Komunikaty PR

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?

2021-10-18  |  01:00
Biuro prasowe

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?

 

Patrząc obiektywnie na rynek inwestycyjny okazuje się, że nieruchomości to doskonałe miejsce na ulokowanie swojego kapitału. Zarabianie na nieruchomościach jest nie tylko rentowne, ale i bezpieczne – zwłaszcza jeśli porównać to do inwestycji w kryptowaluty czy rynek Forex. Bezpieczne i zyskowne inwestycje wymagają jednak wiedzy. Co na rynku nieruchomości cieszy się największą popularnością? Najwyższe w historii zainteresowanie notuje dziś rynek działek, które pozwalają na budowę. W samym tylko I kwartale bieżącego roku było o 2/3 wyższe niż w tym samym okresie 2020 r.

 

Nieruchomości, podobnie jak każdy rynek inwestycyjny, rządzą się swoimi prawami. Istnieje wiele form zarabiania na nieruchomościach, a każda z nich wymaga wiedzy, która pozwoli inwestować w pełni świadomie i daje inwestorom szansę na duży zysk. Inwestycje w nieruchomości można podzielić ze względu na czas trwania na długoterminowe i krótkoterminowe. Wśród najpopularniejszych sposobów na zarabianie na nieruchomościach znajdują się inwestycje pasywne i dynamiczne, inwestycje deweloperskie oraz flipy na gruntach.

 

Inwestycje dynamiczne we flipy

Flipy to ostatnimi czasy bardzo modny sposób zarabiania na nieruchomościach. Chociaż wielu inwestorów ogranicza się jedynie do nich, tylko nieliczni mogą cieszyć się dużym zyskiem. Dzieje się tak ze względu na brak wiedzy i odpowiedniego przygotowania do tego typu inwestycji. Aby flip był rentowny, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników jeszcze przed zakupem lokalu. - Po pierwsze, mieszkanie trzeba kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Warto też, jeszcze przed podpisaniem umowy kupna, zorientować się w rynkowych cenach lokali za metr kwadratowy – dzięki temu zyskuje się obraz, ile można zainwestować w odświeżenie lokalu, aby w dalszym ciągu sprzedać go z zyskiem. W wielu przypadkach flipy wiążą się z remontem, którego koszt także trzeba odpowiednio skalkulować.  – wylicza Paweł Kuczera, współwłaściciel i Prezes Zarządu firmy Horyzont Inwestycji. Z pojęciem flipów wiąże się także homestaging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przy możliwie najmniejszych kosztach, za to maksymalnie efektownie. W końcu kupuje się także oczami, a odpowiednia prezencja lokalu to najlepszy sposób na szybką i rentowną sprzedaż.

 

Inwestycje w budowę domów

Jeszcze do niedawna wielu Polaków bez wahania wybierała bezproblemowe w utrzymaniu mieszkanie w bloku. Dzisiaj 60% woli dom z ogródkiem. Budowa domów jest więc tym, na czym można dobrze zarobić. Fakty mówią za siebie - w pierwszym półroczu 2021 roku na rynek trafiło blisko o 25% więcej domów jednorodzinnych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednak inwestycje deweloperskie wiążą się z dłuższym oczekiwaniem na pierwsze zyski. Dla inwestujących w nieruchomości sposobem na zaoszczędzenie czasu jest nawiązanie współpracy z deweloperem, który przejmuje na siebie znalezienie odpowiedniej lokalizacji i zakup działki.

 

Flipy na gruntach – zysk bez ryzyka?

Samo pojęcie flipów bardzo często kojarzone jest z mieszkaniami i innymi lokalami użytkowymi. Tymczasem flipy na gruntach to jeden z bardziej dochodowych sposobów zarabiania na nieruchomościach. Pozwalają niemal wyeliminować ryzyko i zredukować koszty inwestycyjne jeśli ma się na ten temat wiedzę. Na czym to polega? - Inwestor kupuje grunt, który przekształca w działkę budowlaną, podwyższając tym samym jej wartość. Tak przygotowaną działkę do budowy sprzedaje się deweloperowi – oczywiście z zyskiem. Flipy na gruntach to stosunkowo szybki sposób na pomnożenie kapitału z minimalnym ryzkiem inwestycyjnym. – tłumaczy ekspert z Horyzontu Inwestycji.

 

Zarabianie na nieruchomościach sposobem na życie

W obliczu obecnej sytuacji gospodarczej, na której pandemia wciąż kładzie się cieniem, może się wydawać, że rynek nieruchomości mocno ucierpiał. Jednak stale aktualizowane dane wskazują, że w ostatnim czasie nic się zmieniło. Mimo że ceny stale rosną, ludzie w dalszym ciągu chętnie kupują domy i mieszkania. Dla inwestorów to dobra wiadomość. Patrząc w ujęciu historycznym – wartość nieruchomości z czasem wzrasta, czego nie da się powiedzieć o aktywach na pozostałych rynkach inwestycyjnych. Inwestor nie musi się więc obawiać, że z dnia na dzień cały jego kapitał nie będzie wart nawet ułamka z poniesionego wkładu finansowego.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.