiza-pwc-prognoza-rozwoju-rynku-ecommerce-w-polsce.html
Więcej informacji:
- Maciej Kikta, Manager ds. Public Relations, Smartney, tel. 512 278 645, maciej.kikta@smartney.pl

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.