Komunikaty PR

Wrocław kusi inwestorów – lokalny rynek nieruchomości oczami eksperta

2022-02-15  |  01:00
Biuro prasowe

Wrocław to miasto o niewyczerpanym pod wieloma względami potencjale. Stolica Dolnego Śląska cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i studentów, ale nie brakuje też ludzi, którzy wskazują ją jako najlepsze miejsce do życia. Co o mieście mówią inwestorzy i czy warto zainteresować się nim pod kątem zakupu nieruchomości?

W czasach szalejącej inflacji coraz więcej osób zastanawia się, jak zabezpieczyć swój kapitał. Inwestycja w nieruchomości jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, a przy tym określanym jako wysoce bezpieczny. Inwestorzy wskazują na jeszcze jeden ważny aspekt – warto działać lokalnie.

Ogromny potencjał regionu

To, co w szczególności wyróżnia Wrocław, należy określić jako bardzo duży potencjał edukacyjny i biznesowy oraz dobre warunki życia w mieście. Do tego trzeba wskazać, że jest to jedna z najszybciej rozwijających się metropolii w kraju.

Każdego roku do Wrocławia przyjeżdża około 4 milionów turystów. Znajdują się wśród nich zarówno osoby z Polski, jak i z zagranicy. W mieście nie brakuje atrakcji turystycznych i wydarzeń kulturalnych. Nie będzie przesadą powiedzieć, że Wrocław jest wiodącym ośrodkiem ekonomicznym, technologicznym i kulturalnym w Polsce. To także jedno z najkorzystniej zlokalizowanych miast w kraju - z nowoczesną i dobrze rozbudowaną infrastrukturą.

Co na to lokalni inwestorzy?

Ze względu na to, że Wrocław prężnie się rozwija, daje też ogromne możliwości pod kątem inwestycji w nieruchomości. Jeśli spojrzeć na to od strony potencjału miasta, łatwo zauważyć, że nie trzeba ograniczać się do wąskiej grupy klientów. W grę wchodzą inwestycje w mieszkania na wynajem dla studentów czy pokoje dla turystów, szybkie flipy i zakup powierzchni z myślą o sektorze biznesowym. Niewiele aglomeracji w Polsce oferuje tak wiele możliwości. - Wrocławski rynek nieruchomości jest bardzo atrakcyjny, a mieszkania, w które inwestujemy, cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród nabywców - zdradza Marcin Kuryło z Horyzontu Inwestycji, firmy wywodzącej się właśnie ze stolicy Dolnego Śląska, choć realizującej inwestycje w nieruchomości w całej Polsce. - Spora część z nich sprzedaje się w ciągu miesiąca czy dwóch od momentu zakończenia prac remontowych. Zdarza się, że znajdujemy kupców jeszcze zanim mieszkanie jest gotowe do sprzedaży. – dodaje.

Lokalne inwestycje nie tylko na start

Doświadczeni inwestorzy powtarzają, że nie ma lepszego sposobu, aby wejść na rynek, niż rozpoczęcie od lokalnych inwestycji. Jeśli dodać do tego, że Wrocław jest wyjątkowo dobrym miejsce na zakup nieruchomości, okazuje się, że osoby początkujące mają łatwiejszy start. - Zakup nieruchomości w miejscu zamieszkania czy działalności jest zwykle łatwiejszy. – stwierdza ekspert z Horyzontu Inwestycji. - Na udaną inwestycję składa się kilka czynników, ale wśród tych najważniejszych należy wymienić wiedzę i znajomość rynku, oczekiwania potencjalnego nabywcy oraz panujące trendy. Początkujący inwestor od samego początku musi zdobyć mnóstwo informacji, ale jeśli zainteresuje się rynkiem lokalnym, część z nich ma na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu może się skupić na innych zadaniach. – dodaje.

Inwestycje na rynku lokalnym pozwalają też poświęcić więcej uwagi na wybór nieruchomości. Doświadczonym graczom często wystarczają zdjęcia zamieszczone w ogłoszeniu albo sama jego treść, aby ocenić, czy inwestycja jest warta rozważenia. Osoby początkujące nie mają na tyle dużej wiedzy o rynku, aby wyłącznie na podstawie ogłoszenia ocenić potencjał inwestycyjny. Łatwiej jest odwiedzić kilkanaście nieruchomości zlokalizowanych nieopodal miejsca zamieszkania niż szukać ich po całej Polsce. Nie bez znaczenia są także kontakty biznesowe. Wielu inwestorów nawiązuje współpracę z ekipą remontową czy notariuszem. Jeśli mamy ich do dyspozycji w zasięgu jednej aglomeracji, każda inwestycja przebiega sprawniej, a jednocześnie nie trzeba poświęcać czasu na poszukiwanie alternatyw.

Rynkowi wyjadacze też chętnie działają lokalnie

Na lokalnym rynku świetnie odnajdują się fliperzy, którzy kupują nieruchomości taniej, remontują i sprzedają drożej. Rynek lokalny chętnie wybierają także inwestorzy z dużym doświadczeniem. W ich przypadku nie tyle chodzi o bezpieczeństwo inwestycji, co szybkość działania. Jak zauważa Marcin Kuryło, atrakcyjnym inwestycyjnie terenem jest nie tylko sam Wrocław.– Dobrze rozwija się też rynek deweloperski. Obecnie inwestujemy w kilka osiedli pod Wrocławiem. W ramach tych inwestycji powstaje od kilku do kilkudziesięciu domów, które przynoszą wysokie stopy zwrotu współpracującym z nami inwestorom – dodaje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.