Komunikaty PR

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?

2021-10-18  |  01:00
Biuro prasowe

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?

 

Patrząc obiektywnie na rynek inwestycyjny okazuje się, że nieruchomości to doskonałe miejsce na ulokowanie swojego kapitału. Zarabianie na nieruchomościach jest nie tylko rentowne, ale i bezpieczne – zwłaszcza jeśli porównać to do inwestycji w kryptowaluty czy rynek Forex. Bezpieczne i zyskowne inwestycje wymagają jednak wiedzy. Co na rynku nieruchomości cieszy się największą popularnością? Najwyższe w historii zainteresowanie notuje dziś rynek działek, które pozwalają na budowę. W samym tylko I kwartale bieżącego roku było o 2/3 wyższe niż w tym samym okresie 2020 r.

 

Nieruchomości, podobnie jak każdy rynek inwestycyjny, rządzą się swoimi prawami. Istnieje wiele form zarabiania na nieruchomościach, a każda z nich wymaga wiedzy, która pozwoli inwestować w pełni świadomie i daje inwestorom szansę na duży zysk. Inwestycje w nieruchomości można podzielić ze względu na czas trwania na długoterminowe i krótkoterminowe. Wśród najpopularniejszych sposobów na zarabianie na nieruchomościach znajdują się inwestycje pasywne i dynamiczne, inwestycje deweloperskie oraz flipy na gruntach.

 

Inwestycje dynamiczne we flipy

Flipy to ostatnimi czasy bardzo modny sposób zarabiania na nieruchomościach. Chociaż wielu inwestorów ogranicza się jedynie do nich, tylko nieliczni mogą cieszyć się dużym zyskiem. Dzieje się tak ze względu na brak wiedzy i odpowiedniego przygotowania do tego typu inwestycji. Aby flip był rentowny, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników jeszcze przed zakupem lokalu. - Po pierwsze, mieszkanie trzeba kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Warto też, jeszcze przed podpisaniem umowy kupna, zorientować się w rynkowych cenach lokali za metr kwadratowy – dzięki temu zyskuje się obraz, ile można zainwestować w odświeżenie lokalu, aby w dalszym ciągu sprzedać go z zyskiem. W wielu przypadkach flipy wiążą się z remontem, którego koszt także trzeba odpowiednio skalkulować.  – wylicza Paweł Kuczera, współwłaściciel i Prezes Zarządu firmy Horyzont Inwestycji. Z pojęciem flipów wiąże się także homestaging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przy możliwie najmniejszych kosztach, za to maksymalnie efektownie. W końcu kupuje się także oczami, a odpowiednia prezencja lokalu to najlepszy sposób na szybką i rentowną sprzedaż.

 

Inwestycje w budowę domów

Jeszcze do niedawna wielu Polaków bez wahania wybierała bezproblemowe w utrzymaniu mieszkanie w bloku. Dzisiaj 60% woli dom z ogródkiem. Budowa domów jest więc tym, na czym można dobrze zarobić. Fakty mówią za siebie - w pierwszym półroczu 2021 roku na rynek trafiło blisko o 25% więcej domów jednorodzinnych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednak inwestycje deweloperskie wiążą się z dłuższym oczekiwaniem na pierwsze zyski. Dla inwestujących w nieruchomości sposobem na zaoszczędzenie czasu jest nawiązanie współpracy z deweloperem, który przejmuje na siebie znalezienie odpowiedniej lokalizacji i zakup działki.

 

Flipy na gruntach – zysk bez ryzyka?

Samo pojęcie flipów bardzo często kojarzone jest z mieszkaniami i innymi lokalami użytkowymi. Tymczasem flipy na gruntach to jeden z bardziej dochodowych sposobów zarabiania na nieruchomościach. Pozwalają niemal wyeliminować ryzyko i zredukować koszty inwestycyjne jeśli ma się na ten temat wiedzę. Na czym to polega? - Inwestor kupuje grunt, który przekształca w działkę budowlaną, podwyższając tym samym jej wartość. Tak przygotowaną działkę do budowy sprzedaje się deweloperowi – oczywiście z zyskiem. Flipy na gruntach to stosunkowo szybki sposób na pomnożenie kapitału z minimalnym ryzkiem inwestycyjnym. – tłumaczy ekspert z Horyzontu Inwestycji.

 

Zarabianie na nieruchomościach sposobem na życie

W obliczu obecnej sytuacji gospodarczej, na której pandemia wciąż kładzie się cieniem, może się wydawać, że rynek nieruchomości mocno ucierpiał. Jednak stale aktualizowane dane wskazują, że w ostatnim czasie nic się zmieniło. Mimo że ceny stale rosną, ludzie w dalszym ciągu chętnie kupują domy i mieszkania. Dla inwestorów to dobra wiadomość. Patrząc w ujęciu historycznym – wartość nieruchomości z czasem wzrasta, czego nie da się powiedzieć o aktywach na pozostałych rynkach inwestycyjnych. Inwestor nie musi się więc obawiać, że z dnia na dzień cały jego kapitał nie będzie wart nawet ułamka z poniesionego wkładu finansowego.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Pożyczka online odpowiedzią na brak poduszki finansowej Biuro prasowe
2024-05-07 | 14:30

Pożyczka online odpowiedzią na brak poduszki finansowej

W życiu każdego z nas może nadejść moment, w którym z dnia na dzień potrzebna będzie większa ilość gotówki. Jeśli ktoś zadbał o to, aby dysponować poduszką finansową
Finanse Przemysław Naklicki nowym Dyrektorem OSCBR
2024-05-07 | 10:29

Przemysław Naklicki nowym Dyrektorem OSCBR

  Przemysław Naklicki dołączył do zespołu Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jako nowy Dyrektor Zarządzający. To manager z ponad dwudziestoletnim
Finanse Leasys świętuje swoje pierwsze urodziny od czasu konsolidacji
2024-05-06 | 12:30

Leasys świętuje swoje pierwsze urodziny od czasu konsolidacji

Wzrost aktywów o 32 proc. w porównaniu do 2022 r., osiągając 7,5 mld euro. Całkowite przychody ze sprzedaży, wzrost o 15 proc., osiągając 1,9 mld euro. Marża operacyjna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Postępowania sądowe w Polsce trwają coraz dłużej. Wydłuża się zwłaszcza czas w sprawach gospodarczych

Czas trwania postępowań sądowych, zamiast maleć, w ostatnich latach wzrósł. W przypadku spraw gospodarczych przewlekłość procesów może oznaczać paraliż działalności firmy, a w konsekwencji nawet jej upadłość. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej receptą na ten stan rzeczy powinna być informatyzacja systemu sądowego, zwiększenie jego finansowania oraz ograniczenia zakresu przypadających do rozstrzygnięcia spraw, w których orzeczenia nie wymagają kompetencji sądów. Niepotrzebna jest też procedura gospodarcza.

Transport

Mazowieckie lotniska będą mogły wkrótce obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie. Trwają przygotowania do modernizacji na Okęciu i w Modlinie

Lotnisko Chopina, które właśnie obchodziło 90. urodziny, może w tym roku obsłużyć nawet 20 mln pasażerów. To o 10 proc. więcej niż rok  temu. Aby sprostać rosnącemu ruchowi turystycznemu w kolejnych latach, potrzebne jest jednak zwiększenie przepustowości. Planowana rozbudowa do 2028 roku pozwoli obsługiwać rocznie nawet 30 mln pasażerów. Łącznie z możliwościami lotnisk w Modlinie i Radomiu ma to być ok. 10 mln pasażerów więcej.

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.