Smartney Sp z o.o. łączy się z Oney Polska S.A.

Maciej Kikta
Smartney Grupa Oney S.A.
Krakowiaków 44
02-255 Warszawa
maciej.kikta|smartney.pl| |maciej.kikta|smartney.pl
512278645
www.smartney.pl
Smartney Sp z o.o. łączy się z Oney Polska S.A.
1 grudnia 2023 roku doszło do połączenia należących do francuskiej Grupy Oney Bank spółek Smartney Sp. z o.o. i Oney Polska S.A. Powstała w wyniku połączenia Smartney Grupa Oney S.A. zarządzać będzie dwiema markami – OneyRaty i Smartney.
W ciągu ponad dwóch dekad na polskim rynku, Oney Polska zbudowała silną pozycję, oferując pierwsze w Polsce rozwiązanie fintechowe przeznaczone dla stacjonarnych punktów sprzedaży. Smartney w ciągu kilku lat została jednym z liderów rynku, z ponad 25% udziałem w pożyczkach udzielanych na ponad 12 miesięcy.
Pierwsze sygnały na temat planowanego połączenia pojawiły się już w lipcu. Ostatnie miesiące obie spółki wykorzystały na dostosowanie procesów, wymianę wiedzy, projektowanie nowych rozwiązań dla Klientów czy integrację obu zespołów. Impulsem prowadzącym do połączenia była chęć poszukiwania synergii pomiędzy oboma modelami biznesowymi oraz jeszcze lepszego wykorzystania zatrudnianych przez obie organizacje talentów.
Prezesem nowej organizacji został Stephane Tanter, zarządzający do tej pory obiema spółkami.
„Smartney Grupa Oney S.A. to coś więcej, niż Smartney i Oney Polska. Wspólnie będziemy w stanie osiągnąć wiele, a naszą siłą napędową w dalszym ciągu będzie ciągły rozwój, innowacje oraz profesjonalny zespół Połączenie modeli biznesowych jest dla nas naturalnym krokiem w stronę rozwoju biznesu na polskim rynku. Unikalne know-how wnoszone przez obie spółki i możliwość lepszego wykorzystania talentów zgromadzonych w naszych organizacjach pozwolą nam rozwijać się jeszcze szybciej. To, co udało nam się osiągnąć, jest dla nas powodem do dumy, i jesteśmy przekonani, że wspólnie dostarczymy jeszcze lepszych i nowocześniejszych rozwiązań finansowych dla Klientów i Partnerów.”
Grupa Oney Bank jest obecna na polskim rynku już od 22 lat.
Oney Polska ma za sobą nie tylko wieloletnie doświadczenia w stacjonarnej sprzedaży produktów finansowych. W ciągu ostatnich trzech lat dokonała całkowitej digitalizacji swojego biznesu. Spółka stworzyła pierwsze na polskim rynku fintechowe rozwiązanie dla branży retail – OneyRaty. Dzięki niemu, nawet najmniejszy sklep może wdrożyć narzędzie umożliwiające Klientom ratalne finansowanie zakupów. OneyRaty dostępne jest już w prawie 700 punktach sprzedaży, a liczba partnerów i obsługiwanych punktów sprzedaży stale rośnie.
Smartney oferujący fintechowe rozwiązania finansowe zbudował silną pozycję na rynku z ponad 25% udziałem w pożyczkach udzielanych na ponad 12 miesięcy. Digitalowe doświadczenia pozwoliły mu na stworzenie produktów atrakcyjnych praktycznie dla każdego segmentu Klientów – od szybkiego i wygodnego finansowania e-commerce, poprzez rozwiązania ratalne, pożyczę gotówkową, aż po jedyną w swoim rodzaju pożyczkę konsolidacyjną. W ciągu niecałych 5 lat Smartney zbudowała portfel o wartości ponad miliarda złotych i obsługuje prawie ćwierć miliona klientów.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.